یوهان کرویف: هلند باید از سبک بازی آلمان پیروی کند

یوهان کرویف: هلند باید از سبک بازی آلمان پیروی کند

937
12:17
03 تیر 1393
اسطوره فوتبال هلند به انتقاد از سبک بازی این تیم در جام جهانی 2014 برزیل پرداخت. او معتقد است که شاگردان فان خال باید از سبک بازی آلمانی‌ها پیروی کنند.

سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی - اسطوره فوتبال هلند به انتقاد از سبک بازی این تیم در جام جهانی 2014 برزیل پرداخت. او معتقد است که شاگردان فان خال باید از سبک بازی آلمانی‌ها پیروی کنند.
به گزارش بیست چهارده، تیم ملی فوتبال هلند در جام جهانی 2014 برزیل نمایش خوبی داشته است. این تیم در دیدار نخست خود با نتیجه دور از انتظار 5 بر یک اسپانیا را از پیش رو برداشت. شاگردان فان خال در دیدار دوم خود هم با نتیجه سه بر دو از سد استرالیا گذشتند و در دیدار سوم هم با دو گل تیم خوب شیلی را از پیش رو برداشتند.

هر چند هلند نمایش خوبی در جام جهانی داشته است با این حال انتقاد از این تیم به خاطر سبک بازی دفاعی زیاد است. یکی از منتقدان سبک بازی هلند یوهان کرویف سرمربی سابق این تیم است. او معتقد است که هلند باید به سبک آلمان بازی کند.

 کرویف گفت: وقتی به آنالیز بازی‌های هلند می پردازیم به دو نتیجه می‌رسیم. نخست اینکه این تیم با 9 امتیاز به عنوان تیم نخست به دور بعد راه یافت و دوم این که فوتبال هلند در شرایط خوبی به سر نمی‌برد. من با نهایت بی‌صبری در انتظار بازی با شیلی بودم. در حقیقت باید بگویم که من سبک بازی آلمان را دوست دارم. این تیم سبک بازی خاصی دارد. شاگردان یواخیم لوو وقتی به بحران می افتند واکنش خوبی از خود نشان می دهند و این در دیدار برابر غنا اتفاق افتاد. بر این باورم که باید هلند هم از سبک بازی آلمان تقلید کند. الان دیگر بعد از پیروزی برابر شیلی وارد مرحله جدیدی شده‌ایم و باید با تمرکز بیشتری برابر حریفان ظاهر شویم. در مرحله حذفی دیگر فرصت اشتباه نداریم.
کد/ ۱۱۲۰

نظرات کاربران