AFC: کاشیما آنتلرز از همان ابتدا سرسختانه پرسپولیس را تحت‌ فشار قرار داد

AFC: کاشیما آنتلرز از همان ابتدا سرسختانه پرسپولیس را تحت‌ فشار قرار داد

3767
13:03
21 آبان 1397
سایت رسمی AFC به آنالیز بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

وبسایت رسمی برنامه نود - سایت رسمی AFC به آنالیز بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، کاشیما آنتلرز شنبه شب با کسب تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به برتری 2 بر صفر رسید و به اولین عنوان قهرمانی‌اش در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا رسید. کاشیما که با دو گل برتری از بازی رفت پا به این دیدار گذاشت، بازی تأخیری را در دیدار برگشت دو تیم به نمایش گذاشت و با فشار به پرسپولیس و مقاومت برابر حملات حریف در طول 90 دقیقه، به عنوان پادشاهی قاره آسیا رسید.

پرسپولیس در بازی برگشت تعداد پاس‌های بیشتری (459 پاس در مقابل 285 پاس کاشیما آنتلرز) داد و مالکیت بیشتری از توپ و میدان (61.7 درصد) را در اختیار داشت اما آنها در یک سوم زمین حریف برای پیدا کردن راه نفوذ تقلای زیادی کردند. در مجموع 77.6 درصد از کل بازی در منطقه دفاعی و یا در میانه یک‌سوم زمین کاشیما سپری شد اما پرسپولیسی‌ها متوجه شدند که کار خیلی سختی برای شکستن خط دفاعی حریف ژاپنی خود دارند.

 سه پاسکاری ترکیبی برتر میزبان نمونه‌ای از روند بازی بود، جایی که توپ بین دو هافبک میانی پرسپولیس یعنی کمال کامیابی‌نیا و بشار رسن رد و بدل می‌شد و در خط دفاعی‌شان هم سیدجلال حسینی، مدافع میانی سرخپوشان توپ را به شجاع خلیل‌زاده، دفاع راست این تیم می‌داد و خلیل‌زاده هم آن را به حسینی برمی‌گرداند.

با وجود اینکه 100 هزار هوادار، پرسپولیس را مورد تشویق قرار می‌دادند، کاشیما آنتلرز می‌دانست که نمی‌تواند به میزبان اجازه دهد به بازی سرعت ببخشد، برای همین از ابتدا سرسختانه پرسپولیس را تحت‌فشار قرار داد.

کاشیما آنتلرز در تمام طول بازی برگشت نتوانست حتی یک شوت در چارچوب دروازه پرسپولیس بزند، اما آنها در خط دفاعی خود بسیار کوشا بودند، این در حالی است که یوما سوزوکی مثل همیشه خط حمله نماینده ژاپن را رهبری می‌کرد.

 سوزوکی 22 ساله در طول 90 دقیقه در 23 دوئل تن به تن در نیمه پرسپولیس شرکت داشت که در هشت نبرد پیروز بود و لحظه‌ای آرامش برای مدافعان حریف نگذاشت.

لئو سیلوا قفل دروازه پرسپولیس را در بازی رفت دو تیم در کاشیما گشود و در بازی برگشت نیز نقشی کلیدی برای کاشیما آنتلرز ایفا کرد و ترکیب خوبی با کنتو میسائو هم در فاز هجومی و هم در فاز دفاعی شکل دادند.

 این بازیکن برزیلی در چالش‌های میانه میدان پای ثابت بود، جایی که کاشیما آنتلرز به دنبال این بود تا مانع روی ریتم افتادن پرسپولیس شود و 12 بار توپ را از حریف پس گرفت.

سیلوا همچنین در زمانی که صاحب توپ بود، خونسرد و موثر بود و میزان دقت پاسش 75.8 درصد - که 79.2 درصدش در زمین پرسپولیس بود - بود و یک موقعیت هم برای هم‌تیمی‌هایش ایجاد کرد.

 

