10 فریم باورنکردنی از گل‌های هفته؛ دروازه‌بان‌های گل‌زن!

10 فریم باورنکردنی از گل‌های هفته؛ دروازه‌بان‌های گل‌زن!

10490
11:33
27 شهریور 1398
این هفته دروازه‌بان‌ها بیشتر از مهاجمان در به ثمر رسیدن گل نقش داشتند.

به گزارش وبسایت نود، هفته سوم لیگ نوزدهم، هفته‌ی اشتباهات فردی به خصوص از سوی دروازه‌بان‌ها بود. در این هفته 9 گل روی اشتباهات آشکار و انفرادی به ثمر رسید. گلی که قائدی و کنعانی‌زادگان به ثمر رساندند روی لغزش دروازه‌های نفتی‌های لیگ به ثمر رسید. اما در سایر مسابقات هم همین قدر اشتباه فردی روی گل‌ها تاثیرگذار بود. تا جایی که رضا مهاجری در بین دو نیمه دروازه‌بان‌اش را تعویض کرد!

گل سعید محمدفر مصداق بارز «یک سانتر بی‌هدف و توی دروازه» بود. توپی که سعید محمدفر به قصد سانتر فرستاده بود، دروازه‌بان نساجی به خیال اینکه به اوت می‌رود رها کرد، اما توپ وارد دروازه نساجی شد.

این تنها اشتباه عجیب رضایی نبود. او در ادامه بازی یک مرتبه برای دفع توپی که به زمین نساجی آمده بود، جلو آمد. اما رضایی به جای توپ، سایه آن را شوت کرد تا مهاجم سایپا مقابل یک دروازه خالی از دروازه‌بان قرار بگیرد. 

شوت کنعانی‌زادگان که از حدود سی متری زده شد، قدرت زیادی نداشت. اما دریس در اشتباهی عجیب، توپ را نتوانست مهار کند و از بین دو دست او عبور کرد. 

گل استقلال هم مشابه پرسپولیس بود. شوت ضعیفِ دیاباته با برخورد به پای دفاع، از شدتش هم کاسته شد. با این حال فرعباسی از مهار آن عاجز بود و برای قائدی چه کاری راحت‌تر از باز کردن دروازه بدون دروازه‌بان؟

مسیح زاهدی هم پررنگ‌ترین نقش را در برد سه امتیازی شهرخودرو داشت. مدافع ماشین‌سازی به جای دفع توپ، آن را از بالای سر حامد لک عبور داد تا مهاجم شهرخودرو بدون هیچ فشاری مقابل دروازه خالی از دروازه‌بان صاحب توپ شود.

البته به جز این اشتباهات آشکار، در برخی گل‌ها هم اتفاقات و حتی اشتباهات فردی که تا این حد وحشتناک نبود هم دیده شد. مانند ضربه ایستگاهی 40 متری حسن نجفی که دیوار دفاعی برای دفع آن، سرش را جلوی توپ قرار داد، اما این اتفاق باعث تغییر ناگهانی مسیر توپ شد و دروازه‌بان به آن نرسید.

یا دو گلی که در بازی گلگهر و پارس‌جنوبی رد و بدل شد. ابتدا محمود شفیعی در انتخاب مسیر حرکتی‌اش اشتباه کرد و نتوانست در شرایطی که جلوتر از مهاجم گلگهر قرار داشت، به توپ ضربه بزند تا سجاد آشوری در شرایطی تک به تک گل اول بازی را به ثمر برساند.

در ادامه هم علی قربان‌خانی روی توپی که تهدیدی برای دروازه گل‌گهر نداشت و شفیعی به سمت کنار زمین قدم برمی‌داشت را خطای پنالتی کرد.

همچنین گلی که حسین حسینی دریافت کرد هم روی اشتباه او در خروج بود. توپی که به نزدیکی شش قدم فرستاده شد، حسینی موفق به خروج کامل و مهار آن نشد.

برای مشاهده همه گل‌های هفته سوم اینجا کلیک کنید.

14001

نظرات کاربران
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
اینجاست که به معنی دروازبان خوب یک نعمته رومیشه درک کرد.واقعاخوشحالم که بهترین وکاملترین دروازبان ایران واسیا درپرسپولیسه.دومی مظاهری سومی رحمتی چهارمی نیازمندوپنجمی حسین حسینی..بارهادربازیهای پرسپولیس دربرابرتیمهای رشیدمظاهری شاهدکل کل انداختن بیرانوندومظاهری بودیم که هربارم این بیرانوندبوده که کل کلاروبرده مث شروع مجددای بلند.پاسکاری بامدافعین ودرگل نخوردن.امسالم بیرانوندبه دلیل متلکای که بین اوومظاهری ردوبدل شدتمدیدکردکه یجورایی حسرت دروازه تیم ملیودردل مظاهری بذاره
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۰۶
پاسخ
3
4
رائول
خخخ... فدراسیون 5 ستاره عجب دروازه بان های باکیفیتی تربیت کرده!!! بزن ستاره ششم رو ...
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹:۰۱
پاسخ
9
26
اس اس
خیلی عجبیبه سطح اول لیگ و ده گل اشتباه از دروازه بانان احتمالا مشکل از توپ هست
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵:۲۵
پاسخ
8
100