گل‌محمدی: مربیان ایرانی هم می‌توانستند مثل کی‌روش نتیجه بگیرند

گل‌محمدی: مربیان ایرانی هم می‌توانستند مثل کی‌روش نتیجه بگیرند

2205
11:38
26 فروردین 1398
یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پدیده اعتقاد دارد مربیان ایرانی هم می‌توانستند مانند کارلوس کی‌روش در تیم ملی نتیجه بگیرند.

به گزارش وب سایت نود، یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم پدیده به اظهارنظر در مورد شرایط این تیم، رقابت مدعیان قهرمانی لیگ برتر، احتمال ادامه حضورش در جمع سرخپوشان مشهدی و ... پرداخته است که مشروح آن در زیر می‌آید:

شرایط پدیده در فاصله پنج هفته مانده به پایان لیگ چطور است؟
با توجه به موجودی تیم و مشکلاتی که در طول فصل وجود داشت، تا به اینجا عملکرد خوبی داشته‌ایم. در اینجا باید از تلاش بازیکنان و حمایت هواداران تشکر کنم. قطعاً تلاش ما در بازی‌های آینده هم ادامه خواهد داشت تا حداقل سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم.

به کسب قهرمانی امیدوار نیستید؟
ما به این موضوع هم فکر می‌کنیم، ولی اتفاقات عجیبی باید رخ دهد تا قهرمان شویم، در ضمن باید تمام بازی‌ها را هم ببریم. دوست ندارم فشار کاذب روی بازیکنان ایجاد شود. در ضمن کسی هم از پدیده توقع قهرمان شدن ندارد.

چه تیمی قهرمان لیگ برتر خواهد شد؟
شرایط پرسپولیس نسبت به دیگر مدعیان بهتر است و آنها توانستند امتیاز بیشتری تا اینجا جمع کنند. بازی‌های پرسپولیس برابر سپاهان و تراکتورسازی تعیین‌کننده است، ولی در مجموع پرسپولیس شانس اول است.

هواداران پرسپولیس با توجه به اتفاقات چند روز اخیر و مصاحبه‌های برانکو، نگران جدایی احتمالی این مربی هستند. فکر نمی‌کنید که باشگاه پرسپولیس باید این مربی را حفظ کند؟
نمی‌دانم آیا مشکلی برای ماندن برانکو وجود دارد یا خیر، ولی او گفته است که یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد. برانکو در این سه سال بهترین عملکرد را در پرسپولیس داشته و منطق می‌گوید که باشگاه پرسپولیس شرایط لازم را برای حفظ این مربی فراهم کند. البته این مسائل بستگی به باشگاه و خود برانکو دارد.

 آیا همکاری شما با پدیده درفصل آینده ادامه خواهد داشت؟
ما یک کاری را شروع کردیم و تمایل دارم آن را به سرانجام برسانم. واقعیت این است که دوست ندارم مدام تیم عوض کنم. اگر شرایط فراهم باشد دوست دارم در پدیده بمانم و اتفاقاً قرار است در این زمینه جلسه‌ای با مالک باشگاه داشته باشیم. هر چند از لحاظ امکانات تمرینی از جمله زمین تمرین، مشکلاتی را احساس کردیم، ولی امیدواریم این مشکل برطرف شود. من از کار در پدیده و زندگی در مشهد خوشحالم. اینجا هواداران خوبی هم هستند که از تیم حمایت می‌کنند.

فدراسیون فوتبال هنوز سرمربی تیم ملی را انتخاب نکرده است. ظاهراً قرار است سرمربی بعدی هم خارجی باشد، در این مورد چه نظری دارید؟
کی‌روش در تیم ملی هشت سال فعالیت کرد که ما دو بار به جام جهانی رفتیم و در دو جام ملت‌ها هم ناکام بودیم. فرصتی که کی‌روش در تیم ملی در اختیار داشت زیاد بود و اگر ما این فرصت را به مربیان ایرانی هم می‌دادیم، انها هم می‌توانستند این نتایج را بگیریم. این فرصت هشت ساله به قلعه‌نویی و علی دایی داده نشد، در ضمن وقتی ما شعار حمایت از تولید ایرانی را می‌شنویم باید به آن عمل کنیم. این در حالی است که شرایط اقتصادی خاصی در ایران وجود دارد.