2051

نظرات کاربران
mohsen
پرسپولیس میدونست اگه بخواد بی محابا حمله کنه 4و5 تا رو ضد حمله میخوره...به هر حال باید قبول کرد تا اینجاشم با چاشنی شانس اومده بودن فینال...
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲:۰۴
پاسخ
35
33
بی منطقی ممنوع
کلا پرسپولیس بکش زیرش قشنگی بازی کرد . جمعا دفاع کنارا ۲ بار نفوذ نکردن . اینم از خاصیتای داشتن یه مربی ترسو هست .
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵:۴۶
پاسخ
35
46
خطاب به بالایی
بی خود حرف نزن استقلال پنج تا بازیکن تاپ و درجه یک از دست داد که سه تاش ملی پوش اند
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷:۲۹
10
9
سید محمود
شما دوتا بازیکنان رفت بیستا جاش گرفتین چه شجاعتی بهذخرج دادین که تیم بی بازیکن ما نتونست بی منطقی ممنوع
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۵:۲۵
15
12
افشین
تو اگه منطق داشتی حداقل متن بالارو میخوندی که نوشته تیم برتر میدان پرسپولیس بود و کاشیما نتونست یه شوت به سمت دروازه ما بزنه راستی از السد که 5 تا خوردید چه خبر حال کردی انتقامتونو گرفتیم ادمین جان بی طرفی بچاپ
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲:۰۵
17
17
شیشتقلالی
بکش زیرش شفربازی باسایپا۱۰نفره نتونستین ترسوشفربودهرچنددایی گفت اگه۹نفره هم بودیم شکست میدادیم
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳:۰۶
25
31
حرف حساب
بایستی به احترام این پرسپولیس کلاه از سر برداشت تیمی که با غیرت به فینال آسیا رسید بدون تعارف فوتبال ژاپن خیلی پیشرفته تر ازفوتبال ماست حقشون قهرمانی بود ومبارکشون باشه.اونایی که از باخت ما تو فینال خوشحال شدن لطفا به تیمای خودشون نگاه کنن ببینن کجای این جام وبا چه افتضاحی حذف شدن بعد بیان کری بخونن,داشتم داشتم حساب نیست دارم دارم حسابه الان کجای این قصه این.پس بیاین واقعیتها رو قبول کنید تیمی با محرومیت به فینال رسیده وتیمای دیگه با کلی بریز وبپاش ازپسش بر نیومدن
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۴:۵۲
پاسخ
31
44
خیلی مگفتین جهنم آزادی همین بود؟
شنیدم یه عده هنوزم به کامبک و معجزه اعتقاد دارن:) الدحیل دوتا خارجی و ۹تا عرب داشت کاشیما دوتا خارجی و ۹تا ژاپنی،ژااااااااپن میگما تفاوت فوتبال الدحیل و کاشیما،تفاوت فوتبال عرب و ژاپنه. حالا هی بگین الدحیل قویتر بود.هی خوش باشین قهرمانان غرب آسیا:))))))) چنین گفت بیرانوند پاکزاد که دشمن شاد ما شاد باد خخ قضیه سیبیل فرانکو و هدیه قهرمانی آسیا که ۴سال پیش تو قراردادش بود چی میشه؟حالا یه پولی بهش بدین درسته زود حرفشو زد اما گناه داره ضایع شدن بد دردیه منم کشیدم (خخخخخ)
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹:۵۸
پاسخ
44
47
Eminem
خوبه خودت هم اشاره کردی که ضایع شدی و دردشو کشیدی. جهنم آزادی فقط تحقیر جلوی السد و 3 تا خوردن جلوی 70 هزار نفر و نود دقیقه بدون حمله شما. خود آماری که بالا منتشر کرده و برتری مطلق پرسپولیس رو نشون میده، ثابت میکنه که پرسپولیس تیم برتر میدان بوده.مقایسه اش با آمار بازی السد هم نشون میده السد تیم قدرتمندتری بوده. تیمی که در کل طول تاریخش یک کامبک هم نداشته نباید به تیمی که AFC لقب سلطان کامبک داده ایراد بگیره.پرسپولیس الان سه دوره است که تو آسیا در ورزشگاه آزادی نباخته.ولی تیم شما چی؟ با باخت مفتضحانه جلوی السد ترسشون رو از آزادی ریختید و باعث شدید دائم مصاحبه کنند که همونطوری که تیم متخصص آسیای آبیپوش رو تو آزادی سه تا زدیم، میتونیم پرسپولیس هم بزنیم که استاد برانکو بهشون فهموند پرسپولیس با تیم متخصص شش تا خوردن فرق داره. اگر انقدری که رو دارید بازی بلد بودید الان تیمتون در کمرکش جدول دست و پا نمیزد.
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶:۴۸
14
19
سید محمود
برا پرسپولیس دیگه جون و رمقی نموند وگرنه السد والدحیل رفته بودن کاشیکاری رو می بردن
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲:۱۷
13
18
فرهاد❤❤❤❤❤❤
استقلالی ها تمام افتخاراتی که ازش دم میزنن فقط شنیدن، ولی ما پرسپولیس از افتخاراتی دم میزنیم که به چشم دیدیم. مخصوصا تو این دو سه سالی که برانکو اومده،
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷:۲۱
پاسخ
39
53
خطاب به بالایی
