10 سال پیش در چنین روزی؛ نخستین ال‌کلاسیکوی گواردیولا

10 سال پیش در چنین روزی؛ نخستین ال‌کلاسیکوی گواردیولا

1015
17:04
22 آذر 1397
نخستین تجربه گواردیولا در ال‌کلاسیکو شیرین پایان یافت.

به گزارش وبسایت نود، 10 سال پیش در چنین روزی، 13 دسامبر 2008، پپ گواردیولا سرمربی بارسلونا برای نخستین بار در ال‌کلاسیکو تیمش را هدایت کرد و بارسلونا را به یک پیروزی شیرین رساند. 

بعد از پیروزی 3-0 بارسلونا در نوامبر 2005 مقابل رئال مادرید، آبی اناری ها در 5 بازی بعدی نتوانسته بودند رئال را شکست دهند و 2 تساوی و 3 شکست در کارنامه بازی های این تیم در ال‌کلاسیکو ثبت شده بود.

دو تیم در حالی در هفته پانزدهم فصل 09-2008 به مصاف هم می‌رفتند که بارسلونا بعد از شکست عجیب هفته اول مقابل نومانسیا، در 13 بازی بعدی لالیگا به 11 برد و 2 تساوی رسیده بودند و به عنوان صدرنشین از رئال پذیرایی می‌کردند. در سمت مقابل دو شکست متوالی مقابل ختافه و سویا در هفته های سیزدهم و چهاردهم، صبر رامون کالدرون (رئیس وقت رئال) را لبریز کرد تا علیرغم پیروزی 3-0 مقابل زنیت در بازی میان هفته لیگ قهرمانان، برند شوستر از کار برکنار شده و رئال با سرمربی جدید خود، خوانده راموس پای به نیوکمپ بگذارد.

این بازی که در حضور 96509 تماشاگر نیوکمپ و با قضاوت لوئیس مدینا کانتایخو برگزار می‌شد، تا دقایق پایانی کاملا نزدیک پیش می‌رفت تا این که در دقیقه 82 ساموئل اتوئو طلسم دروازه ها را شکست و با زدن پانزدهمین گل فصل خود، بارسا را پیش انداخت. در دقیقه 89 نیز لیونل مسی با پاس تیری آنری دروازه کاسیاس را باز کرد تا تعداد گل های خود را دو رقمی کند و  خیال بارسا را از کسب پیروزی در اولین ال‌کلاسیکوی گواردیولا راحت کند.

البته بارسا می‌توانست زودتر از دقیقه 82 هم به گل برسد اما ضربه پنالتی اتوئو در دقیقه 70 توسط کاسیاس مهار شد تا بارسا برای رسیدن به گل 12 دقیقه دیگر هم صبر کند.

گواردیولا در طول 4 فصل حضور روی نیمکت بارسا، 15 ال‌کلاسیکو را تجربه کرد و در این بازی ها به 9 برد، 4 تساوی و 2 شکست رسید. بارسای او در این مسابقات 33 گل به ثمر رساند و 15 گل هم دریافت کرد. البته گواردیولا در زمان هدایت بایرن هم دو بار دیگر برابر رئال قرار گرفت که موفق به کسب نتایج خوبی نشد و در دو بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان 14-2013، دو شکست 1-0 و 4-0 را مقابل کهکشانی ها تجربه کرد.

7712

نظرات کاربران
بارسلونا❤
یادش بخیر .... مسی فوق‌العاده بود اون سال ... چه تیم رویایی بودیم ... بازی برگشت همون سال زغال رو تو خونش ۶تایی کردیم ... جالبه ۶گانه هم گرفتیم اونسال .. کلا تو کار ۶ بودیم :)))
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۷:۳۰
پاسخ
5
20