پس شما موافق استفاده از مربی ایرانی هستید؟
الان از قاره آسیا پنج تیم به جام جهانی می‌روند که در این شرایط صعود سخت نیست در ضمن کمترین نتایجی که مربیان ایرانی در جام ملت‌ها می‌توانند بگیرند، همین نتایجی است که کی‌روش گرفت. البته حضور این مربی در ایران هم حاشیه‌های خاص خودش را در این چند سال در پی داشت. او هیچ وقت در این هشت سال حاضر نشد با مربیان ایرانی جلسه یا نشست بگذارد و با آنها ارتباط برقرار کند. از طرفی استفاده از مربی خارجی و دستیارانش، هزینه سنگینی در پی دارد. در این شرایط می‌توان از مربیان ایرانی استفاده کرد و به آنها فرصت داد که برنامه‌های‌شان را پیاده کنند.

2051

نظرات کاربران
آبی بیکران
اره دیدیم قلعه و دایی دوسه تا جام برامون اوردن، حالا فقط شما نرفتی بیا برو توهم چندسال نابودش کن بیا اگه مربیان ایرانی میتوانستند الان تیمت تولیگ ۵ نبود بین مربیان خارجی.والله
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴:۵۴
پاسخ
35
23
مستر
کیروش با یه زمین تمرینی که نصف زمین فوتباله برد تیمو جام جهانی و ۴ امتیاز گرفت و تا نیمه نهایی اسیا رفت که تیم هایی مثل کره و عربستان و چین و... با اون هزینه هایی که میکنن نتونستن برن.حالا این اقا از این حرفا میزنه که خودشو برای طرفدارای یه تیمی لوس کنه.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۹:۰۴
10
6
همایون
قلعه نویی در بهترین حالت یکسال سرمربی بود و تو اولین حضورش در یک تورنمنت در ضربات پنالتی به کره باخت نه به عراق ! در صمن شما و امثال شما طبق نظرات ماوارایی خودتون معتقد بودین کی روش باید باشه تا از گروه مون صعود کنیم یا قهرمان جام ملت ها بشیم که نشدیم پس حالا لطفا سکوت کنید تا مدت ها حرف نزنید و تیم ملی رو برای عاشقان واقعیش بذارید و از تیم ملی کلمبیا حمایت کنید
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹:۰۴
6
5
amir
بزرگ بینی و ادعاهای خیالی ما ایرانی ها باز شروع شد
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸:۰۰
پاسخ
22
18
PersePolis
اگر این هزینه مربی خارجی رو خرج دو تا زمین خوب و امکانات برای تیم ملی کنند، خیلی مثمر ثمرتر خواهد بود، حداقلش اون زمین باقی می مونه، نه مثل کیروش پول رو بگیره و بره و به ریشمون بخنده!!! اندکی تفکر!!! گیریم بدون امکانات قهرمان جهان هم شدیم!! بعدش چی؟؟؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴:۳۵
پاسخ
15
28
ایلیا
ما با کیروش هیچی گیرمون نیومد جز ادعاهای بزرگ و البته تحقیر
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۱:۵۵
پاسخ
35
55
همایون
حق نتایج برانکو و کیروش در دوره حضورشون هست برانکو بعد از یکسال مربیگری تیم ملی رو سوم آسیا کرد و در سال سوم به جام جهانی صعود کرد خیلی راحت تر از صعود اول کیروش بعد صعود هم ماجرا های بین فدراسیون و سازمان تربیت بدنی پیش اومد که کلا تیم رو بهم ریخت و فوتبال ایران ۶ ماه تعلیق شد هر چند امثال شما دوست داشتید چشمتون رو ببندید تا واقعیت رو نبینید
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۳:۴۱
5
6
آبی بیکران
اگر فرانکو بره تیم ملی و امثال یحیی مزه واقعیه تحقر در ایند خواهید چشید، بخاطر مشکلات دونفر نباید پا روی حق گذاشت
