یادداشت اولی هسه؛ پیروزهای مرموز فصل نقل و انتقالات

یادداشت اولی هسه؛ پیروزهای مرموز فصل نقل و انتقالات

4778
12:25
12 شهریور 1398
در تکاپوی ثانیه‌های آخری تیم‌های ایتالیایی و اسپانیایی، برنده بازار تابستان، سناریو را با یک لبخند به پایان برد.

در تکاپوی ثانیه‌های آخری تیم‌های ایتالیایی و اسپانیایی، برنده بازار تابستان، سناریو را با یک لبخند به پایان برد. در شبی که پاری‌سن‌ژرمن و اینتر در تب و تاب پایان دادن به قصه ایکاردی با تمام توان مالی خودشان تلاش می‌کردند، چراغ نقل و انتقالات در بایرن خاموش بود چرا که آن‌ها مانند شاگرد زرنگ‌های مدرسه زودتر از پایان ماجرا را به نفع خودشان به پایان رساندند.

 اما چرا باید بایرن مثل بیش‌تر اوقات برنده بازی بود؟ البته پیروزی آن هم در مقوله‌ای به نام فصل نقل و انتقالات کاملا نسبی است اما با پی گرفتن نشانه‌ها، می‌توان قضاوت‌های درستی داشت. بایرن به طور میانگین 22.8 میلیون یورو بابت هر خرید در تابستان خرج کرد و برای 8 خریدش در مجموع 143.50 میلیون یورو پرداخت. .لوکاس هرناندس، پاوارد، کوتینیو، فیته آرپ، پریسیچ، کوسیانسه، مای و فریدل کل فعالیت بایرن در زمینه خرید در فصل نقل و انتقالات بودند. در سوی مقابل، هوملس، سانچس، رافینیا، ریبری، روبن و رودریگس تیم را ترک کردند. در نگاه اول وزن خروجی‌ها بیش‌تر از ورودی‌هاست اما بایرن با پر کردن عاقلانه جاهای خالی با بازیکنان موثر و  نه ستاره، هوش تجاری و ورزشی خودش را به رخ کشید. هر خروجی، 29.1 میلیون یورو هزینه داشت و 116 میلیون یورو نصیب باشگاه کرد.بایرن به شکل طبیعی بیش از فروش، خرید کرد اما متضرر نشد و در دایره ولخرجی تیم‌های متمول قرار نگرفت. پرافتخارترین تیم آلمان مانند بیش‌تر اوقات خریدهایش را نه فقط برای اضافه کردن نفرات نیمکت‌ذخیره بلکه برای پوشش نقاط ضعفش انجام داد. هرناندس با تحرک فراوان در هر 2 بخش تدافعی و تهاجمی مهره کارآمدی نشان می‌دهد و پاوارد اگر همان مدافع علاقه‌مند به تهاجم در جام‌جهانی باشد، قطعا برای بایرن موثر خواهد بود. فیته‌آرپ هم در پیش‌فصل عملکرد نسبتا مطلوبی داشت و خیلی‌ها اعتقاد دارند کوتینیو  کنار لواندوفسکی زوجی رویارویی را تشکیل می‌دهد.ماتیوس  از لواندوفسکی به عنوان کامل‌ترین شماره 9 دنیا یاد کرده و اعتقاد دارد کوتینیو با پاهای جادویی‌اش در کنار لواندوفسکی خط حمله‌ای آتشین خواهد ساخت.  کوتینیو در 30دقیقه‌ای که نیکو کوواچ در بازی مقابل شالکه به او فرصت داد ،تکنیک خارق‌العاده‌اش را به نمایش گذاشت. به نظر می‌رسد او از بازی در بایرن لذت می‌برد؛ بخصوص از همبازی شدن با لواندوفسکی. ترکیب آن‌ها می‌تواند در آلمان و اروپا به یک زوج واقعا رویایی تبدیل شود. پاهای جادویی ستاره برزیلی در کنار  یکی از بهترین مهاجم دنیا. برای بایرن چه چیزی بهتر از این؟ پرسیچ هم در اینتر شایستگی‌هایش را نشان داده و اگر هر چه زودتر با ترکیب هماهنگ شود، خطری واقعی برای دفاع رقبا خواهد بود. با این اوصاف هنوز خیلی از هواداران بایرن، کواچ را در قواره هدایت این تیم نمی‌دانند و معتقدند او با وجود افزوده شدن یک سال تجربه به کارنامه‌اش، کماکان نمی‌تواند تصمیمات مهم و سرنوشت‌سازی بگیرد. شاید مرد کروات پای طاووس بایرن زیبا باشد.فراموش نکنید خیلی‌ها او را اولین مربی اخراجی بزرگ و جاده صاف‌کن بازگشت مورینیو به عرصه مربیگری می‌دانند.

1977

 

اولی هسه
نظرات کاربران
میرزا
امروز بایرن با بایرن اواخر دهه نود و اوایل هزاره سوم که فوتبالی کاملا ماشینی ارائه میداد کاملا متفاوته اما با تمام این اوصاف از بارسلونا؛یووه؛لیورپول؛رئال و حتی اینتر چشمنواز انتونیو کنته برای کسب cl عقب تره امسال
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶:۳۵
پاسخ
5
11
hamed ss
مورینیو با بایرن به نظر جالب میاد، ولی میگن احتمال داره با ادلمهٔ نتایج ضعیف زیدان جایگزین او بشه.
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸:۴۸
پاسخ
9
8
Ali.silent
بایرن همیشه تیمی بوده که اصلا خودشو درگیر مسائل چشم پرکن فوتبالی نمیکنه و برعکس بدون هیجان زدگی،نقاط ضف خودشو پر میکنه.بایرن یک تیم ایده آل برای هر ستاره ای میتونه باشه.
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵:۰۴
پاسخ
3
33