5 نگرانی استراما در دربی؛ نبودن فرشید، غیبت شانس

5 نگرانی استراما در دربی؛ نبودن فرشید، غیبت شانس

23224
18:16
28 شهریور 1398
نبودن فرشید اسماعیلی شاید برای پرسپولیسی‌ها دستمایه شوخی‌ باشد اما برای استقلالی‌ها مشکلی کاملا جدی است.

به گزارش وب‌سایت نود، این فصل دربی زودتر از همیشه میزبان هواداران سرخابی می‌شود. اتفاقی که احتمالا هیچ یک از طرفین خیلی به آن راضی نیستند. دو تیمی که کادرفنی و بعضی از بازیکنان خود را تعویض کرده‌اند و روند بازی‌هایشان نشان داده که به مدت زمان بیشتری برای هماهنگی و رسیدن به روزهای آرامش نیاز دارند. در این روزهای پرتب و تاب حالا دربی می‌تواند یک میهمان ناخوانده باشد. میهمانی که هیچ یک از دو مربی انتظارش را نمی‌کشند و احتمالا خیلی از دیدار آن خوشحال نیستند. در این شرایط بیش از این که حریف و تاکتیک‌های مربی مقابل دغدغه مربیان باشد اشکالات و نقاط ضعف تیم خودی آنها را نگران می‌کند. نقاط ضعفی که در هر دو تیم زیاد دیده می‌شود و آنها را از یک ضربه خودی به تیم می‌ترساند. برای استراماچونی، شاید بزرگترین نگرانی گل خوردن تیم و عملکرد مدافعانش در هر سه بازی فصل باشد.

زوج مدافعان میانی

دانشگر در بازی اول یک تکل زد که باعث اخراج او شد. البته دانشگر با این تکل قصد داشت با اخراج خودش تیمش را نجات دهد که در نهایت این اتفاق هم نیفتاد. در بازی مقابل نفت مسجدسلیمان دانشگر در دومین بازی‌اش برای آبی‌ها یک تکل دیگر در نزدیکی‌های محوطه جریمه انجام داد که البته به خیر گذشت و خطایی روی مهاجم حریف صورت نگرفت. با این حال فضای ایجاد شده پشت سر دو مدافع میانی استقلال که مورد هدف خط حمله حریف قرار می‌گیرد و  کند بودن مدافعان استقلال وبی‌دقتی آنها می‌تواند یکی از معضلات استقلال برای بازی روز یکشنبه باشد. همچنین عدم هماهنگی آنها یکی دیگر از نگرانی‌های استراما برای این بازی است.

مرتضی تبریزی

استراماچونی در مصاحبه قبل از بازی با نفت مسجدسلیمان گفته بود که در سیستم تیمش نیاز به دو مهاجم تخصصی ندارد و آنها فقط دیاباته را در اختیار دارند. این صحبت‌های استراماچونی کمی عجیب بود چون مرتضی تبریزی مهاجم تخصصی استقلالی‌هاست که سرمربی ایتالیایی در صحبت‌هایش اشاره‌ای به او نکرده بود. استراماچونی همچنین تا این‌جای کار از این بازیکن بیشتر در پستی غیر از نوک حمله استفاده کرده است. جدا از همه این مباحث مهاجم آبی‌ها فصل گذشته آمار هر سه بازی یک گل زده را در کارنامه‌اش ثبت کرد که آمار خوبی برای او محسوب نمی‌شود. مصدومیت دیاباته و وضعیت تبریزی و همچنین اعتقاد نداشتن چندان استراماچونی به این بازیکن می‌تواند مشکلات خط حمله استقلال را برای دربی افزایش بدهد.

