5 نگرانی کالدرون در دربی؛ دوئل با شمشیرهای دولبه

5 نگرانی کالدرون در دربی؛ دوئل با شمشیرهای دولبه

39262
18:18
28 شهریور 1398
تفاوت پرسپولیس با استقلال حضور یک آقای گل در خط حمله‌شان است که البته، روزهای خوب را فراموش کرده است.

به گزارش وب‌سایت نود،این فصل دربی زودتر از همیشه میزبان هواداران سرخابی می‌شود. اتفاقی که احتمالا هیچ یک از طرفین خیلی به آن راضی نیستند. دو تیمی که کادرفنی و بعضی از بازیکنان خود را تعویض کرده‌اند و روند بازی‌هایشان نشان داده که به مدت زمان بیشتری برای هماهنگی و رسیدن به روزهای آرامش نیاز دارند. در این روزهای پرتب و تاب حالا دربی می‌تواند یک میهمان ناخوانده باشد. میهمانی که هیچ یک از دو مربی انتظارش را نمی‌کشند و احتمالا خیلی از دیدار آن خوشحال نیستند. در این شرایط بیش از این که حریف و تاکتیک‌های مربی مقابل دغدغه مربیان باشد اشکالات و نقاط ضعف تیم خودی آنها را نگران می‌کند. نقاط ضعفی که در هر دو تیم زیاد دیده می‌شود و آنها را از یک ضربه خودی به تیم می‌ترساند. تیم کالدرون، این هفته‌ها خوب دفاع کرده اما هنوز، مربی جدید پرسپولیسی‌ها نتوانسته راهی برای گلزنی تیمش پیدا کند.

علیرضا بیرانوند

قطعا شماره یک پرسپولیس باید جزو عوامل برتری شاگردان کالدرون در دربی باشد. بهترین دروازه‌بان فعلی فوتبال ایران که حضورش درون دروازه قرمزها نقطه قوتی بزرگ برای آنها به شمار می‌آورد. با این حال اعتماد به نفس بالای این بازیکن که  در این چند بازی اخیر در پرسپولیس و حتی تیم ملی به دریبل‌های خطرناک مهاجمان حریف و بعضی از حرکات دیگر منجر شده است می‌تواند کالدرون را از بابت او نگران کند. همچنین بیرانوند که بعد از بحث محرومیت و مصاحبه‌ای که بابت خداحافظی انجام داد و حالا درگیر تکذیب و حاشیه‌های آن است می‌تواند تمرکز کافی برای این بازی را نداشته باشد. بیرانوند برای دربی شمشیر دولبه قرمزهاست. از یک سو می‌تواند به تنهایی سه امتیاز را به اردوی آنها بیاورد و از سوی دیگر با یک اشتباه خیلی ساده می‌تواند همه چیز را خراب کند.

علی علیپور

این درد مشترک سرخابی‌ها در دربی است. مهاجمانی که گل نمی‌زنند. تفاوت پرسپولیس با استقلال حضور یک آقای گل در خط حمله‌شان است که البته، روزهای خوب را فراموش کرده است. با این حال او همچنان امید اول گلزنی کالدرون در این بازی حساس خواهد بود. بازیکنی که تجربه شیرینی هم از این بازی دارد. با همه این اوصاف تعداد روزهای گل‌نزدن او که روز به روز بیشتر می‌شود و اتفاقاتی که به نظر می‌رسد بعد از لژیونر نشدن برای او افتاده نگرانی بزرگ پرسپولیسی‌ها محسوب می‌شود.

کمال کامیابی‌نیا

در این که نورالهی یکی ازبهترین‌های فعلی پرسپولیس است شکی نیست اما وقتی بحث فاز دفاعی و جنگندگی پیش بیایند حتی در حضور ستاره فصل گذشته باز هم جای خالی کامیابی‌نیا به چشم می‌آید. افزایش شوت‌های پشت محوطه که به سمت دروازه پرسپولیس روانه می‌شود جای خالی کامیابی‌نیا را به خوبی نشان می‌دهد. 

