5 ضلعی مخوف لیگ هجدهم/ چگونه کورس قهرمانی نفس‌گیر شد؟

5 ضلعی مخوف لیگ هجدهم/ چگونه کورس قهرمانی نفس‌گیر شد؟

24961
13:15
11 اسفند 1397
با پایان هفته بیستم لیگ، رقابت نزدیک و تنگاتنگی در صدر جدول بین 5 تیم شکل گرفته است.

به گزارش وب سایت نود، نیم فصل اول در شرایطی به پایان رسید که سه تیم سپاهان، پدیده و پرسپولیس با 31 امتیاز 3 رتبه اول را به خود اختصاص داده بودند و تراکتورسازی و استقلال با 5 و 6 امتیاز اختلاف 3 تیم صدرنشین را تعقیب می‌کردند. با آغاز نیم فصل دوم، سپاهان، پدیده و پرسپولیس که در نیم فصل اول میانگین امتیاز بیش از 2 امتیاز در هر بازی را کسب کرده بودند نتوانستند این روند را در 5 بازی نخست نیم فصل دوم ادامه دهند. از طرف دیگر در نیم فصل دوم استقلال و تراکتورسازی اوج گرفتند و بهترین تیمهای 5 هفته ابتدایی نیم فصل هستند تا دیگر این دو تیم را نیز باید مدعی جدی قهرمانی قلمداد کرد و فاصله تیم اول و پنجم جدول تنها به 4 امتیاز برسد.


رقابت نزدیک 5 تیم برای قهرمانی در پایان هفته بیستم اگر چه امر کم سابقه‌ای بوده ولی بی‌سابقه نیست. در لیگ سیزدهم تا هفته‌های پایانی 5 تیم در کورس قهرمانی حضور داشتند. اما نکته‌ای که این فصل را با سایر فصول متمایز می‌کند و اتفاق بی‌نظیری در تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود حضور 5 تیم در رقابت برای قهرمانی با روند امتیازگیری بسیار خوب است که در تاریخ لیگ برتر سابقه نداشته است.


تراکتورسازی در شرایطی با 37 امتیاز در رده پنجم جای دارد که در تاریخ لیگ برتر سابقه نداشته تیمی در پایان هفته بیستم این تعداد امتیاز داشته باشد و در جمع 4 تیم بالای جدول حضور نداشته باشد. در چهاردهمین دوره لیگ برتر بود که سپاهان در پایان هفته بیستم با 37 امتیاز در رده چهارم و تنها با یک امتیاز اختلاف با صدر جدول قرار گرفته بود و به جز این دوره همیشه تیمی با چنین عملکردی در 3 رده نخست جای داشته است. بعضاً این میزان امتیازگیری حتی برای صدرنشینی کافی بوده و در دوره هشتم لیگ برتر استقلال با 37 امتیاز صدرنشین لیگ بود. با این اوصاف علاقه‌مندان فوتبال در این دوره نزدیک ترین و در عین حال باکیفیت‌ترین کورس قهرمانی را در تاریخ لیگ برتر شاهد هستند.
امتیازگیری این 5 تیم به گونه‌ای بوده که فاصله زیادی با سایر تیمها ایجاد کرده‌اند و تیم ششم در فاصله ده هفته به پایان لیگ 12 امتیاز از تیم پنجم فاصله دارد و بسیار بعید است ترکیب 5 تیم بالای جدول در پایان فصل تغییر کند ولی از این 5 تیم یک یا دو تیم باوجود ارائه کیفیت بسیار خوب حتی موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده نخواهند شد.
60610

