8 گل در 6 مسابقه؛ رکوردشکنی "لواندوفسکی جدید" در سری آ

8 گل در 6 مسابقه؛ رکوردشکنی "لواندوفسکی جدید" در سری آ

5133
18:37
08 مهر 1397
پیونتک باز هم نقش اول گل های جنوا بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - پیونتک باز هم نقش اول گل های جنوا بود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، عصر امروز در یکی از مسابقات هفته هفتم سری آ ایتالیا، فروزینونه در خانه خود میزبان جنوا بود و در پایان با نتیجه 2-1 مغلوب مهمان خود شد. کریشتوف پیونتک گلزن لهستانی این روزهای جنوا (که از او به عنوان لواندوفسکی جدید یاد می‌شود) باز هم نقش اول را در برد این تیم ایفا کرد و هر دو گل تیمش را وارد دروازه فروزینونه کرد.

پیونتک که در هر 5 مسابقه ابتدایی تیمش در سری آ گلزنی کرده بود (مجموعا 6 گل) در این بازی هم دبل کرد تا آمار خود در این فصل از سری آ را به 8 گل در تنها 6 مسابقه برساند. 

پیونتک که در تابستان اخیر با 4 میلیون یورو از کراکوویا به ایتالیا آمد، اولین بازیکن بعد از کارل آگه هانسن در سال 1949 است که در اولین فصل حضور در سری آ چنین آماری را خلق می‌کند. هانسن که در همان سال از هادرزفیلد به آتالانتا پیوسته بود در 6 بازی اول خود در سری آ 8 گل به ثمر رساند. در طول این 69 سال هیچ تازه واردی نتوانسته بود با این آمار هانسن در هفته های ابتدایی برابری کند تا این که بالاخره قرعه به نام پیونتک افتاد.

نکته جالب درباره پیونتک آن است که وی این 8 گل را با تنها 14 شوت به دروازه حریفان به ثمر رسانده است. علاوه بر این 8 گل، پیونتک در نخستین بازی رسمی خود برای جنوا که دیداری برابر لچه در کوپا ایتالیا بود 4 گل زد تا حالا آمار وی تنها تا پایان ماه سپتامبر به 12 گل برسد. 

به این ترتیب 80 درصد از گل های جنوا در این فصل (12 از 15) به تنهایی به وسیله پیونتک وارد دروازه رقبا شده است.

7712

نظرات کاربران
وحید
برای ما عاشقان فوتبال (نه لزوما طرفدار باشگاه خاص) ظهور ستاره های جوان خیلی فوق العادست
۰۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۹:۵۵
پاسخ
0
26
Forza juve
عجب آماری!!!! کلا لهستان ملت مهاجم پروری داره،علاوه بر لوا،میلیک توی آژاکس عالی بود و تئودزاک بهترین مهاجم لیگ بلژیک هست توی تیم اندرلخت. قبل تر هم خط حکمله آتشین در جریان سومی تو جام 82؛بونیک،دینا،گرگوارز لاتو... در کل مهاجم خوبی به نظر میاد،فقط از شانس بدش این هفته جلوی دکتر کیلینی و بونوچی و البته سوپرمن جدید جناب شزنی:-) کار بسیار سختی داره و اونموقس که میفهمه لیگ ایتالیا و دفاع بطنی که میگن چیه :-) :-)
۰۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۰:۲۷
پاسخ
4
19