8 سال پیش در چنین روزی؛ وقتی بارسایی ها توپ طلا را ربودند!

8 سال پیش در چنین روزی؛ وقتی بارسایی ها توپ طلا را ربودند!

2578
16:13
15 آذر 1397
هر سه نامزد توپ طلای 2010 بازیکنان بارسلونا بودند.

به گزارش وبسایت نود، 8 سال پیش در چنین روزی، 6 دسامبر 2010 فیفا و فرانس فوتبال سه نامزد نهایی جایزه جدید "توپ طلای فیفا" را معرفی کردند و در کمال تعجب، هز سه بازیکن از تیم فوتبال بارسلونا بودند.

مجله فرانسوی فرانس فوتبال جایزه توپ طلا را از سال 1956 به بهترین بازیکن جهان اهدا می‌نمود. فیفا هم از سال 1991 جایزه خود را به بهترین بازیکن جهان اهدا می‌کرد. در سال 2010 این دو نهاد مطرح تصمیم گرفتند تا با همکاری یکدیگر، این دو جایزه را ادغام کرده و یک جایزه تحت عنوان "توپ طلای فیفا" را به بهترین بازیکن دنیا بدهند.

فهرست 23 نفره از نامزدهای اولیه این جایزه در روز 27 اکتبر ارائه شد و بعد از جمع آوری آرا، نام 3 نامزد نهایی در روز 6 دسامبر اعلام شد. لیونل مسی، آندرس اینیستا و ژاوی هرناندز که هر سه در تیم بارسلونا حضور داشتند به عنوان سه نامزد نهایی معرفی شدند تا اولین توپ طلای فیفا در محاصره آبی اناری ها باشد.

بارسلونا در سال 2010 موفق به قهرمانی در لالیگا شده بود اما نکته مهم در این سال، قهرمانی ژاوی و اینیستا به همراه اسپانیا در جام جهانی بود که به شکل معمول شانس این دو ستاره را برای کسب توپ طلا بالا می‌برد. نکته ویژه در این فهرست نیز غیبت عجیب وسلی اسنایدر، ستاره تیم ملی هلند و باشگاه اینتر میلان بود. او در حالی که در سال 2010 به همراه اینتر به سه گانه فوتبال اروپا رسیده بود و به همراه هلند تا فینال جام جهانی پیش رفت، با کسب 14.48 درصد از آرا به جایگاه چهارم بسنده کرد و جایی در بین 3 نامزد نهایی نداشت.

در نهایت در مراسمی که روز 10 ژانویه 2010 در زوریخ برگزار شد، لیونل مسی با کسب 22.65 درصد از آرا برای دومین بار متوالی بهترین بازیکن جهان شناخته شد. (او در سال 2009 توپ طلا و جایزه فیفا را کسب کرده بود) آندرس اینیستا با 17.36 درصد از آرا دوم شد و ژاوی هرناندز با 16.48 درصد به جایگاه سوم رسید.

این البته اولین باری نبود که هر سه نامزد نهایی توپ طلا در یک باشگاه عضویت داشتند. سه نامزد نهایی توپ طلای 1988، مارکو فن باستن، رود گولیت و فرانک رایکارد، سه بازیکن هلندی میلان بودند و در نهایت فن باستن موفق به کسب توپ طلا شد. یک سال بعد نیز دقیقا همین اتفاق مجددا برای میلان رخ داد و فن‌باستن با غلبه بر رایکارد و فرانکو بارزی، برای دومین بار توپ طلا را کسب کرد.

7712

نظرات کاربران
ققنوس سرخ
تو اون سال توپ طلا حق ژاوی بود.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷:۲۵
پاسخ
4
10
سمانه
من هم همین و میگم و بارسایی ها هیچ پاسخی جز مقلطه و سفسطه ندارن. توی لیگ قهرمان شدن جایزش داخلیه ولی چمپون و جام جهانی باید جایزش جهانی باشه اگه به لیگه خوب نیمارم با اقای گلی و بهتریت پاسورو گل قهرمان فرانسه شد جایزشم از داخل لیک کشور فرانسه گرفت واقعا اون توپ طلا رو بزارید کنار ۵ پنالتی چلسی که سوخت و داوری ژرمن و ....همه چی دستتون میاد
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲:۱۶
پاسخ
23
10
علی 30 ثانیه
شما زغالی ها خواهشا حرف از داوری نزنیدکه خنده مون می گیره.. نمونه آخرش تو بازی با رم بود که واسکز تو محوطه توپ کولاروف رو با دست زد و انداخت جلوی پای خودش
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳:۱۲
3
10
تا ابد سرخ عاشق
خخههخ عمو جون مافیای شما غیر از دو دوره اهدایی قبل همین پارسال با خنک ترین قهرمانی تاریخ با پنج بازی کمک فاحش داوری از یکچهارم تا فینال اروپا به گند کشید خخخ، پاریس که شش تا خورد جامی واسه بارسا نداشت، چلسی 9 سال پیش؟ همون بازی که اول بازی بازیکن بارسلونا اخراج شد؟ باشه قبول ولی 2 سال از 3 سال گذشته که بارسلونا با ناداوری حذف شده چی؟ بله دستمون اومده که منفور ترین تیم اروپا شده ریال مادرید به اعتراف روزنامه های مادرید و زیدان که پارسال توی همین سایت نوشته بود
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰:۲۸
6
13
Cr7-18
خخخخخخخخ یک جاهایی ازاین مطلب نکات خیلی جالبی داشت(توپ طلادزدی) !Hala Cr7 !Hala madrid
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸:۵۹
پاسخ
28
11
بارسلونا❤
والا من جایی از این مطلب کلمه‌ی دزدی ندیدم ... دزدی همونی بود که ریبری پارسال گفته : در سال ۲۰۱۳ توپ طلا رو از من دزدیدند :))
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۳۸
4
11
علی 30 ثانیه
عمو جون Hala Money رو یادت رفت بنویسی!!!! پنالدو به خاطر چی از زغال رفت!!!!!؟؟؟
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷:۵۹
5
13