یادداشت اولی هسه؛ جواب منفی بایرن به «خاص» بودن

یادداشت اولی هسه؛ جواب منفی بایرن به «خاص» بودن

4816
11:46
13 آبان 1398
برخلاف ادعای اخیر، سران بایرن حتی به اندازه 2 بازی آینده هم به کواچ فرصت ندادند.

برخلاف ادعای اخیر، سران بایرن حتی به اندازه 2 بازی آینده هم به کواچ فرصت ندادند. اخراج او پس از شکست 5 - یک مقابل اینتراخت فرانکفورت محتمل به نظر می‌رسید اما بایرن پس از 2 رقابتی که با مربیگری فلیک مقابل المپیاکوس و دورتموند خواهد داشت، کدام سرمربی فعلا بیکاری را بالای سر خود خواهد دید؟

آلگری، شاید بهترین گزینه ممکن باشد؛ مردی با بالاترین میانگین تعویض موفق و منجر به گل در نیم دهه اخیر در بین تمام مربیان 5 لیگ معتبر اروپایی. «مکس» به گواه کارشناسان یکی از بهترین مربیان دنیا در جریان بازی است و تنها یک کوچینگ خوب محسوب نمی‌شود. بایرن این فصل، دقیقا به کسی مثل او نیازمند است چون بارها از نبود تمرکز و تصمیمات درست در لحظه‌های کلیدی ضربه خورده. نیمکت باواریایی‌ها به آلگری اجازه می‌دهد نقشه‌های گوناگونی برای رهایی از دام‌های رقبا در مقاطع مختلف بچیند و اگر او سکان هدایت پرافتخارترین تیم آلمان را به دست بگیرد، احتمالا اتفاقاتی مانند گل‌هایدریافتی دقایق پایانی در فصل جاری تکرار نخواهد شد. گزینه دیگر، کمی نامحتمل است. اگر بنا به ثبت رکورد و ماجراجویی باشد، بایرن بهترین مقصد برای ژوزه مورینیوست. او در اسپانیا، ایتالیا و انگلیس قهرمان شده و بدش نمی‌آید مانند آنچلوتی در چهارمین لیگ معتبر هم قهرمانی در لیگ داخلی را جشن بگیرد، با این حال بعید به نظر می‌رسد طرفین به این انتقال راضی باشند چون سبک بایرن با اصول مورینیو در تضاد است. بایرن به خاطر فشار هوادارانش مجبور به انجام بازی زیباست و مورینیو هرگز در دوران مربیگری‌اش به بازی زیبا اهمیت نداده است. این تعارض احتمالا خیلی زودتر از  سایر موارد در دوران مربیگری مورینیو، اختلاف بین سرمربی پرتغالی و هواداران را افزایش خواهد داد. علاوه بر این، سیستم خودمختار مورینیو احتمالا در هالیوود آلمان حادثه‌ساز می‌شود. تیم باواریایی سیستم چندمدیریتی دارد و تصمیمات به صورت شورایی گرفته می‌شود. مورینیو اما طاقت داشتن بیش از یک رئیس را ندارد و احتمال درگیری مدیریتی وجود دارد. با این اوصاف شاید در دوراهی بین آلگری و مورینیو، انتخاب نکردن آقای خاص به صلاح هر 2 طرف باشد!

 

نظرات کاربران
R
کی گفته مورینیونمیتونه بازی زیبابه نمایش بزاره قطعازمان سرمربی گریش توی رعال زیباترین بازیاروانجام میدادتیمش
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴:۵۱
پاسخ
21
9
علی
هاینکس بیاد این فصل رو جمع کنه حالا تا فصل بعدی شاید یا کلوپ به نتیجه برسند
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵:۰۹
پاسخ
7
30
سرخ ترین
با وجود الگری تیم دوباره مدعی جدی قهرمانی توی چمپیونز میشه،نیکو از اون دسته مربیایی بود که باید توی زمین 11 تا ستاره داشته باشه تا تیمش قهرمان بشه
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱:۱۵
پاسخ
4
26
FcByern
الگری بیاد بهتره تا مورینیو تیم خیلی خوب بایرن باید ی مربی خوب هم داشته باشه
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸:۱۹
پاسخ
12
43