5 برد خاطره‌انگیز پرسپولیس در دربی؛ هت‌تریک می‌کنه یا پاس می‌ده؟

5 برد خاطره‌انگیز پرسپولیس در دربی؛ هت‌تریک می‌کنه یا پاس می‌ده؟

43507
17:07
03 مهر 1397
فقط 3 بازی در دربی ایران، یک تیم توانسته تعداد گل‌هایش از عدد 3 عبور کند و هر سه بار هم، پرسپولیس موفق به این کار شده است

وبسایت رسمی برنامه نود - شیش هیچ، چهار دو یا ایمون زاید؟ کدام دربی برای طرفداران پرسپولیس خاطره انگیزتر بوده است؟

به گزارش وبسایت نود، هر برد در دربی، خاطره‌ای ماندگار برای هواداران خواهد بود اما بعضی بازی‌ها، برای همیشه در یادها می‌مانند. زمانی که یک تیم بعد از مدت‌ها در دربی پیروز می‌شود یا در بازی بزرگ فوتبال ایران، نتیجه‌ای تاریخی کسب می‌کند. پرسپولیس نسبت به استقلال، بردهای کمتری در دربی داشته اما در طرف مقابل، آن‌ها صاحب پر گل‌ترین پیروزی‌های دربی هستند. فقط 3 بازی در دربی ایران، یک تیم توانسته تعداد گل‌هایش از عدد 3 عبور کند و هر سه بار هم، پرسپولیس موفق به این کار شده است. مرور 5 پیروزی خاطره انگیز پرسپولیس در دربی، انتخاب بهترین برد در این مسابقه را برای هواداران این تیم سخت می‌کند.

پرسپولیس 4-1 استقلال / 15 بهمن 1350

پس از گذشت 6 مسابقه از اولین دربی تهران، پرسپولیس هنوز بردی در این مسابقه نداشت. پرسپولیس در دیدارهای دوستانه، لیگ تهران و سوپرجام تهران استقلال را نمی‌برد تا اینکه دو تیم، در لیگ سراسری ایران روبروی هم قرار گرفتند. بازی رفت در شرایطی که بازی 1-1 مساوی بود بخاطر اعتراض پرسپولیسی‌ها به اخراج دو بازیکن‌شان نیمه تمام ماند و کمیته انضباطی رای به شکست 3-0 سرخپوشان داد. در دربی برگشت، پرسپولیسی‌ها انتقام سختی گرفتند و 4-1 پیروز شدند. اولین برد پرسپولیس در دربی تهران، با اقتدار و زدن 4 گل بدست آمد. کلانی در این مسابقه دو گل زد و ایرانپاک و خوردبین دیگر گلزنان پرسپولیس بودند. بعد از این برد، اوضاع عوض شد و آن‌ها بردهای پرتعدادی در دربی کسب کردند.

پرسپولیس 6-0 استقلال / 16 شهریور 1352

مهمترین برد پرسپولیس در دربی تهران، که بعدها به «شیش‌تایی» معروف شد. در بازی رفت نخستین دوره جام تخت جمشید، پرسپولیس با درخشش همایون بهزادی در کنار کلانی و ایرانپاک، توانست 6 گل به استقلال بزند و یک طرفه‌ترین نتیجه تاریخ دربی را ثبت کند. بهزادی اولین بازیکنی بود که در دربی تهران هت‌تریک کرد و تا قبل از ورود راجرز به ایران پیش از مسابقه، تیم را تمرین می‌داد. عملکرد استقلال در این بازی، آنقدر بد بود که رایکوف دقیقه 64 دروازه‌بان تیم یعنی منصور رشیدی را بیرون بکشد و ناصر حجازی را به زمین بفرستد تا نتیجه پرگل‌تر نشود. با این حال، بهزادی در دقایق باقی مانده دو گل هم به حجازی زد تا پرسپولیسی‌ها، نتیجه‌ای بی سابقه تا امروز بدست آورند.