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷:۰۸
21
17
hadi
شماراس میگی خخخخ شمادوسال پیامی میرفتین جام جهانی اونم اول گروه چقدبدبختیم ما والا تواگه چیزی میدونستی بازی به اون حساسی چیپ نمیزدی رونالدوم اعتمادبه نفس تورونداره
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱:۵۵
پاسخ
43
28
پرهام
دوستانی که از نظر فنی تیم کیروش رو ستایش می کنند بدون تعصب در جام جهانی از نظر تعدا پاس - مالکیت توپ- ایجاد موقعیت - شوت به دروازه با سایر تیم های حاضر آسیایی مقایسه کنند لازم نیست با تیمهای سطح یک هم مقایسه بشیم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷:۲۸
پاسخ
21
43
عشقممم نیمار
وای هرچی سرچ‌ میکنم ...‌نمیتونم‌مربی ایرانی پیدا کنم ک دوباره پشت سرهم ..ایرانه برده باشه ..جام‌جهانی :-)
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳:۴۵
پاسخ
39
27
هوادار واقعی
کی روش موقعی که از آسیا فقط یک تیم میرفت باید میامد ببینم می تونست اینکار را انجام بده ؟؟؟ بعد رفتیم جام جهانی چه اتفاقی برای فوتبالمون افتاد ؟؟؟ قطر که نرفت چه اتفاقی براش افتاد ؟؟ رفتن به جام جهانی دلیل رشد فوتبال ما نیست .کی می خواهی اینا متوجه بشی ؟ ما قبلا رفتیم باز هم خواهیم رفت اما فوتبالمون رشد نکرده حالا دوبار پشت سر هم شده دست آورده 8 ساله کی روش ؟؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸:۵۱
3
4
حسام
در اواسط تمرین امروز یحیی گل محمدی سرمربی تیم قهرمان جام حذفی در کنار زمین تمرین تیم ملی حاضر شد و از نزدین کار مردان تیم ملی را مشاهده کرد. بعد از پایان تمرین نیز کارلوس کی روش به سمت گل محمدی رفت ضمن خوش آمدگویی گرم، به او خاطر قهرمانی تیمش و همچنین فصل موفقی که پشت سر گذاشت تبریک گفت. سرمربی تیم ملی همچنین خطاب به گل محمدی گفت مربیانی چون شما آینده فوتبال ایران را می سازند. این پاراگراف را از مطلبی که در همین صفحه مربوط به سال 94 است کپی پیست کردم! خوب نیست انقدر بدگویی کی روش را بکنیم. در ضمن الان یحیی بهترین مربی ایران است.تیمش هم خیلی عالی کار کرده.به نظر من اگر کمی جاه طلب باشه می تونه مثل اون فصلی که استقلال خوزستان قهرمان شد از فرصت استفاده کرده و قهرمان هم بشه. تیم امید هم اگر واقعا بهش اهمیت می دادن گل محمدی بسیار بهتر از کرانچار بود..
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱:۰۰
پاسخ
5
32
عباس
تو که راس میگی اگر اینجور مربی داشتیم فقط یکبار یه پیشنهاد خارجی میامد از یه تیم ملی درجه ۳ دنیا به وجدانت رجوع کن رنگی!! حرف نزن و بازی با آرژانتین اسپانیا پرتغال رو دوباره نگاه کن
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸:۱۶
پاسخ
28
27
مهرداد فرجام
8 سال که هیچی 80 سال خم قلعه نوعی یا هر مربی ایرانی دیگه ای سرمربی تیم ملی میبود نمیتونست با پرتغال یک یک کنه یا از اسپانیا یه دونه بخوره . اخه چقدر فراموشکاریم ما . یادمون رفته از بحرین و تیپ های کوچیک میترسیدیم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷:۱۵
پاسخ
28
29
...
