یوفا یورو 2020؛ هر آنچه لازم است بدانید

یوفا یورو 2020؛ هر آنچه لازم است بدانید

18417
23:30
15 شهریور 1398
مقدماتی یوفا یورو 2020 با حضور 55 تیم در جریان است.

به گزارش وبسایت نود، رقابت های مقدماتی یورو 2020 در ماه سپتامبر در قاره سبز در جریان است.

با از سرگیری دوباره رقابت های مقدماتی یورو 2020، بد نیست نگاهی داشته باشیم به روند برگزاری مسابقات مقدماتی یوفا یورو 2020، که این روزها تنورش در سرتاسر قاره سبز داغ شده است. رقابت های مقدماتی یورو 2020، از فروردین ماه 98 آغاز شد و تا فروردین 99 ادامه خواهد داشت.

تاکنون 4 شب از این مسابقات برگزار شده است. و در وقفه بازی های ملی در ماه سپتامبر، دو شب دیگر از مقدماتی یورو برگزار می شود. شب پنجم بین روزهای 5 تا 7 سپتامبر برگزار و شب ششم بین روزهای 8 تا 10 سپتامبر برگزار می‌شود. تا پایان سال 2019 میلادی، دو هفته دیگر به بازی های ملی اختصاص داده شده است، که 10 تا 15 اکتبر، بازی های دور هفتم و هشتم مقدماتی یورو برگزار و در نهایت 14 تا 19 نوامبر دور نهم و دهم مقدماتی یورو به انجام می‌رسد. به این ترتیب در ماه نوامبر بازی های دور گروهی مقدماتی یورو 2020 به پایان می رسد و تکلیف 20 تیم نخست صعودکننده مشخص خواهد شد.

در مرحله مقدماتی 55 تیم حضور دارند که در ده گروه با هم به رقابت می پردازند. 5 گروه نخست، 5 تیمی هستند و 5 گروه بعدی، 6 تیمی هستند. از این ده گروه، تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نهایی رقابت های یورو 2020 صعود می کنند. به این ترتیب 20 تیم از 24 تیم مرحله نهایی از طریق دور مقدماتی تعیین می شوند.

تکلیف 4 تیم باقی مانده صعودکننده به دور نهایی یورو 2020، به کمک لیگ ملت های اروپای 2018-2019 مشخص خواهد شد. در این دور، 16 تیم بر اساس عملکردشان در لیگ ملت های اروپا، به 4 دسته تقسیم می شوند. هر دسته شامل 4 تیم خواهد بود از سطوح متفاوت لیگ ملت های اروپا. از سطح A تا D هر کدام 4 تیم مشخص و به رقابت با هم می پردازند. رقابت های این دور تک حذفی است و از هر سطح یک تیم به دور نهایی یورو راه خواهد یافت. میزبان بازی های دور نیمه نهایی مرحله پلی آف بر اساس رنکینگ بهتر در لیگ ملت های اروپا تعیین و میزبان بازی فینال پلی آف بر اساس قرعه کشی تعیین می شود.

سه روز بعد از اتمام بازی های دور گروهی، یعنی در روز 22 نوامبر، قرعه کشی مرحله پلی آف مقدماتی یورو برگزار خواهد شد. سپس 30 نوامبر 2019، بخارست رومانی میزبان قرعه کشی مرحله نهایی این رقابت ها خواهد بود. این در شرایطی است که تکلیف تیم های صعودکننده از پلی آف هنوز مشخص نیست.

بازی های پلی آف برای تعیین تکلیف 4 تیم باقی مانده، فروردین 99 برگزار می شود. بین روزهای 26 تا 31 مارچ 99. بعد از کامل شدن فهرست تیم های حاضر در مرحله نهایی، به دلیل سیدبندی، ممکن است به قرعه کشی اضافی نیاز باشد، بنابراین یوفا روز اول آپریل را برای قرعه کشی احتمالی دیگری مشخص کرده است.

