یادداشت پائولو باندینی/ معادله 3 مجهولی اسکودتو؛ طاووس‌هایی با پاهای زشت

یادداشت پائولو باندینی/ معادله 3 مجهولی اسکودتو؛ طاووس‌هایی با پاهای زشت

4118
11:16
25 دی 1398
ماراتن قهرمانی در سری A تازه به نیمه راه رسیده و جذاب‌تر از این هم خواهد شد!

ماراتن قهرمانی در سری A  تازه به نیمه راه رسیده و جذاب‌تر از این هم خواهد شد!

 با نگاهی به جدول سری A در پایان نیم‌فصل اول متوجه می‌شویم رقابت سه‌جانبه قهرمانی بین یوونتوس، اینتر و لاتزیو یک ماراتن است، نه دوی سرعت و برای برتری در این مدل رقابت، باید صبر و دقت زیادی به خرج داد.

یوونتوس با 2 امتیاز برتری نسبت به اینتر در صدر قرار دارد و هر 2 تیم به شدت از سوی لاتزیویی که با یک بازی کم‌تر، تنها 4 امتیاز کم‌تر از تیم دوم دارد، تهدید می‌شوند. لاتزیو تنها تیم از جمع 3 تیم مدعی است که از ماه دسامبر هیچ امتیازی از دست نداده  و با 10 برد متوالی از جمله رقم زدن اولین شکست فصل یوونتوس خودش را به عنوان مدعی مطرح کرده است. در بازه زمانی مشابه، اینتر نیمی از بازی‌هایش را برده و باختی نداشته. آن‌ها در خانه به رم و آتالانتا امتیاز داده‌اند. یوونتوس اما ثابت‌قدم‌تر بوده وعلاوه بر برتری در هر 4 بازی قبلی، رم را در خانه‌اش برده و حالا قهرمان زمستانی سری A نام دارد. اگر فکر می‌کنید قهرمانی در زمستان اهمیت ندارد، سخت در اشتباه هستید چون در 25 سال اخیر فقط 6 بار قهرمان زمستان نتوانسته در پایان فصل قهرمان شود. در حالی که همه برنده دوئل بین اینتر و یوونتوس را فاتح لیگ می‌دانند، نتایج 5 هفته آینده می‌تواند تا حدود زیادی معادلات را حل کند؛ جایی که یوونتوس باید در خانه ناپولی، تیم ناامید این فصل لیگ به میدان برود و در سایر رقابت‌ها رویاروی فیورنتینا، اسپال، هلاس ورونا و برشا قرار می‌گیرد. در ادامه راه رقابت با لیون در لیگ قهرمانان اروپا از راه می‌رسد و دربی ایتالیا در خانه مقابل اینتر احتمالا تعیین‌کننده نام قهرمان خواهد بود. این بازی‌ها بهترین فرصت برای جا افتادن سیستم ساری در یووه تلقی می‌شود. 

 کونته با انرژی، اشتیاق و تاکتیک‌هایش در اینتر تاثیر مثبتی گذاشته اما آیا در مقطع فعلی هم این فاکتورها به کار تیمش می‌آید؟  حذف از لیگ قهرمانان اروپا انتقاداتی درباره کارایی سیستم او در تمام طول بازی به وجود آورد.  شاید این انتقادات درست باشد چون آمار نشان می‌دهد اگر بازی‌های فصل جاری فقط یک نیمه داشت، اینتر الان با 12 امتیاز اختلاف در صدر قرار داشت. در این شرایط اگر اینتر به دنبال اولین اسکودتو در یک دهه اخیر است، باید در تمام طول 90 دقیقه ریتمش را حفظ کند و  برتری نیمه اولش را در 45 دقیقه دوم هم ادامه دهد. کونته از نداشتن عمق در تیمش گله دارد  و کاملا حق با اوست چون حتی یک گل اینتر در این فصل هم به وسیله بازیکن تازه به میدان آمده در جریان رقابت زده نشده است. با بازگشت بارلا و سنسی و حضور احتمالی اریکسن در تیم، احتمالا این مشکل حل می‌شود. 

