یادداشت/ بی‌احترامی به پیشکسوتان والیبال

یادداشت/ بی‌احترامی به پیشکسوتان والیبال

2225
13:06
22 مهر 1394
اما روی صحبت ما با وزیر ورزش است. ما می‌خواهیم این جلسات در حضور ایشان برگزار شود زیرا گزارشی که رئیس فدراسیون به وزارت ورزش ارائه خواهد داد

وب سایت رسمی برنامه نود-نشست‌هایی که در چند وقت اخیر توسط فدراسیون والیبال در حال برگزاری است، نه در حال حاضر که باید قبل از لیگ جهانی و جام جهانی انجام می‌شد آن‌هم تحت شرایطی که واقعا هدف؛ فدراسیون بهره‌گرفتن از نظر کارشناسان و پیشکسوتان باشد نه اینکه به صورت فرمالیته و به خاطر فشار وزارت ورزش تشکیل شود. اینکه ابتدا مربیان تیم‌های ملی به جلسات هم‌اندیشی دعوت شوند، پس از آن نوبت به کارشناسان رسانه‌ای برسد و درنهایت وقتی به پیشکسوتان داده شود را نوعی بی‌احترامی به موسپیدان والیبال می‌دانم و به همین خاطر است که تقریبا اکثر پیشکسوتان در نشست با رئیس فدراسیون حضور نداشته‌اند.

برگزاری نشست دوشنبه مثل یک پرونده‌ای بود که یک برگش کم بود و رئیس فدراسیون می‌خواست با آن جلسه این پرونده را تکمیل کند، آن‌هم جلسه‌ای که کسی از محتوایش خبر ندارد و به نظر من فدراسیون هر تصمیمی که بخواهد بدون تاثیر از جلسات اینچنینی خواهد گرفت.

اما روی صحبت ما با وزیر ورزش است. ما می‌خواهیم این جلسات در حضور ایشان برگزار شود زیرا گزارشی که رئیس فدراسیون به وزارت ورزش ارائه خواهد داد قطعا نقطه‌نظرات ما نیست. از زمان حضور آقای داورزنی در فدراسیون والیبال ایشان هیچ تمایلی به حضور پیشکسوتان در فدراسیون ندارد. آقای وزیر شما خانواده والیبال را دعوت کنید ما تعهد می‌کنیم تا این تیم به المپیک برود منتها به شرطی که حرف‌های ما را گوش کنید. پیشکسوتان عملکرد کادر فنی و بازیکنان را بررسی خواهند کرد و به شما خواهند گفت که چه کسانی باید بروند و چه افرادی باید به جای آنها بیایند. ما دو سال پیش درباره عملکرد تیم‌های ملی والیبال هشدار داده بودیم. متاسفانه در فدراسیون نه کمیته مربیان وجود دارد و نه کمیته فنی. هیات‌رئیسه‌ای هم وجود ندارد تا کمک حال فدراسیون باشد دلیلش هم فقط این است که برخی مدیران می‌خواهند همه تصمیمات را یک‌نفره و شخصا بگیرند. متاسفانه مدیران فدراسیون والیبال نتوانستند به‌خوبی از عصر طلایی والیبال نهایت استفاده را ببرند و حالا بحث تغییر کادر فنی را مطرح کرده‌اند. به نظر من نباید همه تقصیرات را گردن کادر فنی انداخت و باید برای یک‌بار هم که شده مسائل به صورت ریشه‌ای حل و بررسی شود.

 

یادداشت از ناصر میرفخرایی، ملی‌پوش سابق والیبال

نظرات کاربران