یادداشت حمید درخشان: شرایط سخت در بازی اول

یادداشت حمید درخشان: شرایط سخت در بازی اول

5074
14:56
15 اسفند 1397
استقلالی‌ها بعد از 3 برد پیاپی در لیگ برتر خود را به اولین بازی در لیگ قهرمانان آسیا رساندند. بازی اول استقلال و نتیجه‌ای که این تیم مقابل الدحیل قطر کسب کرد دور از انتظار بود.

1- استقلالی‌ها بعد از 3 برد پیاپی در لیگ برتر خود را به اولین بازی در لیگ قهرمانان آسیا رساندند. بازی اول استقلال و نتیجه‌ای که این تیم مقابل الدحیل قطر کسب کرد دور از انتظار بود. اختلاف استقلال با الدحیل 3 گل نیست و آن‌ها در بازی مقابل این تیم قطری غافلگیر شدند. خط میانی استقلال بعد از خوردن گل اول کار را رها کرد و ثبات لازم را در میانه میدان نداشتند. الدحیلی‌ها هم از همین ضعف استقلال استفاده کردند و توانستند 3 گل به این تیم بزنند. با وجود شکست سنگین در بازی اول، استقلال در 5 بازی دیگر خود می‌تواند این شکست را جبران کند و از این گروه دشوار به مرحله‌ی بعدی صعود کند. 

2- پرسپولیس‌ها با توجه به اینکه در این دوره با نماینده عربستان همگروه هستند و فقط دو بازی خانگی در این مرحله دارند، نیاز مبرمی به پیروزی در بازی خانگی مقابل پاختاکور داشتند. تیم برانکو تا قبل از این بازی آمار خوبی در بازی‌های خانگی چه در لیگ قهرمانان آسیا چه در لیگ برتر داشت. همه امیدوار بودیم که به عنوان مدعی عنوان قهرمانی این دوره را با قدرت شروع کنند. پرسپولیسی‌ها بعد از دست دادن 2 امتیاز مقابل پاختاکور، در بازی‌های خارج از خانه‌ی خود می‌توانند جبران کرده و به عنوان نایب قهرمان فصل گذشته‌ی این مسابقات، به مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند. ذوب‌آهن هم که بعد از پیروزی خوب مقابل الغرافه در بازی پلی‌آف خود را به لیگ قهرمانان آسیا رسانده، در بازی اول خود مقابل نماینده عراق نتوانست به برتری برسد . آن‌ها اگر می‌خواهند در پنج بازی آینده موفق باشند و بتوانند از گروه خود صعود کنند، باید با تمرکز بیشتری در بازی‌ها حضور داشته باشند و قدر موقعیت‌هایی را هم که بدست می‌آورند را بدانند.

3- معمولا بازی اول در لیگ قهرمانان آسیا برای همه تیم‌ها سخت است. به خصوص تیم‌هایی که بازیکنان جدید به خدمت گرفته‌اند. چون این بازیکنان هنوز با شرایط تیم هماهنگ نشده‌اند و از تفکرات سرمربی تیم هنوز دور هستند. به همین دلیل هماهنگی در تیم کمتر دیده می‌شود. حل این مشکل فقط نیاز به زمان دارد. امیدوار هستیم تیم‌های ما هر چه زودتر بتوانند با بازیکنان جدیدی که جذب کرده‌اند، هماهنگ شوند و بتوانند از کیفیت فنی آن‌ها بهره ببرند و در بازی‌های بعد روان‌تر و بهتر بازی کنند. این شرایطی که گفتم، برای استقلال و پرسپولیس در بازی اولشان وجود داشت. امیدوارم نماینده‌های ایران در بازی‌های بعدی، هم بهتر بازی کنند و هم بتوانند نتایج بهتری بگیرند.

4- بازیکنان جدیدی که پرسپولیس جذب کرده است، با کیفیت هستند اما متاسفانه هنوز نمی‌دانند خواسته‌ی مربی از آن‌ها چه چیزی است و نوسان دارند. جا افتادن در ترکیب پرسپولیس برای آن‌ها زمان می‌برد. مشکل هماهنگی آن‌ها برطرف شود، مطمئن هستم که خیلی می‌توانند به تیم برای قهرمانی در لیگ و موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا کمک کنند. نماینده‌های ایران این توانایی را دارند که مثل فصل گذشته از گروه خود به مرحله‌ی بعدی صعود کنند و حتی بتوانند فینالیست شوند. امیدوارم سه نماینده‌ی کشورمان ارزیابی‌ای از بازی اول خود داشته باشند و در ادامه‌ی مسابقات بتوانند با کسب نتایج خوب خود را به جمع تیم‌های برتر قاره‌ی کهن برسانند. 
 
 

نظرات کاربران
محمدحسین
من یک استقلالی کهنه کارم ولی دوست دارم تمام نمایندگان فردی وتیمی ایران درآسیا وجهان سربلند باشند ماباهم اعضای یک خانواده هستیم درجنگ و جنگ اقتصادی وتحریم باهم هستیم الان بیست وچندسال است که قهرمان آسیا نشدیم آقای درخشان عزیز دیشب زمین قطریهارادیدی ماچندتا زمین استاندارد داریم این همه مصدوم بیشتر معلول زمینهای ناهمواراست الان استقلال وپرسپولیس با2روز فاصله از مسابقه سنگین جمعه هم بازی دارند من به بقیه کاری ندارم ولی با شکست تیم ملی ونمایندگان ایران تاپیروزی بعدی ناراحتم پارسال پرسپولیس باغیرت تا فینال آمد واستقلال هم ازسر بی پولی بازیکنانش را از دست داد خوب تکلیف من طرفدار 65 ساله چی میشه
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹:۴۸
پاسخ
5
71
عشقممم نیمار
شیش_پولیس مدعی عنوان قهرمانی در اسیاست ؟؟:-) با انالیزی ک من کردم ..مطمئنم ک‌از گروهش حتی صعود نمیکنه ..بعد میگید مدعیه ؟؟:-) یه بار شانسی و‌با پرواز فراس کلاست رفتن فینال و اونم دودستی در تهران ب ژاپنی ها دادن :-P ..جوگیر شدن حدی دارد :-) با سرچی ک کردم فهمیدم ..ک ناتینکهام فارست هم یه بار در اروپا قهرمان شد و‌دیگ کلا محو ..:-P پ یه تیم ک در کلا تاریخ تاسیسش ..یه بار فینال یه رقابت بین المللی میره ..بدونید ک‌ شانسی بود و‌دیگ هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد :-)
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷:۴۸
پاسخ
29
93
علی سرخپوش
بابا آنالیزور....lol...وای خدای من اینقدر خندیدم که دارم میترکم خدا تو را از ما نگیره عشقممم نیمار که با این نوشته هات باعث خنده و شادی دلها میشی>>>>lol
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷:۰۱
48
25
بهناز
نه ک تیم جنابعالی ده بار در فینال همین رقابت بین المللی ک اشاره فرمودید حضور داشته خخخخخ بنازم روتون
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۰:۳۶
76
22
جاوید پرسپولیس
من از طرف کل پرسپولیسیهای واقعی از سایت نود عاجزانه میخوام مصاحبه های پیشکسوت های کمین کرده برای شکست پرسپولیس و نزارید مخصوصا درخشان و پیوس هیچ دلسوزی و حمایتی تو حرفاشون نیست ما طرفدارها میگیم هرچی برانکو بگه تاماااام
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱:۲۲
پاسخ
59
40