 لاتزیو در حالی به قصد کسب اولین اسکودتو از زمان قهرمانی دراماتیک در سال 2000 حرکت می‌کند که 4 بازی متوالی خانگی مقابل هلاس ورونا، اسپال، رم و سامپدوریا را در پیش دارد. درست است که لاتزیو این فصل کاری به بزرگی بردن یوونتوس آن هم در 2 جام انجام داده اما مانند اینتر نیمکت ذخیره‌های مطمئنی ندارد و از عمق لازم برخوردار نیست. لاتزیو  می‌تواند غم حذف دردناک در مرحله گروهی لیگ اروپا را با سومین اسکودتو فراموش کند؛ آنچه لاتزیو را در تعداد قهرمانی در سری A با رم برابر خواهد کرد و از یاد نبرید قهرمانی در سوپر جام ایتالیا فعلا لاتزیو را یک جام از رم، رقیب دیرینه‌اش جلو انداخته است.

 یوونتوس ذهنیت برتر و تجربه زیادی دارد، مربی اینتر راه و رسم بردن اسکودتو را می‌داند و لاتزیو ثبات و قدرت کافی را  در خود می‌بیند.  پس صندلی‌هایتان را محکم بچسبید چون تازه نیمی از ماراتن سپری شده است! 

1977

نظرات کاربران
کامیار
یونتوس از قهرمانی راحت خسته شده تصمیم گرفته یکم برای خودش هیجان درست کنه و مطمن باشید بازم یونتوس قهرمان دقیقا مثل آلمان تک قطبی شد اختلاف‌بازیکنان خیلی زیاده
۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۳۰
پاسخ
15
9
عشقممم نیمار
یوونتوس با مافیا ..داره مفت قهرمانش میخان کنن..ولی اینتر بدون کمک داوری داره پا ب پای یوونتوس مافیایی..پیش میره :-P
۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳:۴۴
پاسخ
84
55
Man United / A.C.Milan
من که میلانی هستم و کلا این رقابت دخلی به من نداره باید بگم اینا بهانه ست! پارسال 7 گل از یووه با قانون های جالب آفساید (که دیگه نوک انگشت دست هم حساب میشه :| ) باطل شد در حالیکه امسال بازی ای وجود نداره که لاتزیو یه پنالتی نگیره و حتی اگر موفق نشن بازی رو در بیارن که کم پیش میاد نتونن آخر با یه پنالتی کارو یه سره میکنن. اینتر در حد لاتزیو جذاب بازی نمیکنه با وجود مهره های عالی ای که داره و یووه هم خیلی سبکش به دلم نمیشینه ولی مافیایی درکار نیست ما درمورد سری آ سال 2006 حرف نمیزنیم که انتظار داشته باشیم میلان و مابقی تیم ها شاهکار بازی کنن الآن دوران افت تیم های میلان، فیورنتینا، و کمی جنجال های بچگانه در رم و ناپولیه و رتبه فعلی یووه ربطی به مافیا نداره مربوط به قدرنشناسی اینتر از امتیاز از دست دادنای یووه و کم جون بودن لاتزیوئه مابقی تیم ها من جمله میلان هم که معلوم الحالن ... ایشالا درست میشه و روسنری به این سلطه بیانکونری پایان میده یه روز! اگر مسئولینش بذارن :| با شما هم هستم آقای مالدینی که عزیز ما هستین اتفاقا :|
۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۷:۰۵
8
4
دانیال
مافیای ایتالیا که همیشه سیاه سفید بودند ولی اسکودتو ی ایتالیا به رنگ های دیگه ای هم بودند. خدا بخواد امسال ایتالیا سیاه و آبی میشه
۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲:۲۰
26
31