پرسپولیس 1-0 استقلال / 27 مهر 1375

پرسپولیس 10 بازی برای شکست استقلال در دربی تهران منتظر ماند. با توجه به اینکه بعضی سال‌ها دربی برگزار نشد، این انتظار روی تقویم به 8 سال رسید. در این مدت آن‌ها دو بار هم بردهای‌شان مقابل استقلال را از دست دادند که مهمترین آن، تساوی 2-2 و به جنجال کشیدن مسابقه و محرومیت چندین بازیکن در سال 73 بود. سال 75 هم پرسپولیس، تا دقایق پایانی در کسب پیروزی ناکام بود و بازی در دقایق پایانی مساوی دنبال می‌شد اما ادموند بزیک، در دقیقه 87 توانست گل پیروزی را بزند و این طلسم طولانی را بشکند. پس از این بازی، پرسپولیس در دربی روی دور افتاد از 7 دربی پیاپی، 5 برد بدست آورد.

پرسپولیس 3-2 استقلال / 13 بهمن 1390

طرفدارای پرسپولیس سال‌های سختی را در دربی تهران با دایی و استیلی گذراندند. این تیم لیگ دهم، رفت و برگشت با دایی باخت و لیگ یازدهم، با استیلی بازی رفت لیگ و جام حذفی را واگذار کرد. بازی برگشت لیگ یازدهم، دنیزلی روی نیمکت پرسپولیس نشست اما این تیم تا دقیقه 82، دو گل خورده بود و با اخراج اولادی یک بازیکن هم کمتر داشت. در این دقایق، ایمون زاید خرید تازه و ناشناخته پرسپولیس که نیمه دوم به زمین رفته بود دو گل پیاپی زد و بازی را مساوی کرد. در دقایق تلف شده، او توانست گل سوم را بزند و قهرمان پرسپولیسی‌ها در دربی تهران شود. دومین بازیکنی که پس از همایون بهزادی در تاریخ دربی، موفق به هت تریک شده است.

پرسپولیس 4-2 استقلال / 27 فروردین 1395

لیگ پانزدهم، پرسپولیس هفته‌های ابتدایی در قعر جدول بود و خطر سقوط را حس می‌کرد. آن‌ها آ‎رام آرام، اوج گرفتند و با برد در دربی به صدر جدول صعود می‌کردند. برای اولین بار، دربی بر سر صدرنشینی لیگ برتر بود و برنده، در بالاترین جایگاه جدول قرار می‌گرفت. پرسپولیس با نمایشی طوفانی، از همان دقیقه پنجم جلو افتاد و در بیشتر دقایق بازی، حداقل دو گل با حریف فاصله داشت. آن‌ها با وجود از دست دادن یک پنالتی، 4 گل به استقلال زدند و مهدی طارمی با دو گل و یک پاس گل، بیشترین نقش را در پیروزی تاریخی پرسپولیس بازی کرد. بعد از حدود 43 سال، دربی تهران با رد و بدل شدن 6 گل به پایان رسید و این بار هم برنده، سرخپوشان بودند.

 

۵ برد خاطره‌انگیز استقلال در دربی؛ آی بدو آی بدو!

 

