یزدی: برخی مربیان بیکار برای استقلال خوزستان حاشیه‌سازی می‌کنند

یزدی: برخی مربیان بیکار برای استقلال خوزستان حاشیه‌سازی می‌کنند

1045
00:34
13 مهر 1397
سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان، گفت: در شب هر مسابقه به ما توهین می‌کنند. در این شرایط ما چطور می‌توانیم با تمرکز کافی به زمین برویم‌. افرادی که بر روی سکوها من را دلال خطاب کردند باید این مسئله را اثبات کنند.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان، گفت: در شب هر مسابقه به ما توهین می‌کنند. در این شرایط ما چطور می‌توانیم با تمرکز کافی به زمین برویم‌. افرادی که بر روی سکوها من را دلال خطاب کردند باید این مسئله را اثبات کنند.

به گزارش وبسایت نود،‌ داریوش یزدی بعد از شکست 5 بر 2 تیمش مقابل نفت آبادان در نشست خبری، گفت: به نفت آبادان تبریک می‌گویم که توانست به مرحله بعد صعود کند. از این باخت متاثر هستیم.

*عده‌ای از روی سکوها من را دلال خطاب کردند و باید این مسئله را ثابت کنند

وی افزود: در مورد مسائل فنی نباید صحبت کرد. در فوتبال اتفاقاتی می‌افتد که کسی پاسخگو نیست و آنها را در چند بخش بیان می‌کنم. موضوع اول این است که از روز اول که من مربی شدم عده‌ای که خودشان را به تیم منتسب کردند برای تیم چالش به وجود آوردند. امروز از روی سکو من را دلال خطاب کردند. باید این مسئله را ثابت کنند. یزدی عمری در فوتبال با صداقت کار کرد و اجازه ورود کسی به کارهایش را نداد. اگر این مسئله را ثابت نکردند باید تا به آخر پای حرفشان بایستند و تبعات قانونی آن را بپذیرند. موضوع دوم این است که به گوشم رسیده ‌ برخی دوستان که بیکار هستند به این افراد خوراک می‌دهند. الان بیکار هستند و در حال هزینه هستند که تیم بگیرند. این تیم می‌تواند استقلال خوزستان باشد که الان داریوش یزدی در آن حضور دارد.

*در شب هر مسابقه به ما توهین می‌کنند و تمرکز تیم را بر هم می‌زنند

سرمربی استقلال خوزستان افزود: چک کردن این مسائل برای کسانی که در بخش امنیتی فعالیت می‌کنند، سخت نیست. اگر حساب افرادی که الان یزدی را دلال خطاب می‌کنند را چک کنند‌ خیلی از مسائل مشخص ‌می‌شود. همین افراد در صحبت‌هایشان مسائلی را به زبان آوردند. دیشب به مسئولان فنی و مدیریتی تیم توهین کردند. در شب هر مسابقه به ما توهین می‌کنند. در این شرایط ما چطور می‌توانیم با تمرکز کافی به زمین برویم‌. این افراد می‌خواهند تمرکز ما را بر هم بزنند. این اتفاقات بازیکنان جوان تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

*داور اندیمشکی بازی همشهری مدیرعامل نفت آبادان است

سرمربی استقلال خوزستان در ادامه یادآور شد: موضوع بعدی مربوط به فدراسیون است. در این بازی حساس داوری انتخاب شده که تا به حال در لیگ برتر سوت نزده است. درست است که این مسابقه حذفی است اما دو تیم لیگ برتری در مسابقه‌ای که دربی خوزستان نام دارد مقابل یکدیگر صف آرایی کردند. این داور اندیمشکی است. این داور همشهری مدیرعامل نفت آبادان است. این مسئله را که یزدی می‌داند آیا کمیته داوری نمی‌داند. آیا این چینش نمی توا‌ند به ضرر تیم استقلال خوزستان باشد؟

*به نظرم داور فریب نخورد!

وی افزود:‌ در جریان بازی دو بر صفر پیش افتادیم‌ تا زمانی که پنالتی به سود نفت اعلام نشده بود بازی به سود ما بود. ما گل زدیم و موقعیت‌هایی ایجاد کردیم اما بعد از پنالتی ‌آب سردی روی ما ریخته شد و مسابقه را از دست دادیم. همه صحنه‌های مسابقات را ندیدم اما چند صحنه را در این فاصله که به نشست بیایم نگاه کردم‌. خطا روی کرار اصلا پنالتی نبود. در مقابل پنالتی ما را نگرفتند. بارها در رسانه‌ها گفته شده کرار بازیکنی است که داور را فریب می‌دهد. امروز هم این اتفاق افتاد. مگر می‌شود از این مسئله اطلاع داشت و بازهم فریب خورد. البته من فکر می‌کنم داور فریب نخورد.

*اگر چیزی که در تخیلات ما هست حقیقت داشته باشد باید فاتحه فوتبال را خواهند

یزدی ادامه داد: اگر چیزی که در تخیلات ما هست حقیقت داشته باشد باید فاتحه فوتبال را خواهند. با همه زحماتی که ما می‌کشیم و مشکلاتی که برخی بر سر راه تیم ما به وجود می‌آورند کار می‌کنیم آنوقت این اتفاقات داوری هم رخ می‌دهد. یزدی الان در فوتبال حضور دارد. تا آخرین روزی که یزدی در فوتبال حضور دارد به دنبال اجرای عدالت و صداقت است. اگر کسی می‌تواند خلاف این مسئله را ثابت کند جلو بیاید. استقلال خوزستان هوادار زیادی ندارد.

