5 سال بعد از جام جهانی برزیل/ پایان کار مدافعان اولین کلین‌شیت تاریخ در تیم ملی

5 سال بعد از جام جهانی برزیل/ پایان کار مدافعان اولین کلین‌شیت تاریخ در تیم ملی

9213
14:50
29 خرداد 1398
پژمان منتظری آخرین بازیکن از مدافعان تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل است که در تیم ملی دیگر حضور ندارد.

به گزارش وبسایت نود، فوتبال ایران اولین جام جهانی خود همراه با کارلوس کی‌روش را در سال 2014 تجربه کرد. از آن دوره از رقابت‌ها جام جهانی بود که سیستم دفاعی ایران مورد توجه فوتبال‌دوستان قرار گرفت. تیم ملی در دو بازی اول خود عملکرد قابل قبولی در سیستم دفاعی خود داشت. ایران در بازی اول مقابل نیجریه برای اولین بار در جام‌های جهانی کلین‌شیت کرد و در بازی دوم مقابل آرژانتین یکی از مدعیان قهرمانی آن دوره از رقابت‌های جام جهانی با گل دقایق پایانی لیونل مسی شکست خورد و حتی اگر اشتباه داور بازی نبود، این فرصت را داشت قبل از گل مسی به آرژانتین از روی نقطه‌ی پنالتی گل بزند.

در کنار اینکه دفاع تیمی ایران در آن دو بازی خوب بود، چهار مدافع ایران در جام جهانی را سید جلال حسینی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری و مهرداد پولادی تشکیل می‌دادند. علیرضا حقیقی، دروازه‌بان ایران در آن مسابقات بود. دو هافبک دفاعی تیم ملی هم در برزیل، جواد نکونام و آندرانیک تیموریان بودند. رضا حقیقی هم دیگر هافبک دفاعی تیم ملی در برزیل بود که چند دقیقه‌ای مقابل آرژانتین فرصت بازی کردن پیدا کرد.

حالا با گذشت حدود 5 سال از آن دوره از رقابت‌های جام جهانی تمامی عناصر دفاعی تیم ملی دیگر در تیم حضور ندارند. 

علیرضا حقیقی مدتی است که از فوتبال فاصله گرفته است.

مهرداد پولادی مدافع چپ تیم ملی بعد از جام جهانی 2014 برزیل، در جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا هم با ضمانت بازی کرد و بعد از جام ملت‌های آسیا به دلیل اینکه کارت پایان خدمت او جعلی بود، دیگر به ایران بازنگشت تا از تیم ملی کنار گذاشته شود. 

امیرحسین صادقی هم که در برزیل دومین حضور خود در جام جهانی را تجربه می‌کرد و برای اولین بار توانست در جام جهانی بازی کند، از تیم ملی کنار رفته‌است.

سید جلال حسینی کاپیتان این روزهای باشگاه پرسپولیس، بعد از اختلافاتی که با کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی داشت و خط خوردن از لیست تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه، از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

جواد نکونام کاپیتان تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل از فوتبال خداحافظی کرد و آندرانیک تیموریان هم مدت‌ها است تیم ندارد و به تیم ملی دعوت نمی‌شود. رضا حقیقی هم که چند دقیقه مقابل آرژانتین بازی کرد، از تیم ملی کنار گذاشته شده است.

پژمان منتظری تنها بازمانده عناصر دفاعی تیم 2014 بود که حضور در جام جهانی 2018 و جام ملتهای آسیای2019 را هم تجربه کرد.

منتظری که با تصمیم کارلوس کی‌روش در جام جهانی 2014 برزیل به عنوان مدافع راست برای تیم ملی به میدان رفت و در لیست تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه هم حضور داشت، روز گذشته خداحافظی از بازی‌های ملی را اعلام کرد تا آخرین ضلع مربع خط دفاعی 2014 ایران باشد که دیگر در تیم ملی حضور ندارد. 

1870
 

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
حالا جایگزیناشونو کسایی تشکیل میدن ک در یه‌نیمه ۳ گل از نونهالان‌ ژاپن گل میخورن :-) فقط سید‌مجید‌حسینی بینشون خوبه ک‌ اونم در بازی با ژاپن‌ نبودش :-P
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸:۵۰
پاسخ
23
26