22330

نظرات کاربران
branko_ivankovic
بی شک اگه برد ایمون زاید بزرگترین کامبک تاریخ فوتبال جهان نباشه یکی از بزرگترین کامبک هاس.این بازی قابل قیاس با هیچ بازیی نیس
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۷:۵۹
پاسخ
3
7
akbar
فقط بازی شش تایی کافیه برای استقلال تا آخر عمرش....
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۵:۰۲
پاسخ
1
7
عشقپولیس
سلام دوستان یه سوال بالاخره پاس میده یا هتریک میکنه؟
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۹:۱۹
پاسخ
4
50
خطاب به بالایی
جواب : هیچکدوم.... بین ۳۲ تا تیم مقابل قشقایی حذف میشه .... خخخخخخ
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۴۵
8
4
ssabi
لطفا به بازی هایی که استقلال جلو بودند و ۴پوایسی ها به جنجال ختمش کردن هم اشاره کنید
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۱:۴۲
پاسخ
53
8
تیم مــــــــــــــــلی 99
آقا این مطالب رو نذارید باعث افسردگی برخی ها میشه الان هم که هیچ کدومشون زیر این مطلب پیداشون نشد
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۸:۵۹
پاسخ
10
144
سنندجی
پنجشنبه ساعت ۹ بیا اینجا
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷:۴۲
78
9
گلوبول قرمز کوچولو
امیدوارم با بضاعتی که امسال داریم بتونیم یه بازی خوب رقم بزنیم و از بازی دربی لذت ببریم. امیدوارم فقط شاهد بازی فوتبال باشیم. پرسپولیس دوستداشتنی، هیچوقت تنها نیستی.
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲:۱۸
پاسخ
6
130
هتریک میکنه یا پاس میده
هتریک میکنه یا پاس میده جمله تاریخی
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۹:۴۳
پاسخ
18
254
فرهاد...م❤❤❤❤❤❤
به امید خدا میریم برای هتریک در دربی و در پایان فصل هتریک در قهرمانی
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۹:۱۶
پاسخ
15
233
۶تایی ها هو هو
هم پاس میده هم هتریک میکنه هم ۶تایی میکنه هم۱۰ نفره تو۱۰ دقیقه هتریک میکنه هم رکورد میزنه هم رکوردنابود میکنه فقط یکی نیست جلو ایناروبگیره یاعلی برای برد بریم پنجشنبه
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷:۵۷
پاسخ
17
280
Arya
هم تو دو دقیقه دو تا گل میخوره
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸:۵۴
20
8
Hossein
چقدر تیم سال 95 خوب بود با لوزی وحشتناکش. با تمام احترام برای پرسپولیس امسال من پرسپوليس سال 95 رو خیلی بیشتر دوس داشتم
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷:۱۹
پاسخ
45
212
استقلال
یاد فرهاد مجیدی افتادم . آی بدوو آی بدوو پرویز خان سوبله چوبله . هواداراشون میگفتن چقدر باید خوار بشیم آخه چهار تا دربی پشت سر هم خیلی سخته آدم ببازه خخخخ
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳:۱۷
پاسخ
598
103
Sam
منهم یاد پیراهنم افتادم. تا قبل از گل دوم و‌سوم ایمون زاید ، سایزش Large بود. بعد از گل دوم و سوم ایمون زاید .سایزش 2X شد از بس که جلوش رو با دستهام کشیدم کش اومد. خیلی سخته دو تا جلو باشی بعد سه تا بخوری و‌ ببازی اونهم از یک تیم ده نفره اونهم توی دربی. هنوز طعمش از یادم نرفته. خیلی چسبید.
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۱:۵۷
2
25
ویترین خالی ها...
در پاسخ به ghermez: اگر یه کم فکر کنی متوجه میشی که در آن دربی قبلش با لابی ها و جار وجنجال رسانه ای که ا لان هم راه انداختید بین پرویز مظلومی و بازیکنان و رحمتی اختلاف انداختید(الان هم سناریوی اختلاف بین شفر و بازیکنان رو راه انداختید) و روحیه بازیکنان تضعیف شده بود در ضمن اون بازی چون مصادف با فوت مرحوم نوروزی شد بنام مرحوم بازی رو احساسی کردی ..چون ترفندها رو شما پرسپولیسی ها خوب بلدید..!!
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۰:۳۰
27
5
همسایه مستاجر خدا
استناد به این جمله سایت نود استقلال بعد از ۳۴ سال، با اختلاف سه گل در دربی پیروز شد و چهارمین برد پیاپی‌شان در دربی‌های رسمی بدست آمد
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴:۱۶
23
3
hessi