فرشید اسماعیلی

نبودن فرشید اسماعیلی شاید برای پرسپولیسی‌ها دستمایه شوخی‌ باشد اما برای استقلالی‌ها مشکلی کاملا جدی است. اگرچه نام اسماعیلی و پرسپولیس در کنار هم یادآور آن پنالتی چیپ از دست رفته باشد اما ارزش شماره 8 استقلال برای این تیم بیش از این ها است. زننده یکی از 2 گل استقلال در این فصل نقش زیادی در حملات و طراحی‌های استقلال در فاز هجومی داشت. در این روزها که فرشید باقری غایب است نبود دیگر فرشید آبی‌ها می‌تواند ضربه سختی بر پیکر این تیم وارد کند. 

حسین حسینی

حتی اگر از بحث روحیه و مسائل روانی نبودن رحمتی که بگذریم حسینی این روزها با خروج‌هایش هواداران را حسابی نگران کرده است. خروج‌هایی که هم امتیاز از استقلال گرفته و هم روحیه و اعتماد به نفس شماره یک را حسابی متزلزل کرده است. حسینی پیش از این در فصول گذشته نشان داد که از نظر روحی و روانی بازیکنی است که زود تحت تاثیر قرار می‌گیرد و دربی همان اندازه که توانایی بالا می‌خواهد میدان دوئل باروحیه‌هاست.

شانس

هر چقدر استقلال در داخل زمین و در مورد مسائل فنی کمی ضعیف ظاهر شده در مورد مسائل غیرفنی هم شرایط مشابهی دارد. اگرچه استقلال از نظر فنی تا این‌جای کار تیم قدرتمندی نشان نداده اما مقایسه آنها با دیگر تیم‌های لیگ نشان دهد که نداشتن حداقل یک برد کمی هم به شانس بد آنها بازمی‌گردد. دریافت دو گل در ثانیه‌های پایانی بازی، یک پنالتی و دو تیرک و یک اخراج اشتباه و چندین مصدومیت بعضی از اتفاقاتی است که آنها را می‌توان در بخشی به نام مسائل غیرفنی بسته بندی کرد و برچسب بدشانسی را روی آنها چسباند. استراما امیدوار است علاوه بر ارائه بازی بهتر در حساس‌ترین بازی‌اش تا این‌جای کار بدشانسی‌هایش را هم پشت در ورزشگاه آزادی بگذارد و به این بازی بیاید.

