11 سال پیش در چنین روزی؛ وقتی رونالدو کاپیتان منچستریونایتد شد!

11 سال پیش در چنین روزی؛ وقتی رونالدو کاپیتان منچستریونایتد شد!

2932
16:15
28 اسفند 1397
رونالدو در نخستین تجربه کاپیتانی خود برای منچستریونایتد، رکورد جورج بست را زد.

به گزارش وبسایت نود، نوزدهمین روز از ماه مارچ میلادی، یادآور روزی خاطره انگیز برای طرفداران منچستریونایتد است؛ روزی که کریستیانو رونالدو در غیاب تمامی بزرگان شیاطین سرخ توانست برای نخستین بار بازوبند کاپیتانی این باشگاه را بر بازو ببندد.

11 سال پیش در چنین روزی، نوزدهم مارچ 2008، منچستریونایتد در حضور 75476 تماشاگر ورزشگاه اولدترافورد به مصاف بولتون واندررز رفت. یونایتد که بعد از شکست 2-1 مقابل منچسترسیتی در روز دهم فوریه دیگر در مسابقه ای لیگ برتری در اولدترافورد به میدان نرفته بود، با سه پیروزی متوالی دور از خانه گام به این مسابقه می‌گذاشت و امیدوار بود در بازگشت به خانه بعد از حدودا 40 روز، چهارمین پیروزی متوالی را هم جشن گیرد.

سر آلکس فرگوسن برای این مسابقه توماژ کوژاک را درون دروازه تیمش قرار داد و جان اوشی، نمانیا ویدیچ، جرارد پیکه، اوون هارگریوز، دارن فلچر، آندرسون، نانی، کریستیانو رونالدو، کارلوس توز و لوئیس ساها دیگر نفرات تیم منچستر در این بازی را تشکیل می‌دادند. در سمت مقابل بولتون با هدایت گری مگسون شرایط اسفباری را تجربه می‌کرد و با 4 شکست متوالی گام به این دیدار گذاشته بود. 

غیبت گری نویل، رایان گیگز و ریو فردیناند و حضور پل اسکولز روی نیمکت موجب شد تا کریس رونالدو برای اولین بار بازوبند کاپیتانی منچستریونایتد را به بازو ببندد و وظیفه هدایت تیم در زمین را به عهده داشته باشد؛ بازوبندی که برای او خوش یمن بود.

تنها 9 دقیقه بعد از شروع این دیدار رونالدو با یک والی تماشایی دروازه علی الحبسی، دروازه بان عمانی واندررز را فروریخت تا یونایتد قبل از دقیقه 10 از بولتون پیشی بگیرد. 

رونالدو و یونایتد برای زدن گل دوم تنها 11 دقیقه صبر کردند. خطای عبدلایه میته روی رونالدو کافی بود تا تماشاگران حاضر در تئاتر رویاها در بیستمین دقیقه شاهد گلزنی رونالدو از روی یک ضربه ایستگاهی باشند. تکلیف مسابقه با همین دو گل معلوم شد و یونایتد با روحیه ای خوب به استقبال دیدار 4 روز بعد با لیورپول رفت. 

رونالدو با این دو گل شمار گل های خود در تمامی رقابت های فصل 08-2007 را به عدد 33 رساند تا از رکورد 32 گل جورج بست در فصل 68-1967 پیشی گیرد. رونالدو در پایان رقابت های آن فصل به 42 گل زده رسید (31 گل در لیگ برتر، 3 گل در جام حذفی و 8 گل در لیگ قهرمانان اروپا) که این عدد، تنها 4 گل از رکورد باشگاه (46 گل دنیس لاو در فصل 64-1963) کمتر بود. 

این پیروزی منچستر را با 3 امتیاز برتری نسبت به آرسنال، در صدر جدول رقابت ها قرار داد. صدرنشینی که تا پایان فصل حفظ شد و یونایتد در نهایت با کسب 87 امتیاز، 2 امتیاز بیشتر از چلسی و 4 امتیاز بیشتر از آرسنال، برای هفدهمین بار قهرمانی در لیگ را جشن گرفت.

