یوفا بلغارستان را نقره داغ کرد؛ انگلستان هم جریمه شد!

یوفا بلغارستان را نقره داغ کرد؛ انگلستان هم جریمه شد!

8092
19:25
07 آبان 1398
یوفا بلغارستان را به پرداخت جریمه مالی سنگین و بازی پشت درهای بسته محکوم کرده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از CNN، یوفا تیم ملی فوتبال بلغارستان را به دلیل اعمال نژادپرستانه تماشاگرانش در جریان دیدار مقابل انگلستان در روز 14 اکتبر، به برگزاری یک مسابقه پشت درهای بسته محکوم کرده است.

دیدار تیم های ملی بلغارستان و انگلیس در رقابت های مقدماتی یورو 2020 روز دوشنبه 14 اکتبر در ورزشگاه واسیل لفسکی صوفیه برگزار و طی آن انگلستان موفق شد با نتیجه پرگل 6-0 میزبان خود را شکست دهد. این مسابقه به دلیل توهین های نژادپرستانه تماشاگران تیم میزبان دو بار متوقف شد. همچنین صحنه هایی از تماشاگران بلغاری منتشر شده که آن ها را در حال دادن سلام نازی نشان می‌دهد.

یوفا افزون بر محرومیت یک جلسه ای، اتحادیه فوتبال بلغارستان را به دلیل "رفتارهای نژادپرستانه تماشاگران، پرتاب اشیا و بی نظمی در حین پخش سرود ملی" به پرداخت جریمه نقدی 75 هزار یورویی محکوم کرده است. محرومیت بلغارستان در میزبانی بعدی این تیم، روز 17 نوامبر و برابر جمهوری چک اعمال خواهد شد.

البته فیفا در اصل محرومیتی دو جلسه ای را برای بلغارستان در نظر گرفته اما جلسه دوم این محرومیت برای دو سال به حالت تعلیق درآمده و در صورت مشاهده بی نظمی مجدد اجرا خواهد شد.

از دیگر موارد جالب حکم یوفا می‌توان به این نکته اشاره کرد که تیم ملی فوتبال بلغارستان موظف شده در دو بازی بعدی خود با بنر "No To Racism" نه به نژادپرستی، به زمین برود.

البته انگلستان هم از گزند احکام کمیته انضباطی یوفا بی نصیب نمانده است. انگلیس هم به دلیل بی نظمی حین پخش سرود ملی به پرداخت 5 هزار یورو جریمه نقدی محکوم شده است.

بعد از اتفاقات رخ داده در بازی صوفیه، با فشار بویکو بوریسوف نخست وزیر بلغارستان، بوریسلاو میخاییلوف رئیس اتحادیه فوتبال بلغارستان از سمت خود استعفا داد و به دنبال او، اعضای کمیته اجرایی این اتحادیه هم از سمت های خود کناره گیری کردند. چند روز بعد هم کراسیمیر بالاکوف سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور استعغا داد.

7712

نظرات کاربران
Wien
توجه کنید،تیم ملی انگلیس بخاطر بی نظمی در هنگام سرود ملی جریمه شده،قابل توجه فدراسیون ایران که باید از بحرین شکایت کنند و آنها جریمه سنگین پرداخت کنند،حالا اینقدر اهمال میکنند تا بازی برگشت برسه و وقتی تماشاگران ایرانی تلافی کردن،بحرین به کمک کنفدراسیون آسیا از ایران شکایت میکنند و بلافاصله هم ایران جریمه میشه.
۰۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸:۵۴
پاسخ
0
18
Ehsannnn
اون وقت AFC هنوز جواب اتفاقات ایران و بحرین رو نداده
۰۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹:۴۶
پاسخ
0
12
احسان
همش یه بازی محرومیت ! عجب...اون چیزایی که ما دیدیم توی بازی حداقل سه جلسه محرومیت قطعی باس میداش بلغار.
۰۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹:۱۳
پاسخ
0
10
ملوان
قابل توجه آقای تاج جهت پیگیری توهین به سرود کشورمان توسط بحرینی ها.
۰۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴:۵۵
پاسخ
0
9
hadi ss
واااه فقط یک جلسه محرومیت و ۷۵ هزار دلار جریمه!!!! انقد میگفتن جرایم یوفا همیشه سنگینه،اما تینم شد جریمه بابت همچین تخلفی!! باید حداقل از تمامی مسابقات داخل خونه این مسابقات محروم و حداقل ۵۰۰ هزار دلار جریمه مالی میشدن
۰۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷:۱۷
پاسخ
1
9
حسن
قابل توجه AFC
۰۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۳:۵۰
پاسخ
0
7