یادداشت امیر حاج‌رضایی؛ از اقتدار پدیده خوشحالم

یادداشت امیر حاج‌رضایی؛ از اقتدار پدیده خوشحالم

13938
16:44
05 آذر 1397
خیلی علاقه‌مند هستم بعد از سقوط تیم‌های خراسانی به دسته‌های پایین‌تر، یک نماینده‌ی قدرتمند از خراسان در لیگ برتر داشته باشیم.

خیلی علاقه‌مند هستم بعد از سقوط تیم‌های خراسانی به دسته‌های پایین‌تر، یک نماینده‌ی قدرتمند از خراسان در لیگ برتر داشته باشیم؛ به دلیل اینکه خراسان پتانسیل بسیار زیادی دارد و استان ثروتمندی هم است. الان که می‌بینم پدیده در صدر جدول رده بندی قرار دارد و موفقیت‌های این تیم در هفته‌های گذشته استمرار داشته، خوشحالم و این قدرتمند شدن پدیده را به سود فوتبال ملی ایران می‌دانم. از طرفی یک مربی جوان ایرانی این تیم را هدایت می‌کند و حضور مربیان جوان، تحصیل‌کرده و پرانرژی می‌تواند چرخه‌ی فوتبال ایران را قوی‌تر کند. 

پدیده تیمی است که به یک انسجام و وحدت کلی رسیده. این تیم در مشهد از دو استادیوم خوب برخوردار است به خصوص استادیوم جدید این شهر که واقعا سطح بازی را در این شهر بالا می‌برد. امیدوارم که این روند موفقیت پدیده ادامه پیدا کند. باشگاه پدیده هر چه قدر که از این تنش‌ها و نوساناتی که خارج از زمین فوتبالاست دورتر باشد، می‌تواند خود را در بین مدعیان لیگ برتر نگه دارد.

همه‌ی ما با تیم پدیده فاصله داریم و از قاب تلویزیونی این تیم را می‌بینیم. در شروع فصل واقعا من پیش بینی نمی‌کردم که پدیده در پایان هفته‌ی سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر، صدرنشین جدول رده بندی باشد.

موفقیت پدیده عوامل مختلفی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مدیریت خوب باشگاه و در بحث فنی هم به اینکه یحیی گل‌محمدی توانسته عملکرد قابل قبولی در این تیم داشته باشد، اشاره کرد. گل‌محمدی در گذشته هم رگه‌هایی از موفقیت را در تیم‌های خود نشان داده بود و یک شخصیت آرام و متینی دارد. نمی‌شود همه‌ی موفقیت یک تیم را به مربی نسبت داد، مربی باید ابزار لازم را داشته باشد تا بتواند افکار خودش را در تیم پیاده کند. من امیدوارم که یحیی گل‌محمدی این ابزار را در پدیده داشته باشد چون در مقطعی شنیدم که می‌خواست این تیم را ترک کند و مسائلی بوده که آزرده شده‌ و خوشبختانه در این تیم ماندگار شد.

واقعا فوتبال بازی عدالت نیست به دفعات ما شاهد بوده‌ایم که تیم برتر زمین شکست خورده است و یا داور بازی به اشتباه سوتی زده است که موجب عوض شدن نتیجه‌ی بازی شده بنابراین فوتبال با عدالت و منطق سرکار ندارد و این موضوع کارشناسان بزرگ دنیا را هم دچار تردید می‌کند و آن‌ها هم نمی‌توانند به راحتی قهرمانی یک تیم را پیش بینی کنند. اگر این مسیر پدیده با یحیی گل‌محمدی ادامه پیدا کند، این تیم شانس دارد که در رتبه‌های بالای جدول رده بندی  قرار بگیرد و کسب سهمیه برای استان خراسان می‌تواند اتفاقی تازه باشد. وقتی برای اولین بار یک تیم از این استان بتواند خودش را به لیگ قهرمانان آسیا برساند، همین موضوع باعث می‌شود که مسوولین استان توجه بیشتری به این تیم داشته باشند. حضور پدیده در آسیا و آمدن تیم‌های آسیایی به خراسان می‌تواند به رشد و پویایی این استان ثروتمند و با ظرفیت بالا کمک زیادی کند. 

برای قهرمانی در رقابت‌های این فصل یک مربع را در نظر دارم که امکان دارد یک ضلع دیگر به این مربع اضافه شده و تبدیل به پنج ضلعی شود. مربع قهرمانی برای لیگ هجدهم تیم‌های پدیده، سپاهان، تراکتورسازی و پرسپولیس هستند. شاید بعد از نیم فصل اول رقابت‌ها استقلال تهران بتواند این چهار ضلعی را تبدیل به پنج ضلعی کند که البته من آن را بعید می‌دانم. 
 

نظرات کاربران
فرهاد
سلام آقای حاج رضایی من همیشه شما رو آدم منصفی میدونستم شما بین دونیم بازی استقلال با اس خوزستان گفتید من به بازی گرو دقت کردم این بازیکن حتی اصول اولیه فوتبال رو با نیست واقعا تعجب کردم دیگه واقعا دارید بی انصافی میکنید شما چطور دو تا پاس گلی که گرو به روح اله باقری داد رو ندیدید هر چند باقری نتونست گلشون کنه یا شما که ادعای منطق و تحلیل دارید چطور پرس سنگین گرو روی دفاع اس خوزستان رو ندیدید.انصاف داشته باشیم.
۰۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴:۳۵
پاسخ
95
41
ایرج
پدیده قهرمان میشه ایشاا..
۰۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷:۴۲
پاسخ
67
65
امیر ۶
اینکه حاج رضایی شیشتقلال رو در حد قهرمانی نمیدونه تقصیر وزیر پرسپولیسیه.
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۱۶
پاسخ
75
201
sa345
در جواب آبی تر از آبی عزیز اگ اون برا کری اشتباه نوشت تو هم نظر رو نطر نوشتی :/
۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۸:۱۴
0
4
Mm
اصلا خود نمکی تو پسر :/
۰۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴:۲۴
77
48
آبی تر از آبی
عمو جون شما برو اول یاد بگیر اسم سرورتو درست بگی بعد بیا نطر بده. بدو عمو مشقاتو بنویس
۰۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱:۳۱
138
61