7712

نظرات کاربران
پرسپولیس یونایتد
من ی منچستری بودم که عاشق رونالدو هم بودم اما با رفتنش به ریال و یووه دیگه هیچوقت بازی هاشو با لذت تماشا نکردم و برعکس حتی طرفدار رقیبش مسی شدم .شاید اگه میرفت بارسلونا یا میلان بازم دوسش میداشتم ...هیچوقت تیم رو به بازیکن ترجیح نمیدم .مسی هم اگه بره ریال ازش متنفر میشم....... هوادار باید طرفدار تیمش باشه فقط. زنده باد پرسپولیس.منچستر.میلان. بارسا
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸:۰۲
پاسخ
11
11
عشقممم نیمار
من زمانی ک کریس رونالدو در منچستر بود ..دیوونش بوده ..عاشقش بودم و عشقممم کریس بود ..ولی تا بخاطر پول ..‌منچستر ب رئال فروخت ..دیگ ازش بشدت متنفرشدم ..چرا ؟؟ چون منچستر کبیر بود ک رونالدو تبدیل ب بازیکن کرد و‌بهش اموخت ک چجور لباس بپوشه و‌تیپ مزخرفشه ب واسطه بودن در منچستر عوض کرد ..تیپی ک فردیناند میگ ک رونالدو‌ در ابتدای حضورش در منچستر ..تیپ مزخرف و‌خنده دار میزد :-) ولی منچستر بهش همه‌چی اموخت ..حتی اداب زندگی کردن رو‌..‌ولی رونالدو‌ بخاطر پول ..ب این باشگاه پشت کرد و منم ازش بشدت متنفر شدم :-P و‌هیچوقت اسطوره منچستر نمیشناسمس :-P
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۶:۴۶
پاسخ
59
27
عشق های ابدیم: منچستر یونایتد بارسلونا
بله اما کار زشت نیمار با بارسلونا رو چرا نمیگی؟؟ چرا شما انتظار داری به نیکی از نیمار یاد کنند؟؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵:۳۳
2
35
مسترطوفان
به جان خودم تو زیر پونزده سال هستی و اصلا رونالدو رو تو منچستر یادت نیست. برو به نیمارت بچسب که واسه پیشرفت رفته پاریس
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲:۵۶
1
37
رئال
مسی در خونشون گل کوچیک بازی می کرد اون موقع
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸:۳۶
پاسخ
35
20
عبآس
من خودم عاشقِ رونالدوام ولی خدایی بسه دیگه! چرا همش به فکر قیاسیم؟؟؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸:۰۱
2
39
محمدیونایتد
چه عشقی کردیم ما با این یونایتد،فوتبالش یه طرف،عشق وحال کلوپ و پلی استیشنش هم یه طرف. سال۲۰۰۰اولین باشگاهی اومدکرنر بالا۹۵درصد گل بود با بکام روتیر یک ارسال یاپ استم وگل.خدایی عشق وصفایی که ما دهه شصتیا داشتیم هیشکی نداشت. البته مصیبتم زیاد کشیدیم،یکش فرار از مدرسه و یواشکی رفتن به کلوپ با پول کش رفته از جیب خانواده خخ
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷:۵۳
پاسخ
0
67
عشق های ابدیم: منچستر یونایتد بارسلونا
محمد عزیز عالی بود داداش، یادش بخیر بهترین بازی که همه جا بود ما بهش میگفتیم فوتبال 99 پلی استیشن یک که مال جام جهانی 98 بود منتخب جهان و منتخب اروپا داشت و با اینکه از لحاظ گرافیکی از الان پایین تر بود ولی از لحاظ جذابیت و سرعت بازیهای کند الان رو قورت میداد خداوکیلی!!! منتخب جهان سرعت رونالدو برزیلی و قدرت امبوما و باتیستوتا و... منتخب اروپا سرعت یارنی و سانتر برای بیرهوف و مخصوصاً توره آندره فلو که دیگه تمام بود کله و توی دروازه با گزارش ژاپنی خخخ
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۱:۳۴
0
16
رونالدو
۱۱ سال تیم ها رو گشت و به قهرمانیهای مختلف رسوند و تیم کشورش و قهرمان کرد و از تیمها رفت و تیمهاش با جام و قهرمانی و افتخار خداحافظی کردن.
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵:۵۰
پاسخ
19
55