یوفا، تورنمنت باشگاهی جدیدی را برگزار خواهد کرد

یوفا، تورنمنت باشگاهی جدیدی را برگزار خواهد کرد

9901
22:17
20 شهریور 1397
تا چند سال آینده شاهد سومین تورنمنت اروپایی باشگاهی در قاره سبز خواهیم بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - تا چند سال آینده شاهد سومین تورنمنت اروپایی باشگاهی در قاره سبز خواهیم بود.

به گزارش وبسایت نود، یوفا در آستانه تصویب طرح برگزاری تورنمنت دیگری در سطح باشگاهی است. آندره ا آنلی رئیس اتحادیه باشگاه های اروپایی با تایید این خبر گفت که قرار است این ایده از سال 2021-2022 اجرایی شود.

این طرح در جلسه اتحادیه باشگاه های اروپایی به تصویب رسیده و حالا رسمی شدن آن منوط به تایید کمیته اجرایی یوفا است. بعد از تصویب توسط این کمیته، از 3 سال دیگر این تورنمنت به جمع لیگ قهرمانان و لیگ اروپا اضافه خواهد شد.

قرار است تعداد تیم های لیگ اروپا هم در دور گروهی به 32 تیم کاهش یابد و همچون لیگ قهرمانان شود. فعلاً 48 تیم در دور گروهی لیگ اروپا حضور دارند. هنوز جزییات کاملی از روند برگزاری این تورنمنت فاش نشده است ولی قرار نیست این تورنمنت جایگزینی برای تورنمنتی همچون جام برندگان اروپا باشد که در سال 1999، برگزاری ان متوقف شد. گفته می شود احتمالاً این تورنمنت شامل تیم هایی از لیگ های سطح پایین تر یوفا خواهد بود.

1878

نظرات کاربران
محمد
کاشکی تو آسیا هم واسه جامی واسه تیم های درجه 2 و 3 باشه، لااقل تیم هامون بتون ی جام بیارن بعد مدت هاااااا
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۴:۵۳
پاسخ
4
55
Nme
ایده خوبیه تیم‌های ضعیف تر بتونن تو جام های بین المللی باشن اگه ای اف سی هم بزاره تیم های مثل فولادونساجی و سپیدرودو....میتونن تو این جام ها مدعی باشن
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۴:۲۶
پاسخ
8
39
Wien
با این روشی که یوفا پیش گرفته،در آینده بعید نیست در اروپا لیگهای کشوری از بین بره و یک لیگ اروپایی جایگزین بشه و لیگهای کشورها مختص تیمهای کوچکتر بشه و تیمهای بزرگ و صاحبنام در لیگ اروپا بازی کنند،البته این فقط یه احتماله که همانطور که گفتم با دیدگاه یوفا و فیفا بعید نیست.
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۵:۰۶
پاسخ
5
47
احمد
اگه واسه تیم های سطح پایین تر باشه باید گفت یوفا فکر فرصت دادن به تیم های کمی ضعیف تره اما ای اف سی فکر تیم های شرق آسیا!!! یه جوری برنامه میریزن تا لیگ فهرمانان آسیا با لیگ اونا هماهنگ باشه نه غرب آسیا!!
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۱:۵۳
پاسخ
3
135
فرهاد
بابا ای اف سی تعطیله کلا. زیاد وقتتو صرف فوتبال اسیا نکن. هنوز تیم های باشگاهی تو زمین بی طرف بازی می کنن.
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۱:۲۹
2
82