یادداشت رحمان رضایی: بازی فوق‌العاده‌ی تیم ملی

یادداشت رحمان رضایی: بازی فوق‌العاده‌ی تیم ملی

3898
16:31
18 دی 1397
بازی شب گذشته‌ی تیم ملی مقابل یمن، یکی از بهترین بازی‌های بچه‌های ما تحت هدایت کارلوس کی‌روش در سال‌های اخیر بود.

بازی شب گذشته‌ی تیم ملی مقابل یمن، یکی از بهترین بازی‌هایی بچه‌های ما تحت هدایت کارلوس کی‌روش در سال‌های اخیر بود. تیم ما در اولین بازی خود در جام ملت‌های آسیا 2019 امارات فوق‌العاده کار کرد. بازی دیشب از لحاظ روانی وحشت را به تن سایر تیم‌های آسیایی انداخت. ایران با هدایت کی‌روش واقعا می‌تواند به بازی در فینال جام ملت‌های آسیا بعد از 43 سال فکر کند. در گذشته، ما همیشه از تیم ملی تحت هدایت کی‌روش بازی‌های دفاعی دیده بودیم اما دیشب واقعا فوتبال متفاوتی بچه‌ها ارائه کردند. دفاع ما وسط زمین ایستاده بود و تیم ایران در زمین خودش جمع بازی نمی‌کرد. تیم ملی مقابل یمن همه‌ی فاکتورهای هجومی برای به گل رسیدن را داشت. از جناحین مدافعان کناری ما رامین رضاییان و احسان حاج‌صفی به خوبی در حمله شرکت می‌کردند. بازی ترکیبی خوبی بین بازیکنان تیم در زمین شکل می‌گرفت. بازیکنان تیم ملی با پاس‌های خوب از قلب دفاع یمن نفوذ می‌کردند و استفاده از شوت‌های خطرناک از پشت محوطه‌ی جریمه هم در دستور کار بازیکنان بود. 

قبل از بازی‌ها پیش بینی می‌کردم که ایران با نتیجه‌ی خوب بتواند از سد یمن بگذرد ولی واقعا نمی‌شود بازی خوب بچه‌ها را نادیده گرفت. با وجود اینکه یمن تیم قدرتمندی نیست اما تیم ملی ما فوق‌العاده بازی کرد. بازی ما مقابل دیگر رقبای آسیایی به این صورت که مقابل یمن بازی کردیم، نخواهد بود و سرمربی تیم ملی برای هر بازی یک برنامه‌ی خاص دارد. با توجه به بازیکنان خوبی که داریم، خلاقیت بازیکن‌ها و توانایی فردی و گروهی‌ای که در تیم ایران وجود دارد، می‌توانیم ادعای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را داشته باشیم. در این دوره‌ی جام ملت‌های آسیا، ژاپن جدی‌ترین حریف ما در راه رسیدن به قهرمانی است. 

این حرف کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی در روزهای گذشته که گفته است باید بازی به بازی پیش برویم و از الان نگوییم باید قهرمان شویم، حرف درست و منطقی‌است. اصلا نباید یک درصد تمرکز تیم ملی را به بازی‌های مراحل بعدی ببرند. من خودم خیلی از مواقع منتقد کارلوس کی‌روش بوده‌ام اما وقتی تیم ملی خوب بازی می‌کند، ما نباید با حرف زدن از قهرمانی روی تیم فشار بگذاریم و باید اجازه دهیم تیم ملی بازی به بازی پیش برود. وقتی تیم ملی در مسیر درست قرار دارد، همه باید از تیم حمایت کنیم و نباید نظرات آماتورگونه بدهیم که باعث بر هم زدن تمرکز تیم ملی شود. 

در بازی مقابل یمن واقعا همه بازیکنان خوب بازی کردند و خیلی سخت است بخواهم بگویم بهترین بازیکن تیم ملی چه کسی بوده است. مهدی طارمی، سردار آزمون، امید ابراهیمی و حتی سامان قدوس هم که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد و گل زد، همه‌ی توان خودشان را برای موفقیت تیم گذاشتند. در خط دفاعی هم تیم ملی باهوش عمل کرد و واقعا هیچ موقعیتی جدی‌ای مخصوصا در نیمه دوم به یمنی‌ها ندادیم. در ادامه‌ی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا بچه‌های تیم ملی باید بازی به بازی پیش بروند و دچار غرور کاذب نشوند و مطمئنا این تیم ایران شانس زیادی برای موفقیت در جام با حمایت همه‌ی مردم، رسانه‌ها و کارشناسان خواهد داشت. 