30388

نظرات کاربران
مهدی
به نظر من استقلال با دوگل بازی رو میبره.
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹:۱۳
پاسخ
79
37
Majid تاجی
روی کاغذ شاید شانس پرسپولیس بیشتر باشه ولی جعلپولیسیا رو توی آزادی میبریم.
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸:۴۳
پاسخ
66
30
حذف شدن از پلی آف آسیا بزرگترین افتخار تراکتوریا
این استقلال حریف پرسپولیس نمیشه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲:۱۳
پاسخ
26
68
پرستو
درسته تیممون شرایط فوق العاده سختی رو تجربه میکنه و نبود فرشید اسماعیلی ممکنه به تیم ضربه بزنه و حتی مصدومیت شیخ دیاباته و قائدی هم کار رو سخت میکنه ولی این دلیل نمیشه تیممون رو بازنده دربی بدونیم.. ما تاجی ها همیشه حامی تیممون هستیم و ازش حمایت می کنیم فقط حیف که ما دختران و خانم های تاجی اجازه ورود به استادیوم رو نداریم ولی از دور از تیممون حمایت می کنیم..تو استادیوم حضور نداریم ولی قلب و روحمون آنجاست...عشق یعنی تاج سر فوتبال آسیا..همین
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷:۵۹
پاسخ
35
100
Majid
در هفته های پیش اشتباهات داوری برد ازاستقلال گرفت این هفته قضاوت عادلانه باشه یا نباشه استقلال برنده دربی میشه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۷:۵۳
پاسخ
53
93
علی
خدا وکیلی خود پرسپولیسا میدونن اگه فرشید بازیکن پرسپولیس بود الان ۱۰باره بخشیده بودن داور هم محروم کرده بودن
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷:۰۴
پاسخ
152
172
امیر
بابا خداوکیلی چندبار گفتیم استقلال هافبک بازیساز نداره؟؟؟؟!!!!!توی دربی استراماچونی خودش بیاد وسط زمین پاس بده!پروردگار متعال گوش شنوا را برای این جور روزی گذاشته بود.
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۶:۴۴
پاسخ
48
96
بنیامین
هرکسی به پرسپولیس گل بزنه میشم اسطوره 6تاییا فعلا اسماعیلی بااون گل اسطوره شده البته حق دارن هر ده سال دو تا برد میارن باید هم اسطوره بشن
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۳:۴۲
پاسخ
158
63
Mehdi
حالا نه که شما تو ده سال دوازده تا رو میبرید. اگه استقلال تو ده سال دو تا ببره، پیروزی یکی میبره. بقیه هم مساوی میشه.
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸:۲۲
32
66
hamed ss
البته بستگی داره بدشانسی استقلال رو چجوری معنی کنی هفته اول یک خطای بد و کارت قرمزی که بازیکن حریف نگرفت. هفته سوم هم پنالتی استقلال گرفته نشد و اخراج اشتباه اسماعیلی. به نظرتون اینا رو میشه بد شانسی بهش گفت یا باید بهش اشتباهات سریالی داوری بگیم؟!!
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶:۳۹
پاسخ
39
149
عشقممم نیمار
مث اینک بعضیا از قبل شرایط برا برنده شدن شیش_پولیس مهیا کردن :-P از مصدوم کردن خودجوش دیاباته و‌اخراج اسماعیلی ..تا بلیط فروشی بیشتر و‌اختصاص صندلی های بیشتر ب شیش_پولیسیا و برگزاری بازی در روزی حساس و‌وسط هفته :-P توجه کنید..عشق_تقلال میزبانه هاااا :-)
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲:۱۵
پاسخ
58
153
حمید از مشهد
دیگه وقتی مصدومیت بازیکنتون رو هم به بقیه و دستهای پنهان ربط میدی نشون میده کارت از توهم هم گذشته!!!
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۶:۴۴
44
38
کلهر
امیدوارم ی باری خوب ببینیم امیدوارم بذارن تیما بازیشونو بکنن امیدوارم بذارن تیم لایق برنده بشه
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۱:۱۰
پاسخ
3
192
علی
از کی تا حالا اسم ناعدالتی شده بدشانسی (شانس بد)
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳:۲۲
پاسخ
147
93
تیمهای بزرگ با افتخاراتشون خوشحال میشن و تیمای کوچک با بردن تیمای بزرگ
اسماعیلی برا ما یادآور چیپ نیست، یادآور چالش مانکن بیرانونده.
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲:۰۴
پاسخ
144
141
مصی
هر چی شما بگی اصلا! ما به هر حال قهرمانی سال پیش و بهش مدیونیم :دی
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۱:۲۵
28
27
کرال
دوئل بدترین و بی مزه ترین دربی جهان که خیلی تو مخیه رو خواهیم دید
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴:۱۶
پاسخ
57
90
حمید از مشهد
خخخخ ..خداییش .. حالا ایشالا این یکی شانسکی هم شده زیبا و پرگل باشه مثلا چی میشه یبار ۴ به ۳ بشه نتیجه لذت ببریم ..
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۹:۴۵
6
17
فرچیپ
حیف شد متخصص پنالتی چیپ نیستش دوچرخه هیچ شانسی واسه بردن سرورش نداره پرسپولیس دو هیچ میبره و مستر اخراج (استراما) رو تا فرودگاه خود پرسپولیسیا بدرقه میکنند :)))
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴:۴۸
پاسخ
162
87
پولفسول و بودیمیر به فیفا شکایت کردند
جعل پولیسیا نظر ندهند و دوغ بنوشند ...
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵:۵۲
34
124