هنوز بعد از این همه سال ایشون نمیفهمن 4تا دربی پشت سر هم نبود
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹:۵۷
2
25
مینی بوس ابی۴۴۴۴۴۴
تا جایی که من میدونم ای بدو مربوط به دویدن حنیف دنبال مسلمان وطارمیه
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۳:۲۶
9
112
Ghermez
من یاد هوادارتون افتادم بنده خدا میگفت بقران به جون ..... دو ماهه خواب طارمی رو میبینم خخخ اخییی چی کشیدین شما حالا اینو بیخیال تو ده دقیقه ۳ تا خوردین ۸۰ دقیقه خوشحالی کردین تو دقیقه زاید اشکتونو در اورد اونجا چی کشیدین واقعا تو خیالمم نمیتونم خودمو جا شما بزارم اخییییی خخخخ بچه ها خواهشا اسدقلالیا رو اذییت نکنید اینا خعلی این چند وقنه عذاب کشیدن بهشون رحم کنید بلااخره اینا کسایین که دو ما دو ماه بیخوابی کشیدن از ترس بازیکنامون خخخخ راستی عمویی امسال اینجور که مشخصه جام بیار نیستین حسرتتون ۶ ساله شدا چوب خدا رو میبینید ؟
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۰:۴۷
7
101
ایدا سادات قیطریه 1380
سه تای زاید پاس میده یا هتریک می کنه ههههههه
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۹:۰۹
7
101
دوچرخه چی رکاب بزن برگرد دسته 3
در مقابل این همه تحقیر چیز دیگه ای واسه دلخوشی نداری جز چهار تا برد اون هم اولیش با آفساید اشتباه برای پرسپولیس تحقیر شدن یعنی همین دوچرخه چی خخخخ
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴:۴۹
5
112
سرور تاج
اخ ولی من یاد اونجایی افتادم که گزارشگر موند هتریک میکنه یا پاس میده
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۵:۴۵
11
212
عشقانکوویچ
پس ببین شما از دست ایمون زاید چی کشیدید
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۱:۴۰
14
200
سرخ
همین که مجبورین دروغ بگین تا 4 رو داشته باشین کافیه.اولا فرهاد مجیدی خودش گفت من این 4 رو به خاطر 4 گلی که به پرسپولیس زدم نشون دادم البته که برای مهاجمی در حد مجیدی این بزرگترین افتخارشه. ثانیا اگه فرض رو بر 4 دربی بگیریم توی تاریخ دربی که نگاه کنی بین این 4 بازی یه بازی دیگه هم هست که شما مجبورین نگین ولی شماره دربی خورده بهش و ثبت شده. پس 4 تون هم مثل فوتوشاپتون میمنوه. ولی ما اگه 4 نشون میدیم یا 6 یا 10 یا 3 یا هر چی یه چیز داریم سما مجبورید تخیل کنید.
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰:۴۹
11
213
علی :)
کسی که سال های سال تو دربی تحقیر بشه عادیه که شروع کنه به عددای الکی ساختن و یه کار عادی رو گنده جلوه دادن. چهار تا بردی که وسطش یه مساوی موجوده و یه بازیش رو همه به طور قطع میدونن که حق پرسپولیس تو دقیقه 6 با گلی که زد و افساید اشتباه گرفته شد ضایع شد. 4 تا دربی ای که پرسپولیس هم سی سال قبل با همین وضع برنده شده( چهار دربی و یه مساوی وسطش). خسته نباشی دلاور خدا قوت پهههلوان. رکورد برنده نشدنتونو که دیگه نگم. انقد زیاد شد نمیدونم چند سال شد. پنج؟شیش؟
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸:۰۱
17
235
O+
یاد ایمون زائد افتادم فک کردین بریدن مظلومی کنار زمین بال بال میزد دوچرخه سواران جشن گرفته بودن تا پرسپولیس ده نفره شد ایمون زائد اومد تو در عرض ده مین سه تا زد چقدر چسبید اونم ده نفره
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۶:۴۷
20
269
شیشتای قدیم یا جدید?
قشنگ معلومه سنو سالت کمه چون حضور ذهن نداری یا داری خودتو میزنی اوراه.چرا بیخودی جو میدی کجا چهارتا دربی پشت هم بردید?یکی دوتاش مساوی شد و پی در پی نبود.کلا فلسفه خودتون و باشگاهتون جعل و فتوشاپ و هوچیگریه.بما چهار نشون میدید یاد دربی 24 میفتیم.به ما سه نشون میدید یاد ایمون زاعد میفتیم.شش هم ک نگم برات…
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۷:۴۴
28
272
مصطفی
إ یادته پس ۴ تا بردتون با ۴ تا گل جبران شدراستی ۴ ساله اون پایین هستیدا خخخخخ
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۵:۳۲
28
313
شهاب
جسارتا کدوم بردمون بیشتر سوزونده ما همون رو انتخاب کنیم به عنوان خاطره انگیز خخخخخ