*عده‌ای خود را مالک تیم می‌دانند و درآمدشان از مربی و بازیکن هم بیشتر است

یزدی تأکید کرد:‌ عده‌ای انگشت شمار هستند که از روز اول برای تیم چالش درست کردند. در سال‌های قبل هم این مشکلات را درست می‌کردند و دوستان ما در گذشته با این افراد سازش کردند و این سازش آنها را متوقع کرده است. آنها خودشان را مالک تیم می‌دانند و اگر تحقیق کنید می‌بینید چه بلایی سر تیم آوردند. در آمد آنها از مربی و بازیکن بیشتر است. در آمد مشخص‌شان مدنظرم نیست آن درآمدی که به صورت جانبی کسب می‌کنند را می‌گویم‌. اگر قصد داریم مشکلات فوتبال را‌ رفع کنیم باید از راس هرم وزارت ورزش، فدراسیون، مدیران، مربیان، بازیکنان و ... برای پاکسازی تلاش کرد.

*باوجود اینکه در جام حذفی برنامه نداشتیم اما از این باخت ناراحتم

سرمربی استقلال خوزستان با بیان این مسئله که لیگ برتر اولویت باشگاه است، گفت: از این باخت ناراحت هستیم. ما در جام حذفی برنامه جدی نداشتیم. روز اول هم گفتم دنبال فرصت دادن به بازیکنان جوان هستیم. در بازی اول حذفی به چند جوان و در این بازی به جوانان دیگر فرصت دادیم. سه بازی مهم در لیگ برتر در اهواز داریم. در لیگ برتر امیدوارم جبران کنیم. هیچ وقت تیم یزدی در یک فصل 11 گل نخورده است اما در دو بازی قبلی استقلال خوزستان 11 گل خوردیم. یک بخش این مسئله به خاطر مسائلی داخلی است و یک بخش هم به خاطر مسائلی است که در بیرون رقم می‌خورد.

*آل نعمه با اشتباهات داور تمرکز خود را از دست داد

وی در مورد اینکه چرا تیمش بازی برده را با باخت عوض کرد، اظهار داشت: روی توپ‌های ساده‌ای که به دروازه ما می‌آید دچار اشتباه می‌شویم. داور هم با تصمیمات اشتباهات خود به این مسئله دامن زد. بازیکن با تجربه‌ای مثل احمد آل‌نعمه هم با این اشتباهات داور تمرکزش را از دست داد. هر چقدر هم جوان باشیم با وجود اشتباهات داوری وقتی دو گل پیش افتادیم باید بازی را کنترل کنیم.

*برخی مربیان بیکار برای ما حاشیه سازی می‌کنند

یزدی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد اینکه آیا منظورشان از افرادی بیکاری که حاشیه سازی می‌کنند سیروس پورموسوی یا عبدالله ویسی است، تصریح کرد: اگر شما می‌دانید آقایان هستند و می‌توانید این حرفتان را ثابت کنید جلو بیایید چرا که هنوز برای ما ابهام وجود دارد. خیلی از مربیان در ایران الان بیکار هستند. این اسامی که نام بردید می‌توانند جزوی از این نفرات باشند اما قطعی نیست. حتما شما چیزی می‌دانید که این مسئله را می‌گویید؟ اگر اینطور است می‌توانید با مسئولان امنیتی باشگاه ما صحبت کنید چرا که آنها در حال بررسی این مسئله هستند و به سرنخ‌هایی رسیدند. من چیزی نمی‌دانم اما می‌توانم شرایطی به وجود بیاورم که با آنها صحبت کنید و کدهای مدنظرتان را بدهید.

* نیمه کار ماندن تمرین تیم به ما ضربه زد

وی در مورد نیمه کاره ماندن تمرین این تیم روز قبل از بازی، گفت:‌ واقعا این اتفاق به ما ضربه زد. تمرین ما دیروز نیمه کاره ماند. آن زمانی که می‌توانست از لحاظ فنی به ما کمک کند در تمرین مشکلی به وجود آمد و حتی باعث درگیری فیزیکی برخی افراد با سرپرست تیم شد. این مسئله از چه چیزی نشات می‌گیرد که یک فرد‌ که خودش را از باشگاه می‌داند با سرپرست تیم درگیر می‌شود تا تیم ما را دچار مشکل کند. اگر کسی چیزی در این مورد به عقلش می‌رسد به ما هم بگوید. باشگاه در حال پیگیری است تا این مشکل را حل کند.

*بخش زیادی از این باخت غیرفنی بود

وی در پایان گفت: بخشی از این باخت قطعا فنی بود اما بخش زیادی هم غیر فنی بود. وقتی تمرکز تیم برهم می‌خورد قطعا دلیل غیرفنی هم دارد.

 

1004

 

نظرات کاربران
امیر ۶
تو بازی با سرورت تماشاچیای تیمت سنگ تموم گذاشتن،تو این دوتا بازی آخر هم خودتو بازیکنات سنگ تموم گذاشتین.آدمو برق بگیره ولی جوّ نگیره آقای مربی
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۶:۴۹
پاسخ
2
12
asad
بعد از تساوی با پرسپولیس انقد رفتی تو توهم که یه 6 تو کارنامه ات ثبت کردی 5 تام از نفت خوردی و....
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۶:۲۴
پاسخ
5
38