یادداشت/ قلعه نویی می داند نتایجش قابل دفاع نیست

یادداشت/ قلعه نویی می داند نتایجش قابل دفاع نیست

3246
12:48
08 آذر 1393
می‌شود شاید هر مربی دیگری غیر از قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال این ناکامی‌ها را پشت سرگذاشته بود، از کار برکنار می‌شد هم نوعی عقیده و شاید اعتراض است

وب سایت رسمی برنامه نود- بروز بحران در تیم‌های ورزشی و مخصوصا فوتبال قسمتی لاینفک به حساب می‌آید. این روزها بحران شامل استقلال شده است و شاید در هفته‌های آینده گریبان تیم‌های دیگر لیگ برتر فوتبال ایران را بگیرد. قطعا خود امیر قلعه‌نویی و سایر دستیارانش هم قبول دارند که نتایج هفته‌های اخیر آنها در لیگ برتر و جام حذفی قابل دفاع نیست اما باید دید واقعا دلیل این ناکامی‌های اخیر چه چیزی است.

هر چند بسیاری از کارشناسان دلایلی مانند مشکلات مالی، عدم آمادگی بدنی و روحی روانی را دلیل نتایج ضعیف استقلال در هفته‌های اخیر می‌دانند اما هیچ کس مثل خود قلعه‌نویی و دستیارانش که از نزدیک به مسائل تیم احاطه دارند، نمی‌توانند ضعف تیم را بفهمند. اینکه گفته می‌شود شاید هر مربی دیگری غیر از قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال این ناکامی‌ها را پشت سرگذاشته بود، از کار برکنار می‌شد هم نوعی عقیده و شاید اعتراض است اما من به‌عنوان کسی که بیش از 10 سال در این تیم حضور داشتم، تغییرات و اخراج قلعه‌نویی را کار درستی نمی‌دانم.

به هرحال فوتبال نوعی ماراتن به حساب می‌آید و دو سرعت نیست که تغییرات آنی جواب بدهد و معمولا تغییر و تحولات، تاثیر مقطعی دارد. نگاهی به دستیاران قلعه‌نویی در استقلال نشان می‌دهد که حضور افرادی مانند جواد زرینچه، محمود فکری، ستار همدانی، کریم بوستانی و... ترکیبی تقریبا ایده‌آل را روی نیمکت استقلال ساخته است. من کاملا از توانایی‌های فنی جواد زرینچه و محمود فکری شناخت دارم و قطعا آنها می‌توانند به قلعه‌نویی کمک کنند اما اینکه آیا سرمربی استقلال از دستیارانش به خوبی کمک می‌گیرد یا نه بحث دیگری است که من از آن خبر ندارم. یکی از مشکلات این روزهای استقلال را عدم آمادگی ملی‌پوشانش عنوان می‌کنند. البته معمولا در تمام لیگ‌ها و باشگاه‌ها کیفیت بازیکنان باشگاه بالاتر از تیم ملی است اما این اتفاق در استقلال به‌طور عکس افتاده است. عملکرد بازیکنانی مانند تیموریان،  صادقی و... در چند وقت اخیر در تیم ملی قطعا بالاتر از استقلال بوده است. باید دید چه مسائلی در این تیم به وجود آمده که ملی‌پوشان استقلال به گفته کادر فنی این تیم کیفیتی پایین‌تر از تیم ملی را ارائه می‌دهند که قطعا کادر فنی بهتر از هر کسی می‌تواند به جواب آن دست پیدا کند.

مرتضی محصص، کارشناس فوتبال

نظرات کاربران
meisam razaq-p
قای قلعه نویی 1 هافبک دفاعی خوب در حد حسین کاظمی چند سال پیش بگیر و امید ابراهیمی 1 خط جلوتر بیار تا کرار هم آزادانه تر بازی کنه و قدرت هجوم تیم بیشتر بشه و کنترل بیشتری رو زمان بازی داشته باشی و خود به خود اگه این 2 هافبک بازیساز و طراح کنار هم بازی کنن هم سایر تیم ها عقبتر میمونن و هم فشار رو دفاع تیمت کمتر میشه-ضمنا 1 دفاع وسط خوب جذب کن و رو مسائل بدنی و روانی صادقی با 2 الی 3 تا بازی نیمکت نشینی کار کن.انشاالله تیمو جمع میکنی-ضمنا نفت قهرمان جام حذفیه استقلال 3تای اول لیگه وبا اقتدار بازی برگشت پرسپولیس شکست میده.
۰۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۱:۰۷
پاسخ
1
0