خشونت

شجاع خلیل‌زاده یکی از بهترین‌های پرسپولیس در یک سال اخیر بوده است. بازیکنی که توانسته نقاط ضعفی را که داشته تا حدود زیادی برطرف کند و کمتر شاهد اشتباهات عجیب او باشیم. با این حال یکی از نقاط ضعف این بازیکن همچنان بر جای خود باقی است و حتی در بازی‌های دوستانه پیش‌فصل هم به خوبی خود را نشان داد. خشونت، عصبی‌شدن و خطاهای خلیل‌زاده یکی از دغدغه‌های پرسپولیس در بازی مقابل استقلال خواهد بود. بازیکنی که هم زیاد خطا می‌کند و هم زیاد عصبانی می‌شود و با این اتفاق می‌‌تواند دو امتیاز به حریف بدهد. اول ضربات ایستگاهی برای تیم روبرو و دوم اخطار ویا اخراج برای تیم خودی. در دیداری مثل دربی که به اندازه کافی استرس و فشار روانی به بازیکن تحمیل می‌کند خصوصیات شجاع خلیل‌زاده می‌تواند اتفاقات این بازی را به ضرر پرسپولیس بیشتر کند. این ریسک می‌تواند با حضور کنعانی‌زادگان به عنوان زوج خلیل‌زاده بیش از همیشه پرسپولیس را تهدید کند. البته از آن سو احتمال کم نرسیدن او به این بازی هم یک دغدغه بزرگتر برای کالدرون است.

سانتر

مدافعان کناری پرسپولیس علاقه‌ای به سانتر ندارند. در دیداری که امکان رسیدن به بن‌بست تاکتیکی وجود دارد حضور بازیکنی که با یک سانتر دقیق گره بازی را باز کند می‌تواند غنیمتی بزرگ برای یک مربی باشد. مدافعان کناری پرسپولیس اما این غنیمت را در اختیار سرمربی‌شان نمی‌گذارند و شاید همین مساله بتواند در مقابل تیمی که وریا غفوری را به عنوان یکی از بهترین سانترکننده‌های لیگ در اختیار دارد به یک معضل تبدیل شود. اگرچه پرسپولیس بازیکنانی دارد که بتوانند این کمبود را برطرف کنند اما این نقطه ضعف می‌تواند فکر سرمربی آرژانتینی را به خود مشغول کند. 