مشکل این بخیل‌ها اینه که فقط نوک دماغشون رو میبینن، کارهای پایه‌ای و اساسی و زیرساختی و فنی ای که کیروش مسببش بوده رو نمیبینن یا نمیخوان ببینن، اینا 20 سال هم مربی تیم ملی میشدن نمیتونستن 1/4 کارهای کیروش رو بکنن.حتی قلعه نویی هم که اینهمه با کیروش مشکل داشت خودش اذعان کرد شاید نتیجه ای که میخواستیم رو نگرفتیم ولی از لحاظ فنی خیلی پیشرفت داشتیم.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳:۰۸
پاسخ
71
49
Manam
دروغ میگه تو چشمتو بستی شیشتاییی اون بخیل نیست ، جام گرفت ؟ ینی ما ۸ سال پول دادیم با کلی امکانات دیگه تا بیاد واسمون زمین درست کنه ، وظیفه کیروش مگه زمین درست کردن بود ، ینی اینا به خاطر کیروشه ، خب گیریم برای کیروش بود کو نتیجش ؟ دم یحیی گرم مگه میشه سرمربی تیم ملی با مربی های داخل لیگ مشورت نکنه حرفی که خود مربیتونم زد اقای رنگی خود شفر گفت مربی تیم ملی المان با ما مشورت میکرد منم بهش کان رو معرفی کردم و دیدین چ بازیکنی شد ولی اقا کیروش اصلا به لیگ ما و بازیکنای داخلیمون اهمیتی میداد؟ بازیکن هیچی حتی برای دانش مربیامونم ارزش قائل نمیشد، چقد اوایل حضورش میگفتن یه مربی داخلی رو به عنوان دستیارت انتخاب کن تا بتونه دانشتو یاد بگیره ولی کسی رو انتخاب کرد ؟ اصلا ایرانی ها رو قبول نداشت کیروش جونتون اقای رنگیه بی منطق دیگه اون رفته یکم چشماتو وا کن حقایقو ببین.........
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵:۰۲
14
19
6*4
این پولی ک به کیروش دادن اگه به یه ایرانی میدادن حداقل یه جام میاورد :)
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶:۵۵
پاسخ
55
69
hadi
مگه پول جام میاره اگه میاره ۴۰سال استقلال وپرسپولیس یه جام نشون بدن به ما
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲:۴۷
12
19
زولااا
نکه 50 ساله انقد جام آوردیم که قابل شمارش نیست ..
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸:۱۴
11
16
ارش
بله دیدیم اخرین مربی های ایرانی رو یادت رفته ب دایی و قطبی تحقییر شدیم حافظه مونداینقدرا هم بد نیس
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰:۰۰
پاسخ
51
47
ali
ژاپن 3 - 0 کیروش
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶:۱۴
17
14
علی
به نظرم گزینه های داخلی برای سرمربی گری تیم ملی باید روی میز فدراسیون باشد.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷:۱۱
پاسخ
36
28
کی روش
داداش من خودم می گویم ما داخل لیگ به جز لیکنز مربی تراکتور مربی صاحب سبک نداریم کی روش اگر جام نیاورد یک سبکی (خوب یا بد )داشت و اگر یک کارشناسی می خواست تفسیر کنه می دانست سبک تیم دفاع اتوبوسی هست خود گل محمدی امسال اکثر بازی های بزرگ باخته درسته نفراتش نسبت به بقیه ضعیف تر بوده ولی پدیده عملا نشان داده تیم بازی های بزرگ نیست به نظرم اگر با مربی داخلی قهرمان جام جهانی شویم سال بعدش دوباره می شویم همینکه هستیم در ضمن به نظرم فدراسیون از یک مربی خارجی بیشتر حرف شنوی دارد تا یک مربی ایرانی ولی باز می گویم مربی ایران یا کلینزمن می شود یا برانکو غیراز این دو خیلی بعیده با توجه به قوانین جدید آمریکا برای اتباع خارجی اش و شرایط کلینزمن شانس برانکو بیشتر است
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵:۵۱
16
7
ایرانی
شما برو نتیجه بگیر.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶:۴۸
پاسخ
33
28