اخه شما پیش دبستانی هستی گلم ....خخخ سن ات به ۲۰ سال نمی‌رسه که ...خخخ
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸:۱۶
41
45
امیر آبی
جالبه که همه طارمی رو مقصر میدونن اما هیچکس به این نکته توجه نمیکنه که تقصیر برانکو هم کمتر از طارمی نیس.. آقای مربی! در شرایطی که کمبود بازیکن داشتی چرا محسن مسلمان رو از تیم فراری دادی؟؟ توی بازی با کاشیما که بازیکنان پرسپولیس در خلق موقعیت ناتوان بودن، نبود یه هافبک خلاق و بازیساز در میانه میدان کاملا به چشم اومد..
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲:۳۳
پاسخ
50
46
حسرت به دلان آبی
در جواب امیر آبی شما در مورد مربی خودتون نظر بده که بیستا بازیکن خریده 11 تا ترکیب عوض کرده هنوز نمیتونه یه تیم ده نفرخ رو ببره و جلو ماشین سازی ته جدولی به زور مساوی میگیره. هر روز هم بهانه بازیکن رفته. تیم هماهنک نیست. فلانی مصدومه. داور چرا به جا سه تا پنالتی دوتا گرفت برامون. زمین کجه و .... میگیره. یکم مصاحبه های بعد بازی عالیجناب جونتو بخون. تا حالا نشده باختاش که کم هم نبوده تقصیر خودش باشه. خوبه هم لیگ و فوتبال چه پرسپولیسی و چه غیر پرسپولیسی میدونن برانکو هرچی باشه بهونه گیر نیست
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲:۳۵
4
8
سید محمود
حرفت حسابه.یکدندگی هم حدی داره
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰:۰۹
29
35
امین
آق برانکو خسته نشدی این همه از داور ها انتقاد کردی؟ تیم کاشیما 5 بازیکن اصلیش را نداشت و در پایان مسابقه هشت پیراهن را نشاندادند که نتوانسته بودند به تهران بیایند.
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰:۵۷
پاسخ
49
55
خطاب به سیدمحمود
چون جعل کرده بودید و باید هم محروم و جریمه می شدید .... نکنه باید بهتون تشویقی هم میدادند؟؟؟
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴:۳۷
11
10
سید محمود
می‌دونی این یعنی چی؟قبل از فینال یه بازی تو لیگ کرده بودن بدون بازیکنای فینال.هشتا بازیکن هم که شما میگی نبودن .یعنی به اندازه یه تیم کامل بعلاوه این هشت نفر بیشتر از پرسپولیس بازیکن داشتن .پرسپولیس بکر بازی وقت اضافه می‌رفت تعویض چهارم بازیکن نداشت تعویض کنه.تفاوت اینجا بود داداش
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸:۳۵
33
32
شازده آبی
هرچه تحلیل های بیشتری از بازی های تیم پیروزی بیرون میاد، بیشتر عدم هماهنگی و برنامه نداشتن مشخص میشه. جالبه بدونین که "کری" جدید تیم "اوراواردز" برای کاشیما اینه که: میگن تیم فینال اولی ایرانو که بعد از نیم قرن رسیده بود فینالو بردین و قهرمانی تون ارزش نداره مچکرم
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸:۰۸
پاسخ
70
75
behzad
خوبه میگی "السد" نه "محمدان بنگلادش"
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸:۲۱
4
5
پرسپولیسیم تا ابد
میگم چجوری مقابل السد 5تا خوردین و حذف شدین؟؟ تحلیل هاشو خوندی؟؟
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷:۰۷
22
33
Eminem
شما که رنگ فینال رو ندیدید و تا عمر دارید باید حسرت این موفقیت پرسپولیس با دستهای خالی و پنجره بسته رو بخورید.توی خوابتون هم دیگه فینال لیگ قهرمانان رو نخواهید دید.هر سال گرون ترین تیم لیگ متخصصین آسیا هستند که بعد میرن تو آسیا آبروریزی میکنند.خوشبختانه فیفا و AFC هم بارها و بارها در این چندماه اخیر حساب مسابقات مفتضح کوپا امجدیه رو با لیگ قهرمانان آسیا جدا کردند و متخصصین شش تاخور آسیا رو به حساب نیاوردند.آخرین موردش همین رکوردشکنی در تعداد تماشاگر در فینال آسیا بود که پرسپولیس رکورددارش شد و کوچکترین اشاره ای به متخصصین نکردند.بعد از اینکه در دربی 4تا خوردید و چهارتون رفت زیر سوال، حالا امجدیه هم به طور کامل از تاریخ محو شد.حق دارید تمام کامنتهای خبرهای پرسپولیس رو به خودتون اختصاص دادید.تیمی که تا آبان پرونده اش در هر 4 جام بسته شد(سوپرجام+آسیا+لیگ برتر+حذفی) و 3تا از السد در "جهنم آزادی" خورد، باید هم به سرورش حمله کنه تا کمی دردش کم بشه.
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴:۱۵
43
50
قرمزته
وای که تو چقدر بیکاری.همیشه اولین کامنت رو میزازی چه بهت مربوط باشه چه نباشه
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۲:۰۳
41
56