30388

نظرات کاربران
پرسپولیس کبیر
چیزی که پرسپولیس کبیر کم داره: بازی در عمق، پاس های تک ضرب و ساده. تا قهرمانی آسیا با کالدرون
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳:۴۴
پاسخ
15
65
رائول
مهم ترین نگرانی پرسپولیس، کیفیت بسیار پایین مهاجمان تیم، بخصوص علی علی پور هست، که واقعا افتضاح بازی می کنه.
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹:۱۶
پاسخ
71
17
پرسپولیس سرورته
من‌ به شخصه راضی ام پرسپولیس زیبا و جنگنده بازی کنه‌ حتی اگه نتیجه رو از دست بده.یه دربی سراسر هیجانم آرزوست.
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰:۵۱
پاسخ
10
56
حمید از مشهد
بزرگترین نگرانی ما هوادارها هم بازی بی روح هست که نمی دونم چرا دربی های ایران معمولا اینطوری میشه .. خیلیا میگن بخاطر حساسیت یا امتیاز ندادن باعث میشه تیمها تدافعی بازی کنن و بازی اینجوری سرد و بی روح میشه ولی خب دربی های اروپایی حتی یه وقتایی حساسیت امتیازی برای صدرنشینی هم داره اما بازم معمولا زیبا و پرگل از آب در میاد .. به نظر من کلا بازیکنان ایرانی کیفیت لازم رو برای ارائه بازی زیبا ندارن .. مثلا شما ببینید غیر دربی هم بیشتر بازیها کم موقعیت و کم گل هست و آمار گل های رد و بدل شده پایینه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۷:۵۲
پاسخ
6
96
reza
دربی حساسیت های خودش راشاید داشته باشه اما استقلال هم فقط به لطف هم شهری بودن باپرسپولیس این کلمه رایدک میکشه البته ما به تیم استقلال هم احترام میزاریم وخوشحالیم بااین تیم یک دربی به قول خودشون برگزار میکنیم اماباوضعیت این فصل استقلال این تیم باید اول که اسم بازی های خودش باتیم هایی چون سایپاتهران رادربی به حساب بیاره چون این فصل ازسایپاهم ضعیف ترنشان داده درعمل ودوم حالا که این افتخاررادرمقابل پرسپولیس ایران داره یک بازی خوب ومنسجم راازخودش به نمایش بگذاره چون جدای ازنتیجه هدف بازیه زیباست که بیننده لذت ببره ازدیدنش که اگر استقلال مثل بازی های قبل خودش بازیه ضعیفی نشون بده نمیشه اسمشادربی گذاشت ویک بازی معمولی هستش ازنظرمن امیدوارم بازیه خوبی باشه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴:۲۷
پاسخ
85
34
پیروز
اونوقت با کدوم سابقه و افتخار خودتون رو لایق اسم دربی میدونید و استقلال رو نمیدونید. مثل همیشه بی منطقی موج میزنه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲:۳۲
46
16
کاش امیر عابدینی بیاد
سانتر واسه کی بکنن علیپور سرزن خوبیه ولی قد کوتاهی داره ، بعد سید جلال سرعت پایینی داره نمیتونه پشت شیری رو پر کنه واسه همین اجازه نفوذ به شیری و حتی گاهی به نادری نمیده
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۹:۲۸
پاسخ
35
14
عشقممم نیمار
ب نظرم ک‌ محترمه ..شیش_پولیس و‌کالدون ..جز بی تاکتیکیش و قشنگ بازی نکردنش ..نباید نگران هیچی باشه :-P موعود بنیادی فر داوره هااا :-P میشناسیدش ک :-)
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵:۱۲
پاسخ
303
55
کلهر
یجوری میگی بنیادی فره ها انگار فغانیه و ی پنالتی نگرفت و یکیو اخراج نکرده. بدی کار اونجاس ک فک میکنی نظرت محترمه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۸:۲۲
10
100
شش تایی
والا مهدی شیری توی سانتر کردن چیزی از مهدی مهدی کیا کم نداره وریا که جای خود.
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲:۰۵
پاسخ
115
170
سعید سعیدی
بازیکنان پرسپولیس همیشه ثابت کردند که در بازی های سخت خیلی متحد تر و عالی تر بازی میکنن و با توجه به روحیه بالا و آمادگی بدنی بالای بازیکنان حتی در ذخیره ها که نمونه بارزش هم محمد انصاری که بازی قبل عالی بازی کرد شک نکنین که بازی بعد با استقلال رو با قدرت میبرن و عالی و باهوش و منظم بازی میکنن.شک نکنید که این دربی مال پرسپولیسه و پرسپولیسه کاری خواهد کرد که در تاریخ خواهند نوشت.
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷:۴۵
پاسخ
125
172
دکتر
شجاع و بیرانوند بزرگترین عامل باخت پرسپولیس هستند
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳:۰۳
پاسخ
560
262
سرخ
یه نگاه به دیسلایکت بکن در افق محو شو
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۹:۵۳
51
42
سرخ ویرانگر
هر چیز دیگه ای گفته بودی میشد قبول کرد ولی این دوتا پایه های تیمن و شجاع هم قراره گل بزنه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۸:۱۶
9
86
کلهر
عزیزم دوسشون نداری؟ حق داری
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷:۵۵
110
196
arya
مرسی استقلال که دکترایی مثل شما پرورش داده و باعث میشه ما هر سال قهرمان بشیم #اما ما قهرمان خواهیم شد
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸:۲۲
109
176
پسپولیس
دکتر چرا برعکس حرف میزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶:۲۳
46
160
پرسپولیس
آخه دوکی چرت میگی چرا اسم کسایی رو آوردی که نباشن باخت ۷۰ درصد میشه
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵:۳۰
44
153
reza
همین شجاع و بیرانوند چند ساله نداشتن رنگ صدور ببینید بایدم اینجوری با حرص ازشون صحبت کنی
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳:۲۷
24
214
احسان پرسپولیسی
دکتررررررر شجاع و بیرانوند و سید جلال توی پرسپولیس نبودن کهپرسپولیس توی قهرمانی هتریک نمیکرد
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹:۴۸
41
409
کریستوفر نولان
مهدی شیری
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲:۳۳
پاسخ
181
69