رقابت های مرحله نهایی رسماً 12 ژوئن 2020 آغاز می شود. بازی افتتاحیه در ورزشگاه المپیکو شهر رم برگزار خواهد شد. رقابت های یورو 2020، برای اولین بار در 12 شهر مختلف برگزار می شود که کشورهای انگلیس، آلمان، ایتالیا، آذربایجان، مجارستان، روسیه، رومانی، هلند، اسپانیا، اسکاتلند، ایرلند و دانمارک در میزبانی مشترک این تورنمنت سهیم هستند. به این ترتیب هر تیم صعودکرده میزبان به یورو 2020، حداقل در مرحله گروهی دو بازی را در خانه برگزار خواهد کرد.

شهرهای لندن، مونیخ، رم، باکو، سنت پترزبرگ، بوخارست، آمستردام، بوداپست، بیلبائو، گلاسکو، دوبلین و کپنهاگ، شهرهای منتخب برای میزبانی بازی های یورو 2020 هستند. بازی های گروه اول، در ایتالیا و آذربایجان، بازی های گروه دوم در روسیه و دانمارک، بازی های گروه سوم هلند و رومانی، بازی های گروه چهارم در اسکاتلند و انگلیس، بازی های گروه پنجم در اسپانیا و ایرلند و بازی های گروه ششم در آلمان و مجارستان انجام خواهد شد.

شهرهای لندن، آمستردام، بیلبائو، بخارست، بوداپست، کپنهاگ، دوبلین و گلاسکو، سه بازی را در دور گروهی و یک مسابقه از دور یک هشتم نهایی میزبانی خواهند کرد. شهرهای باکو، مونیخ، رم و سنت پترزبرگ سه بازی در دور گروهی و یک مسابقه از دور یک چهارم نهایی را میزبانی خواهند کرد. در نهایت نیز بازی های مرحله نیمه نهایی و نهایی در انگلیس برگزار می شود.

بازی های نیمه نهایی در روزهای 7 و 8 جولای در ومبلی لندن برگزار و مسابقه فینال روز 12 جولای انجام می شود. برنده بازی فینال 10 میلیون یورو دریافت و بازنده مسابقه فینال 7 میلیون یورو دریافت خواهد کرد. به این ترتیب قهرمان یورو 2020، در مجموع با پاداش های هر مرحله، می تواند به 34 میلیون یورو برسد. هر تیمی که به مرحله نهایی یورو 2020 صعود کند. یعنی مجموعاً 24 تیم صعودکننده، هر یک 9.25 میلیون یورو برای حضورشان در دور نهایی دریافت می کنند.

1878

 

نظرات کاربران
Mehdi
شهر باکو هم در بین شهرهای مشهور و پیشرفته قرارداره و مثل لندن و رم و سن پترزبورگ و...دارای استادیوم خیلی مدرن برای برگزاری بازی های اروپایی هست...
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷:۳۰
پاسخ
6
32
فقط یوونتوس
یوفا یورو۲۰۲۰ دیدنی تر و جذابتر از جام جهانیه تنها یک دلیل وجود داره ک یورو۲۰ پرطرفدارترین و پربیننده ترین وجذابترین رویداد تمام ادوار تاریخ در عرصه ورزشی ست و اونم کسی نیس جز cr7 ترسناک
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۵:۱۰
پاسخ
99
57
رضا
عشقم نیمار دوم خخخخخ
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱:۰۳
7
6
مصطفی پاشا گواردیولا
من که هنگ کردم الکی نیست فوتبال داره تو اروپا پیشرفت میکنه و بقیه قاره ها رو به نزول ۴ دوره اخیر جام جهانی با اروپاییا بوده ۴ تیم نیمه نهایی جام جهانی اخیر کاملا ایتالیایی جز دوره ۲۰۱۴ ک آرژانتین اومد فینال بقیه تمام اروپایی به قوانین نظم دادند سخت گیری وعمل کردند به کشوره های کوچک اهمیت دادند تا فوتبال همه جای اروپا پیشرفت کنه
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۲:۳۵
پاسخ
5
58
جهانگیر
واقعا دمشون گرم به این میگن برنامه و برنامه ریزی ما 150سال عقبیم
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶:۲۸
پاسخ
2
73
رضا
ما برا سلامتی ورزش میکنیم نه جام گرفتن:)
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۸:۴۵
9
30