نظرات کاربران
غرنویس
وقتی یه تیم دنبال هت تریک باشه بقیه فقط شانس قهرمانی دارن ، و نه بیشتر !
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۹:۱۳
پاسخ
55
59
میثم
پرسپولیس قهرمانه چرا خودتونو عذاب میدید
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۴:۰۸
پاسخ
60
67
محمد
ترتیب رتبه های لیگ: پرسپولیس-استقلال-تراکتور-پدیده-سپاهان قهرمان حذفی هم پرسپولیس نظرم بدون تعصب و با سالها تجربه دنبال کردن لیگ. نظر دیگران هم محترمه
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۲:۳۰
پاسخ
59
70
حجت
پرسپولیس سروره
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴:۱۲
پاسخ
57
45
حمید
بنظرم سپاهان و پدیده از کورس کنار میرن و رقابت بین تراکتور پرسپولیس و استقلاله
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱:۴۸
پاسخ
15
86
کامیار
واقعا لیگ جذابی شده هیچجای دنیا بجز انگلیس رقابت اینجوری نیست جدااا فقط یه مدیریت درست میخوایم تا تیم ملی هم پیشرفت کنه
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱:۴۵
پاسخ
2
82
عشقم پرسپولیس
خب معلومه پرسپولیس قهرمانه بقیه ام برن برا خودشون فوتبال بازی کنن خخخ
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵:۱۶
پاسخ
140
139
سرور آبی❤
هتریک قهرمانی و جام حذفی واس ماس ❤❤❤❤❤❤ بقیه تیمها واس جشن نایب قهرمانی و سهمیه بجنگن
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳:۴۱
پاسخ
133
125
hossin yavar
پرسپولیس حذفی قهرنانه لیگ هم با اقتدار اول میشه واسیا هم بدون حضور دوتیم ایرانی قهرمانه جام در جام هم خودمون با خودمون رفاقت میکنیم ودیگر هیچ تیمی ترکیه نمیره
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵:۴۳
پاسخ
111
110
امیر تراختورچی از رومانی
باتوجه به برنامه بازیها شانس تراکتور بیشتره چون بازیهای شش امتیازی تو تبریزه....امسال قهرمان لیگ تراکتوره..قهرمان جام حذفی هم سپاهان...
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۴:۳۸
پاسخ
150
75
عشقم مسییی
کاش زیر ساخت های ورزشگاه های کشور خوب بود و همه مثل ورزشگاه آزادی با چمن یک دست و خوب برگزار می شد اون موقع هم بازی های زیبایی می دیدیم و کورس جالبی برای قهرمانی بود ولی افسوس با این وضعیت زمین ها بخصوص در سایر استانها (البته ورزشگاه های تهران هم بعضی هاشون بدتر از شهرستان هاست) کیفیت بالایی نداره وتیم های مدعی روند خوب تیمی خود رو ندارند، تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس و تراکتور سازی و .... که روی زمین بازی می کنند روی اتفاقات بازی به گل می رسند یا بازی رو واگذار می کنند. فارغ از هر گونه تعصبات رنگی انشاءالله که تیم ها با داوری های منصفانه هر تیمی که شایستگی قهرمانی لیگ رو داره قهرمان بشود .
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶:۳۴
پاسخ
6
135
تراختور
قهرمان لیگ پدیده دوم تراکتور سوم استقلال .حذفی هم پرسپولیس قهرمانه. آسیا هم پرسپولیس و استقلال هیچی نمیشن.بدون تعصب رنگی گفتم. ولی دوست دارم ترکتور قهرمان بشه جام حذفی هم به ما ربطی نداره هر کی میخواد قهرمان بشه
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶:۰۵
پاسخ
111
46
...
تا اینجا که لیگ عالیه و بزن بکش خوبیه. البته دو تیم پایتخت با توجه به بازیهای اسیایی کارشون سخت تره و البته پرسپولیس تو جام حذفی هم هست که کارش از همه سخت تره. امیدوارم لیگ همینجوری حساس پیش بره و بازی های قشنگی هم ببینیم و در اخر تیمی که شایستگی کامل داره قهرمان بشه. امیدوارم سطح تیم ها همینجوری بره بالاتر و با خصوصی سازی درست و حسابی شاهد کیفیت هر چه بیشتر لیگ بشیم.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۲:۳۴
پاسخ
8
95
پرسپولیس عشقه
چه رقابتی ؟؟؟؟ سلطان که مثل همیشه اون بالاست و بقیه دنبالشن
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۷:۰۹
پاسخ
90
73
Vahidaa
امسال استقلال صد در صد قهرمانه،شک نکنید
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴:۳۴
پاسخ
120
60