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۹:۴۸
25
342
ارتش سرخ
جالب بود ولی یه سوال: ششتقلال هم مگه برد خاطره انگیز داره؟!!! خخخخخخخخ
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳:۱۷
پاسخ
33
350
قشقایی کبیر
همون چهار دربی رسمی پشت سر هم یعنی رکوردی که تا ابد شکسته نمیشه ....
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴:۴۲
22
7
تولی پرس و خاطراتش در دسته سوم
بردهای شما بیشتره چون هر چی بازی انضباطی بوده و سه هیچ زدن را هم حساب میکنید نمونش بازی که ۲ به ۲ شد و استاد فتحی شما یکطرفه ۳ بر صفر به نفع استقلال اعلامش کرد خیلی خیلی بی منطقین دسته سومی ها
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۹:۱۱
10
106
دوچرخه چی رکاب بزن برگرد دسته 3
چند تا برد یک هیچ خودش برای اینها افتخاره! با گل سالم پرسپولیس که نگرفت کمک داور معروف کریمی
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۷:۴۲
9
99
feri
عزیزم شما کلا همین 5تا بازی رو بردین شما راجع به افتخار و بزرگی هیچی نمیدونی چون شما استقلالی نیستی
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۶:۳۷
186
23
سنندجی
برو از شیث ومعمار زاده بپرس .تا بهت بگن .ضمنا" تعداد بردهای استقلال بیشتره وتعداد گلهای زده اش هم .
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۹:۱۴
184
24
semirom
من که از سال 90 به بعدش رو از این لیست به یاد دارم و جفتش خیلی خیلی بهم چسبید هنوزم تازه هست خاطره اش برام
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۷:۰۵
پاسخ
39
483
Hn
من اولین بردی که یادم میاد برد ۲-۱ توی لیگ دوم بود. برد ۲-۱ با شوت کریم باقری بعد از هفت بازی پیاپی که ۱-۱ شده بود هم خیلی به یاد موندنی بود و برد ۲-۱ با چیپ اولادی و گل از کرنر معدنچی هم خاطره انگیز بود.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۸:۴۴
16
188
شیش تایی ها شیش ساله جام ندیدن!
دربی 6 تایی که یه چیز دیگه ست! من و داداشم دربی ایمون زاید و 4بر2 رو استادیوم بودیم اما دربی ایمون زاید توی اون سرما و طبقه دوم استادیوم وصف ناپذیر بود...
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۴:۰۸
16
259
مهدی هاتفی
منم به نظرم همون داربی 4 دو خیلی برای طرفداران پرسپولیس خاطره انگیز بود چون هم استقلال و هم پرسپولیس در اون سال تو کورس قهرمانی بودن
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷:۲۵
27
341
majid
كلا پرسپولي ها حماسه ساز هستند قهرماني در دقيقه 96 بازي با گل سپهر حيدري كامبك رويايي 10-10-3 بازي زيباي 4-2 توي آسيا هم كه نمونه نداره 10 نفره حدود 75 دقيقه بازي كردن و كامبك رويايي شكست تيم اول آسيا (الدوحيل) در يك نيمه اميدوارم اين بازي هم زيبا باشه و هم با برد پرسپوليس همراه باشه تا با روحيه به قطر بروند
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶:۰۵
پاسخ
74
818
جای بسی خوشحالیست، که فلک ز رنگ قرمز خالیست
خطاب به علی دوست عزیز که با خنده خودتو محق و با منطق میدونی ۴ تایی که ما میگیم ، چهار بازی پشت هم هست، میتونی متوجه بشی ؟ ما میگیم چوبله نمیگیم چهارتایی ۴بازی پشت سر هم بردیمتون، یادم نمیره بازی پنجم جایگاه هواداران پیروزی خالیه خالی بود ۴ بازی که میشه ۱۲ امتیاز، چوبله های عزیز، حالا باز حرف خودتو بزن ، جالبه ادعای منطقتم میشه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۹:۳۷
139
19
علیرضا
"با توجه به اینکه بعضی سال‌ها دربی برگزار نشد" اگه گفتید تو یکی از اون سال ها چرا برگزار نشد و یکی از تیم ها کجا بود؟ :)))) راهنمایی: تولی پرس قزوین :)
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰:۰۶
34
510
عشقانکوویچ
ولی بنظر من هیچی به کامبک 10-10-3 ایمون زاید نمیرسه
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۹:۱۴
44
565
علی :)
بعد شما فک کن به استقلالی به ما میگه چارتایی. بعد به نظرتون چیزی از منطق فوتبال در این دوستان موجوده ؟ :))))))))
۰۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۵:۰۴
54
591