4 گل سرنوشت‌ساز پرسپولیس به نام یک نفر؛ از دربی و سپاهان تا مسیر فینال آسیا!

4 گل سرنوشت‌ساز پرسپولیس به نام یک نفر؛ از دربی و سپاهان تا مسیر فینال آسیا!

31129
19:21
09 خرداد 1398
نوراللهی از زمان بازگشت به پرسپولیس فقط 4 گل زد، ولی هر چهار گلش مسیر پرسپولیس را عوض کرد.

 

به گزارش وبسایت نود، احمد نوراللهی یک بار دیگر سرنوشت را برای پرسپولیس عوض کرد. در دیداری که پرسپولیس مهمان سپاهان بود، نوراللهی با گل دقیقه 120 حکم صعود پرسپولیس به فینال جام حذفی را امضا کرد. نوراللهی از زمان بازگشت به پرسپولیس زیاد گل نزد، ولی هر گلی که زد تعیین کننده و سرنوشت‌ساز بود؛ از گل به الجزیره تا دربی و حالا هم سپاهان.

گل اول- شروع مسیر فینال آسیا

پرسپولیس بازی رفت را سه بر دو به الجزیره باخته بود. بازی برگشت در ورزشگاه آزادی و به میزبانی پرسپولیس برگزار می‌شد. احمد نوراللهی با شوتی تماشایی دروازه حریف را باز کرد تا با گل دقیقه 90 سیدجلال، پرسپولیس از اولین بازی دور حذفی سربلند بیرون بیاید. گل احمد علاوه بر تماشایی بودنش، تاثیر ویژه‌ای در مسیر صعود پرسپولیس و رسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا داشت. 

گل دوم- اولین گل لیگ

احمد با وجود نمایش خوبی که در این فصل داشت و حتی راهی جام ملت‌ها هم شد، ولی تا هفته بیست‌ودوم در گلزن زدن و ارسال پاس‌گل ناکام بود.تا اینکه درست هفته پیش از دربی، هر دو طلسم فصلش را شکست و صفرهای مقابل گل و پاس‌گلش را در بازی با سپیدرود خط زد. احمد در بازی با سپیدرود هم پاس‌گل داد و هم گل زد تا پرسپولیس علاوه بر حفظ اختلاف امتیاز با استقلال، با روحیه‌ بالایی وارد دربی شود.

گل سوم- گل در دربی

برد در دربی نقش ویژه‌ای در هت‌تریک قهرمانی پرسپولیس داشت. دیداری که شاگردان برانکو به نظر می‌رسید از تساوی هم راضی هستند و تلاش زیادی برای گل زدن نمی‌کردند. تا اینکه روی یک کرنر، احمد نوراللهی از راه رسید و با ضربه سری تماشایی دروازه استقلال را باز کرد. پرسپولیس با این یک گل علاوه بر پیروزی در مسابقه شش امتیازی، رقیبش را هم به حاشیه برد تا شانس قهرمانی‌اش بیشتر شود.

گل چهارم- پرش به سمت رویای دوگانه

جنگِ پرسپولیس و سپاهان هر چقدر بازنده داشت، هیچ برنده‌ای نداشت. از ساعت‌ها قبل شروع مسابقه که درگیری‌ها خارج از مستطیل سبز استارت خورد تا درگیری‌های مداوم بازیکنان دو تیم در زمین مسابقه. تمرکز هر دو تیم در ضربه زدن به حریف بود و کسی برای گل زدن تلاشی نمی‌کرد. 120 دقیقه از این جنگ گذشت بدون اینکه توپی به تور دروازه‌ها برخورد کند. باز هم احمد نوراللهی بود که از راه رسید و سرنوشت مسابقه را عوض کرد. احمد از پشت محوطه جریمه شانس شوتش را امتحان کرد و با اشتباه سیاوش یزدانی، گلی زد که پرسپولیس را به فینال جام حذفی رساند و این تیم را به رویای دوگانه نزدیک و نزدیک‌تر کرد.

14001

 

 

نظرات کاربران
فرهاد
آقامون جنتلمنه...
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۹:۱۲
پاسخ
10
324
مهدی
همه چی از از شوت احمد شروع میشه
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷:۵۹
پاسخ
8
368
سرخدل
اینه هشت واقعی..
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۴:۰۲
پاسخ
7
313
yosra
بژی احمد گیان..از طرف کوردها بهت افتخار میکنم
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵:۳۳
پاسخ
10
299
جلال قاسمی
دمت گرم احمد جرارد ... یه بازیکن خوب و در خدمت تیم چقدر با اخلاق و خوبه این پسر کاش شجاع خلیل زاده هم احمد رو الگوی خودش قرار بده و یه خورده با اخلاق بشه شجاع بازیکن خوبیه ولی اخلاق نداره
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۸:۱۷
پاسخ
14
260
محمد احمدیان
داره مزد اشک هایی رو میگیره که تو روز خداحافظی و رفتن به تراکتور برای سربازی ریخت
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷:۵۹
پاسخ
8
326
پرسپولیس قهرمان
دوست داریم احمد جرارد
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹:۴۲
پاسخ
6
251
هتریک
داداش ممنونیم برای اون شوتهات وگلهات
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸:۰۷
پاسخ
8
579
دسته سه
نورالهی بازیکن بی حاشیه و دوس داشتنی
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۵۸
پاسخ
7
571
8 ما 8 مونیخه
8 برازندته...
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۳۲
پاسخ
7
530
6*4
خیلی هم دوندگی داره ماچالا :)❤
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳:۳۳
پاسخ
10
503
عشقم برانکو
بهترین بازیکن لیگ با اختلاف احمدمونِ
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۸:۵۰
پاسخ
10
466
قلب اردبیل به عشق پرسپولیس میتپد
یه تشکر ویژه از علی دایی بخاطر کشف نورالهی
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۴:۱۱
پاسخ
17
464
نجیه
واقعا بی نظیری احمدنور ولی زحمت همه بچه ها بود.عالیشاه اومد تو بازی واقعا پرسپولیس دیروز متحول شد.یه پاس تک به تک داد علی پور و چندین و چند موقعیت گل ساخت مخصوصا صحنه ای که شریفی زد بیرون.قصد مقایسه ندارم ولی خواهش میکنم از برانکو به عالیشاه بیشتر اطمینان کنه ولی باز هم شعار این چند وقت پرسپولیس که هرچی برانکو بگه
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷:۵۰
پاسخ
6
472
حمید جوانرود
احمد جرارد
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۹:۴۳
پاسخ
5
404