نظرات کاربران
مسعود ایرانی
مه باید از تیم حمایت کنیم و نباید نظرات آماتورگونه بدهیم که باعث بر هم زدن تمرکز تیم ملی شود:آقای رضایی همه که مثل شما افکار سالم ندارن بعضیا افکار مخرب دارن چون اهداف و مطامع شخصیشون ایجاب میکنه و متاسفانه این وسط بعضیا هم طوطی وار بازیچه این افراد قرارمیگیرند. چون این عده قدرت وعلم تشخیص ندارن ولی میخوان توی گود باشن حتی به بهای ضربه زدن به تیم و افتخار ملیشون.
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴:۰۸
پاسخ
3
48
ققنوس سرخ
دیگه نباید خیلی قضیه رو کشش بدیم.ولی باید قبول کنیم که یمن از اون تیمی که فکر میکردیم ضعیف تر بود!
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۶:۲۷
پاسخ
104
22
طرفدار
در جواب ققنوس سرخ و عارف 2000 طرز فکر مربی تایلند و مربی عراقم مثل شما بود اما یکی چهارتا خورد و اخراج شد و برگشت به کشورش و دومیم با نهایت خوش شانسی و بی تجربگی بازیکنان جوان ویتنام با یک گل اختلاف برنده شد!!! دو تعویض مربی عراق در نیمه اول نشون داد غرور مربی و دستکم گرفتن یعنی چی!!!
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۶:۵۱
1
37
afshin
حالا که هیچ بهانه ایی برای کوبیدن کیروش نیست تازه قضیه رو کشش ندیم؟مرحبا بر شماها ولی ما کشش میدیم و باهاش افتخارهم میکنیم
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۶:۲۸
6
29
عارف 2000
دقیقا، خوب تیکه میندازی پرسپولیسی عزیز
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲:۳۸
22
46
بهرام
درود به شرفت آقای رضایی شایسته و بایسته همه داشته های تیم ملی را بازگو کردید. سپاس
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹:۴۸
پاسخ
4
95
afshin
البته بجز زحمات و مدیریت کیروش رو
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۵۴
2
19
بهمن محمدیtt
بنظر من بازی با یمن معیار خوبی برای سنجش نیست البته منکر قدرت تیم ملی نیستم ولی عیار و تراز تیم ملی عزیزمون تو بازی های بعدی مشخص میشه
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۵:۴۰
پاسخ
21
30
سامان
جالبه علی کریمی خداداد عزیزی و رحمان رضایی با اینکه با کیروش اختلاف نظر دارند از تیم ملی حمایت کردند چون ایرانی هستند ولی یک خارجی بظاهر جنتلمن انواع سم پاشی را علیه تیم ملی انجام میده به امید فراری دادن کیروش و جانشینی او!شخصی بنام برانکو ایوانکویچ! تعجب نکنید اگه به دوستش که مربی عراق هم هست مشاوره بدهد.
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰:۲۶
پاسخ
20
115
فرشاد
احسنت من پرسپولیسیم اما یک تار موی تیم ملی به پرسپولیس نمیدم این برانکو داره دعا میکنه ایران ببازه
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸:۰۹
8
39
چیانی پرسپولیسی
نباید نظرات آماتورگونه بدهیم که باعث بر هم زدن تمرکز تیم ملی شود. خواهشا یادتون باشه.درود بر تیم ملی ایران که واقعا باهاش خوشحال میشیم و جسوریم.دیگه گذشت ترس از بحرین و قطر و عربستان که دیگه نگوووو.اونایی که سن شون قد میده باید یادشون باشه بازیهای تیم ملی را با بهترین مهره های فوتبال ایران.
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۹:۴۰
پاسخ
7
77
طرفدار
در جواب عارف 2000 واقعا خیلی رو داری که وقتی 1000 نفر بهت دیسلایک میدن بازم میای نظر میدی!!! هنوز نفهمیدی که قهرمانی کیروش با تیم ملی ایران بنام ایران ثبت میشه و کیروش و برانکو بعد از یه مدتی پولشون رو میگیرن و میرن اما حسرت قهرمانی لیگ قهرمانان اسیا و یا قهرمانی تیم ملی در جام ملتها به دل ما میمونه!!! اگه بتونی اینو درک کنی دیگه نظرای الکی نمیدی!!!
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳:۲۱
4
29
عارف 2000
نخیر یه پرسپولیسی متعصب هیچ‌وقت از کسانی به تیمش ظلم کردند هواداری نمیکنه، فعلا فقط درود بر پرسپولیس بزرگ ادمین لطفا بچاپ
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۷:۱۵
103
8
zizoافسانه ای
اقا رحمان شما یادتون نیست وسط زمین چیکار میکردید با بازیکنان خودی دعوا میکردی الان مصاحبه میکنی((((:
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶:۳۵
پاسخ
74
11
afshin
اگه به کیروش توهین میکردو تمام زحماتش رو نادیده میگرفت خوب بود آقارحمان؟
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲:۲۹
3
23
ساسان
آدم ها بزرگ میشن و پخته تر میشن.دلیلی نداره گذشته یک نفر را به روش بیاریم
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶:۵۰
2
25
زرد سپاهانی
همه میگن. همه! از فیفا تا نشریات و کارشناسای ورزشی، بازیکنای سابق، مردم، همه... البته همه به جز... خدایا این تیم ملی مظلوم رو موفق کن!
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۳:۲۸
پاسخ
3
116