یاوری: سپاهان بزرگ است و نیاز به یک مربی بزرگ دارد

یاوری: سپاهان بزرگ است و نیاز به یک مربی بزرگ دارد

1288
16:22
09 اردیبهشت 1397
پیشکسوت باشگاه سپاهان نیاز این تیم به داشتن یک مربی بزرگ را ضروری دانست.

وبسایت رسمی برنامه نود - پیشکسوت باشگاه سپاهان نیاز این تیم به داشتن یک مربی بزرگ را ضروری دانست.

به گزارش وب سایت نود، محمود یاوری در پاسخ به این پرسش که «برای فصل آینده مربی ایرانی برای سپاهان بهتر است یا مربی خارجی؟»، اظهار داشت: باید این را بگویم که سپاهان نیاز به مربی بزرگ دارد، چون باشگاه بزرگی است. سرمربی سپاهان باید در حد سابقه و پیشینه این تیم بزرگ باشد. سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر است و باید مربی بزرگ هدایت این تیم را بر عهده داشته باشد، حالا می‌خواهد ایرانی باشد یا خارجی. سپاهان یک باشگاه معمولی نیست و سابقه حضور در جام باشگاه‌های جهان را دارد.

مربی پیشین تیم فوتبال سپاهان در ادامه خاطر نشان کرد: اعتقاد من این است که دست دلال و دلالیسم باید از باشگاه سپاهان کوتاه شود. اینکه 15 بازیکن بیاورند و نصف آنها را رد کنند، نشان می‌دهد که چه شرایطی قبلاً وجود داشته و چقدر هزینه روی دست باشگاه گذاشته شده که فایده‌ای هم نداشته است. متأسفانه شرایط خیلی خراب است و من نمی‌توانم خیلی از حرف‌ها را بزنم. من در گفتارم صادق هستم و معتقدم که دست دلال‌ها باید از سپاهان کوتاه شود.

وی در مورد اینکه چرا منصور ابراهیم‌زاده نتوانست عملکرد خوبی در سپاهان داشته باشد، گفت: گاهی اوقات واقعاً نمی‌توان کاری انجام داد. من آن زمان هم معتقد بودم که ابراهیم‌یاده بهترین گزینه برای هدایت سپاهان است. او زحمت خود را کشید، ولی متأسفانه فرهنگ تیم تغییر کرده است.

یاوری همچنین تصریح کرد: سپاهان نیاز به یک رنسانس دارد که این شامل تغییرات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... می‌شود. سپاهان باید همه چیز را از صفر شروع کند. مقام چهاردهمی یعنی صفر و انگار که یک یتیم تازه به لیگ برتر آمده است. اعتقاد من این است که فرهنگ باشگاه باید تغییر کند.

پیشکسوت باشگاه سپاهان افزود: من تا پیش از این برخوردی با آقای سبحانی، مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه نداشتم، اما وقتی او را دیدم متوجه شدم که انسان درستی است. او گفته بود که پول از من و قهرمانی هم از شما. چند مدیر پیدا می‌شود که چنین حرفی را بزند؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: من در این مدت کنار آقای تابش بودم و در تمرینات هم شرکت می‌کردم. من 43 سال مربیگری کرده‌ام، ولی چیزهایی در این مدت دیدم که در گذشته ندیده بودم. بعضی از اتفاقات واقعاً عجیب بود و دور از انتظار.

 

2051

نظرات کاربران
Sepahan
خدا وکیلی محرم این روزا رو میدید که گفت بهتره نباشم... رحیمی کجایی دقیقا کجایی
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹:۴۸
پاسخ
0
15
REZA HHH
با احترام به اقاي ياوري بايد بگويم سپاهان بودجه بزرگي داره تيم بزرگ فاكتورهاي بسياري نياز داره كه البته كمتر تيم ايراني حتي نزديك به ان هم ميرسه ولي اي كاش اين بودجه بزرگ در شهرهايي بود كه استعدادهايي ناب تكنيكي قدرتي سرعتي اهالي بومي ان دارند صرف ميشد مثل مناطق جنوب فاكتور تكنيك فارس و كرمان سرعتي و مازندارني ها كه قدرتي هستند
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۳:۵۹
پاسخ
14
4
Ali
چی می گی لطفا یه ذره اطلاعات ببربالا این تیم پایه دار تمام ردهاش میدونستی ازپایه هاش استفاده می کنه ودرتیم های دیگه هستند پایه های تیم سپاهان راسی میدونی استقلال پرسپولیس چقدرخرج کردند پارسال میدونم سنت خیلی کم عمویی پماد یادت نره ادمین چاپ کن
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵:۱۰
8
14