7 گل خاطره‌انگیز در سال 97؛ از تیام و سیدجلال تا جام‌جهانی!

7 گل خاطره‌انگیز در سال 97؛ از تیام و سیدجلال تا جام‌جهانی!

16838
19:09
26 اسفند 1397
7 گل مهمی که در سال 97 برای تیم‌های ایرانی زده شد را مرور می‌کنیم.

به گزارش وبسایت نود، سال 97 پر بود از گل‌هایی که سرنوشت بازی، جام و حتی سال را عوض کرد. مانند گل کریم انصاری‌فرد از روی نقطه پنالتی به پرتغال یا گل به خودی بازیکن مراکش که منجر به داغ‌تر شدن جام‌جهانی برای ایرانی‌ها شد. یا گل‌هایی که جلال حسینی، علی علیپور و گادوین منشا در مقاطع مختلف لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساندند تا شاگردان برانکو حضور در فینال این تورنمنت را تجربه کنند. همچنین گل مامه تیام به خونه‌به‌خونه که باعث شد استقلال هم در امسال را بدون جام تمام نکند. و همچنین گل‌هایی که نساجی و نفت مسجدسلیمان را در هفته آخر به لیگ برتر رساند.

7 گل مهم سال 97

آخرین گل ایران در جام‌جهانی را کریم انصاری‌فرد از روی نقطه پنالتی به پرتغال زد. گلی که امیدهای صعود را برای دقایقی به اردوی تیم ملی برگرداند؛ البته تا آن بغلِ پای طارمی!

سه بازی و 15 دقیقه تا پایان لیگ زمان بازی باقی مانده بود که گل وحید امیری به پدیده، قهرمانی تیم برانکو در لیگ هفدهم را قطعی کرد.

مامه تیام در نیم‌فصل حضور در استقلال هم گل زیاد زد و هم گلِ سرنوشت‌ساز. مهم‌ترین گل‌اش هم در فینال جام حذفی مقابل خونه‌به‌خونه به ثمر رسید که منجر به این شد استقلال در سال 97 یک جام بالای سر ببرد.

در سال 97 شیرین‌ترین اتفاق برای مازندرانی‌ها هم رقم خورد. نساجی با برد 6 گله مقابل راه‌آهن بعد از 24 سال به سطح اول فوتبال برگشت. گل ششم نساجی را رحمان جعفری به ثمر رساند که خیال قائمشهری‌ها را از بابت صعود کرد. دیگر تیم صعود کننده به لیگ برتر نفت مسجدسلیمان بود که با تساوی هفته آخر، لیگ برتری شد.

پرسپولیس برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا، چند گل‌ سرنوشت‌ساز به ثمر رساند، ولی گل سیدجلال از این جهت متمایز بود که در دقیقه 90 راه فینالیست شدن را استارت زد. پرسپولیس که همان ابتدای راهِ حذفی با تساوی مقابل الجزیره از جام کنار می‌رفت، با گلِ لحظه آخری جلال حسینی راهی مرحله یک چهارم شد.

دقیقه 90، اولین بازی جام‌جهانی، گل به خودی بازیکن مراکش، جونم ایران!

منشا برای رساندن پرسپولیس به جمع چهار تیم برتر آسیا، شبیهِ شخصیت‌های کارتون فوتبالیستها، یکی یکی بازیکنان حریف را نقش بر زمین می‌کرد تا دروازه خالی حریف را باز کند. گلِ سوم پرسپولیس به الدحیل، شاهکارِ این بازیکن بود. البته در نیمه‌نهایی، علی علیپور هم یک گل سرنوشت‌ساز زد.

14001

نظرات کاربران
ایلیا
وقتی سید جلال سوپر من شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸:۱۵
پاسخ
81
102
ایمان
نظرات دوستان رو خوندم اما فکر میکنم از نظر خیلیا گل ب خودی بازیکن مراکش واقعا حس بی نظیری داشت امید ب صعود تا بازی اخر و دقیقه اخر ک این حسو هیچوقت واقعا هیچوقت نداشتیم.
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۲:۰۹
پاسخ
23
100
تاج کبیر
چقدر دلمون برای تیام تنگ میشه
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۱:۱۲
پاسخ
49
117
زانیار
به به گل های خاطره انگیز سال 97 رو پرسپولیسیا زدن . دمشون گرم
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۸:۱۰
پاسخ
91
75
پسر آسمان
طارمی چرا اون گلو نزدی.حسرتش تا همیشه میمونه
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۱۸
پاسخ
37
187
حسین
اخ اخ گل منشا! حیف شد رفت ...
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵:۳۷
پاسخ
57
153
حسین فرجام دمقی
پرسپولیس اینجا،پرسپولیس اونجا،پرسپولیس و پرسپولیسی همه جا،چقدر یه تیم میتونه بزرگ و مردمی باشه!!! تشکر ویژه از سایت عالی نود
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰:۴۰
پاسخ
161
101
استقلال
اسم تیام رو نیار که جیگر من خونه . هیچ وفت کسانی که باعث شدن تیام از استقلال بره رو نمی بخشم
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹:۳۵
پاسخ
48
135
مهدی
حیف از تیام ... حاظر بودم نصف بازیکنامون بجز پاتوسی میرفتن ولی تیام برمیگشت ‌.
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۱۱
پاسخ
92
38
منطق
اونهمه فدراسیون براتون خرج میلیاردمیلیارد کرد اینهمه بازیکن گرونقیمت خریدین میخوای پول خرید مسی و رونالدو هم بدن بهتون! مربیتون اگه مربی بود با همون بازیکنان نیم فصل تیمو میکشید بالا وگرنه بازیکن سطح بالا مثل پاتوسی ایسما خودشونم بلدن گل بزنن بازیو دربیارن
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴:۳۸
102
28
Cr⅞
سید و علیپور دو تا شون هم جایی در تیم میلی نداشتن حالا شما حساب کن نفرت انگیز بودن کیروش رو
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۲۶
پاسخ
142
67
پسر آبی
فقط تیااااااآم و تامااااااام
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳:۴۵
پاسخ
71
125
REZA SD
این قرمز منه !
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۱:۱۴
پاسخ
65
126
پرسپولیس.بارسا.یووه
گل سیدجلال به الحزیره خیلی چسبید..
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۵:۵۲
پاسخ
52
141