یک ایرانی در کنار فیگو و امبوما؛ نقش کیا در IFAB چیست؟

یک ایرانی در کنار فیگو و امبوما؛ نقش کیا در IFAB چیست؟

6181
17:16
28 مهر 1398
مهدی مهدوی‌کیا، قرار است با چه نهادی همکاری کند؟

به گزارش وبسایت نود، روز جمعه نهاد بین المللی قانون گذاری در فوتبال (IFAB) اعلام کرد مهدی مهدوی‌کیا، قرار است به عنوان نماینده AFC با در پنل مشورتی این سازمان همکاری کند. پستی که شاید حق رای نداشته باشد اما جایگاهی ارزشمند در دنیای فوتبال محسوب می‌شود و چهره‌های بزرگی در آن هستند.

IFAB تنها نهادی است که صلاحیت قانون گذاری در فوتبال را دارد. از شروع کار این نهاد، بیشتر از 130 سال می‌گذرد و توسط بریتانیایی‌ها تاسیس شده است. در حال حاضر 4 نماینده از فیفا و 4 نماینده از اتحادیه‌های انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند صاحب حق رای در این نهاد هستند. در پنل مشورتی IFAB، هر کنفدراسیون صاحب نماینده‌هایی است که از طریق آن‌ها می‌تواند در قانون‌گذاری شرکت داشته باشد. هر چند آرای نهایی، از طرف نماینده‌های فیفا و اتحادیه‌های بریتانیایی داده می‌شود.

مهدی مهدوی‌کیا، نماینده AFC در پنل مشورتی نهاد خواهد بود. پستی که در اروپا، به لوییز فیگو و در آفریقا پاتریک امبوما سپرده شده است. در آسیا هم هیده توشی ناکاتا، دیگر نماینده در IFAB است. مشورت‌های آن‌ها، نقش مهمی در تصمیم گیری نهایی نماینده‌های فیفا و بررسی قوانین جدید روی قاره آسیا خواهد داشت. حضور کیا در تنها نهاد قانون گذاری فوتبال و در کنار اسطوره‌های فوتبال در قاره‌های مختلف یک اتفاق ویژه، برای او و فوتبال ایران محسوب می‌شود.

22330

نظرات کاربران
شهاب
افتخار برای ایران
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵:۳۲
پاسخ
2
60
علی
واقعا شایستست مبارکش باشه و موفق
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲:۴۴
پاسخ
2
94
یک قدم جلو
طبیعتا. مقایسه کردن آسیا با اروپا و افریقا جالب به نظر نمیرسه. باید منتظر باشیم ببینیم در واقع چه کار مفیدی از مهدی واسه فوتبالمون سر خواهد زد.
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴:۲۸
پاسخ
56
19
عاشق ناصر خان
ادم با اخلاقی بود و هست ، انشا ا... که نماینده خوبی برای ایران باشه
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۶:۱۹
پاسخ
1
89
مهدی
دمت گرم پسر محبوب محجوب فوتبال ایران زنده باد کیاشاه
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶:۳۳
پاسخ
0
116
Red⭐Boy
مهدی مهدوی کیا ... محبوب محجوب ماشالا اسطوره پرسپولیس ماشالا افتخار فوتبال ایران
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲:۳۱
پاسخ
11
144